Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Rolnikz............ jeśli masz duże jajo zadzwoń do mnie 504032654.Jestem gotówkowym klientem - przyjmuję jednorazowo nawet 28 pal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege Rolnika.Unas na fermie S-38, 0--36, 1a-32. bez dowozu,odbior wlasny.Towar tylko na zamowienie.Za tydzien bedzie drozej.Milego Dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem transport 1A 29 1B 27 dzisiaj 1A 31 1B 29 i mam umowiony na czwartek 1A 30 1B 28 2A 26 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ruch raczej slaby a klienci uciekaj z duzego jajka w mniejsze zobaczymy co bedzie dalej ale zapowiada sie niezla masakra[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ceny podał hodowca.

2a-0,30

1b-0,31

1a-0,33

s-0,36

0-0,40

towaru brak i ruch niewielki.

Podobno export będzie płacił w przyszłym tygodniu za 1a 0,38 gr .

Nie mam pojęcia czy jest to prawda , ale widziałem tiry z Litwy i Słowacji pod fermą , które od dwóch dni nie mogą załadować jaja ,a ceny i tak płacą wyższe niż na kraj.

Jak wiecie to napiszcie po ile jaja na Zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy aż takie podwyżki służą hodowcom. Co z tego że eksport płaci dużo i pewnie będzie płacił więcej skoro później na naszym rynku będzie ciężko dobrą cenę utrzymać lub zostanie się z pełnym magazynem jak spadnie popyt. Wydaje mi się że najlepiej by było gdyby ceny utrzymały się na obecnym poziomie, tak żeby ludzie mogli się z nimi oswoić i przyzwyczaić. Ale to pewnie pobożne życzenie...

Pozdrawiam

S - 0,40 O - 0,35 Ia - 0,32 Ib - 0,30 IIa - 0,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm Kolego Dronka widze ze bierzesz jajo od P. Cezarego moze i prawda co do cen 1a 32-33-34-31 moze i bedzie wyzsza czas pokaze nie co sie zalamywac poki co jeszcze troche hossa dla hodowcow potrwa wystraczy troche poczytac na wegrzech po wejsciu do unii przez te lata produkcja spadla o 10 procent powod jajo z importu glownie z Polski a gdzie tu rumunia bulgaria litwa lotwa slowacja choc niemcy holandai austria tez bierze z POlski ale to w duzej czesci powod restrukturyzacji czyli poki co nadal produkujemy taniej niz inne kraje mimo ze holendrzy potrafia jescze taniej to nie produkuje takiej ilosci co u nas dzieki czemu mozemy zaopatrywac inne kraje przyklad ponownie wegry cena jajka oscyluje kolo 32 forintow (50gr) u nas 30gr i ich sasiadow cena podobna ale mimo duzo osob slyszy ze hodowcy stawiaja nowe obietky ale te obiekty sa dostosowane do nowych klatek i mimo ze sa wyzsze to i tak bedzie miejsza obsada co w starym nizszym obiekcie a i jest tez wielu malych i wiekowych hodowcow ktorzy zaprzestana produkcje po 2012 roku bo nie bedzie ich stac na nowe klatki a nie beda chieli przechodzic z powrotem na chow scilolkowy wiec plenta moze byc taka ze i u nas moze byc krucho z jajem podobnie jak w niemczech cza s pokaze Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z KRONIKI

Wysłany: Pon Cze 26 19:58:18 GMT Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam

W takich cenach sprzedawałem dziś do hurtu: 0-0,23 ; S-0,19 ; 1A-0,15 - 0,16 ; 1B-0,13 - 0,14 ; 2A-0,11 - 0,12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem jaja w Inter Marche po 3,39 za 10 jaj kl. m promocja przez 14 dni i jak tu konkurować na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która ferma ma tak rewelacyjne cenki - czyje logo jest na tych pudełeczkach z inter marche? Pomogę im rozładować stany magazynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajcie sobie sprawę że jak kontraktował wstawienie tych jajek do Intermarche to cenka 0,33 za M była pewnie rewelacyjna dla niego a teraz niestety musi wywiązać się z kontraktu choć sprzedał by drożej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na mazowszu jaja brak,fermy swiecą pustkami,tiry z Litwy,Węgier stoją pod załadunkiem nawet tydzien i czekają na jajko.

Cenki u mnie na fermie:

XL-39gr

L -33gr

M-31gr

S-26gr

 

PS.starczy juz tego,niech sie zatrzyma!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię L i M

Ceny odpowiednio 0,34 i 0,32

Towar na fermie niedostępny trzeba ratować się od pośrednika.

Pozdrawiam tylko hodowców , życzę im aby nie zapominali o kontrahentach . z którymi handlują całym rokiem.

Jak będzie tak dalej to jajo przekroczy 0,40 gr i zamiast Mercedesów i BMW to hodowcy dościgną rosyjskich miliarderów i zaczną kupować małe samoloty i helikoptery .

Brać handlowa trzymajcie kciuki za Euro aby po Nowym Roku spadło na 3.5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farma drobiowa będzie musiała wydać na wymianę klatek

 

1 – 2 mln euro. Za kosztowne inwestycje zapłacą przede wszystkim polscy konsumenci. Już teraz jaja są o 7 proc. droższe niż rok temu. Jedną z przyczyn wyższych cen jest kosztowny program likwidacji salmonelli w kurnikach. Ponadto drogie pasze w ubiegłym roku spowodowały ograniczenie chowu kur. – Jeśli produkcja jeszcze bardziej spadnie, to automatycznie cena jaj pójdzie w górę – dodaje Rafał Ratajczak.

 

A ponieważ , Niemcy już sa zobowiazni do wymiany klatek - których zaczyna brakować , producenci nie nadążaja z produkcją , Niemcy są chłonnym rynkiem -produkcja jaj spadła u nich dosć znacznie .

 

Na wielki spadek cen jaj bym nie liczył , nawet spadek euro na 3,50 obniży cene jajka gdzieś do 0,27 gr za 1b , gdyż średnia cena jaja na eksport to około

106 euro za 100 kg u nas , a w najtańszej Holandii i Malcie to 100euro za 100kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszczyscy piszecie o tirach z litwy a ile ta litwa zje tych jaj glownie to jest cbe ktore wysyla jajka do niemiec anglii itp pozniej czachor ktory ma problem z dostaniem jajka od wozniaka i sie ratuje czym sie da aby zawiezc na slowacje wegry rumunie ,rafood ktory wysyla tez do wegier bulgari itp Kolega dronka tak samo wysylasz i wiele innych osob nie mowiac o hodowcach i aby zaspokoic ich pragnienie cenka idzie do gory bo podbijaja cene tylko ze zauwazylem ze zasada jest tak najpierw dostanie kraj a pozniej oni dlatego tak musza czekac.Ale teraz ich czas bo rynek krajowy troszke zapelnil magazyny.Kloego Dronka znow podajesz ceny P.Cezarego aktualnie to za 1a -34 a co zo wymiany klatek to na 100tys kur to koszt kolo 2,5mln zl Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 % z tym , co napisałeś.

Nie oznacza to jednak , że nie można dokupić się towaru u stałego dostawcy, który sprzeda na Zachód bo lepiej zapłacą , a trzy tygodnie po świętach prosi o wzięcie dodatkowego transportu.

Tylko mądry hodowca ma puste magazyny przez cały rok i rację bytu i mądry handlowiec , który potrafi być na dobre i złe ma szansę funkcjonować.

Motto dnia

Żyj i daj Żyć innym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ceny netto loco ferma: S - 0,40 O - 0,36-0,37 Ia - 0,33 Ib - 0,31 IIa - 0,29 IIb - 0,27. Z tego co słyszę to brakuje jajka małego i dużego. Ia i Ib jest wystarczająco na obecny ruch. Wydaje mi się że na tym poziomie nastapi stabilizacja cenowa ale to tylko moje widzi mi się. A co będzie to rynek pokaże na razie zbierajmy na nowe klatki

Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...