Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:59 Sro 23 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 485, 486, 487 ... 2430, 2431, 2432  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
imondo

PostWysłany: 10:38 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
tuszka????? bo ubojnie mówia ze jest tyle zywca ze jakby tylko byl odbiorca to nawet po 3,7 tuszke dostarcza w ilosciach tirowych to one sa w stanie kupic zywiec w ilosciach tirowych po 2,6

Skończ już trzepać ozorem bez potrzeby. Właśnie ubojnie mówią, że ładnego kurczaka brak i biją na pół gwizdka ale ceny też nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 10:24 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogą robić nawet po 2 pln tylko przy ich obrotach masz pojecie ile bedą w plecy? I pytanie czy rzeczywiscie mogą sobie na to pozwolić? Krótkoterminowe dokładki owszem nie zachwieją finansami tej firmy , ale w perspektywie czasowej myślę , że i owszem .
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:22 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mozesz do goscia zadzwonic i umówić się face to face Cool
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:17 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie Drogi Żeldrobie, ano właśnie.Oni mogą robić kurkę za 2.50brutto , uwierz.
By the way , chętnie bym się spotkał face to face z tym cwaniaczkiem, co tu wpadł zareklamować pisklęta i nawet nie raczył odpowiedzieć na pytanie
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:05 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubojnia z łódzkiego na piątek płaciła 3.10 a dzisiaj jadą po te same kury tylko większe po 3.20 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 10:03 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieli finansowanie ! Mieli! Co nie zmienia faktu , że (słowo zostało usunięte) wykorzystali połaczenie polityki i businesu , i rozbudowali firmę inwestując ze swoich ulamek jej wartosci . O Koźlakiewiczu wszyscy slyszeli i myslę , że doskonale wiedzą za czyje ta firma się rozbudowała. Zobaczcie z jakiej opcji są wlaściele - PiS i PO - dlatego te gnomy z pisu ich nie tykaja Evil or Very Mad Mam jednak nadzieję , że dozyję sytuacji kiedy ta (słowo zostało usunięte) firma zapłacze Evil or Very Mad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:56 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob z Cedrobem mogło chodzić o coś innego , uważam , że oni mogą robić żywego bez problemu i po 2.50brutto jeśli jest taka potrzeba.Owszem stracą na hodowli , ale pozostałe ogniwa - wylęgi, paszarnie, reprodukcja,ubój , przetwórstwo, dystrybucja i handel będą wykazywały nadal duży plus i FIRMA JAKO CAŁOŚĆ również wykaże plus. To raz.Dwa - nie martw się o ich kredyty Laughing chłopie tam połowę to pozałatwiane bezzwrotne dotacje , a połowa to kredyt taki , że głupotą byłoby finansować to ze środków własnych.Nie wiesz kto to jest? Nie wiesz jak to się odbywa mając takie układy i co można załatwić? Stary , proszę Cię.Gwarantuję Ci , że finansowanie to oni mają takie , że nawet sobie nie wyobrażasz
Powrót do góry
real

PostWysłany: 09:39 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filut nie pisz bajek. W tamtym tyg. sprzedawałem po 3,00 cały tydzień, a dzisiaj sprzedałem po 3,10 - ta sama ubojnia. Rysuję mi się inny trend . Idea Shocked
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:21 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tuszka????? bo ubojnie mówia ze jest tyle zywca ze jakby tylko byl odbiorca to nawet po 3,7 tuszke dostarcza w ilosciach tirowych to one sa w stanie kupic zywiec w ilosciach tirowych po 2,6
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 08:33 Pon 30 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POŁUDNIE 3,60 NETTO
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 23:58 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.oie.int/wahis_2/resource/maps/tmp/588e7260_d3c_12.png

tu macie na mapie sam drób (od 1 stycznia 2017)
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:10 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jest, dlatego Unia ma problem z eksportem do Afryki, Azji itp , a my do Unii i robi się z tego masa nie do zagospodarowania.Proste
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 22:43 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu macie zgłoszenia tylko ze stycznia
http://www.oie.int/en/animal-health-in-the-world/update-on-avian-influenza/2017/

Więc Medox przestań straszyć ludzi - PG jest w co drugim kraju.
!!!
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:40 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka , że jak chcesz najlepszą paszę to trzeba zaplacić za nią. Mogę zamówić np. o 50-70 pln tańszą od tej , którą kupuję , ale kosztem wyników właśnie o okolo 15-20 dkg wiecej .
Liczydełko w lapkę i szybko wyjdzie , że zdecydowanie lepiej zaplacić więcej i mieć lepsze wyniki.
Tak na marginesie bez profi sprzetu i receptury nigdy maly nie ukręci paszy porównywalnej do tej od liderów z branzy .
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:34 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki na poziomie 1,5 do 1,6 są jak najbardziej realne . Najlepsza pasza , b. dobry pisklak, istotny czas tuczu ( od tego mocno zalezy srednia waga i wlasnie spożycie ) , stworzenie odpowiednich warunkow ( temperatura , wentylacja , wilgotnośc ) i ..... serce , ktore się wkłada w hodowlę .
Piszę o zuzyciach za towar sprzedany do zakladu ubojowego więc nie imputuj , ze wlicza się padłe Evil or Very Mad
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 22:33 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Anglii mają 5 aktywnych ognisk u drobiu (fermowego) i 1 już wygaszone (bez obostrzeń)
https://www.gov.uk/government/news/avian-influenza-bird-flu-in-winter-2016-to-2017
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 22:25 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Czytam o spożyciu na poziomie 1,50 i nie dowierzam jak to liczycie.. Mój rekord to 1,65 a średnia 1,69 ale 1,50 Cool Miałem kiedyś u siebie chłopaka który proponował mi zakup starteru i udało mi się go wkręcić i pokazał wyniki na laptopie z 50 ferm i spożycia na gotowej były uśredniając 1,70 wiec bardzo się ucieszyłem ze osobiście mam ten sam wynik na robionej przez siebie. Teraz wchodzę poczytać zaległe posty i trafiam na 1,50 Rolling Eyes osobiście wliczam tylko i wyłącznie ilość SPRZEDANYCH kur bo jeśli bym dodał upadki.. to miałbym wtedy wynik na poziomie 0.4 mniejszym aczkolwiek jak np liczę inne podstawy to biorę wynik z CAŁOŚCI wstawionych rownież w celu ""gorszego"" wyniku aczkolwiek wiarygodnego według MNIE

Oczywiście, że liczę tylko te sprzedane .Padłych i chłamu, który został na hali nie biorę pod uwagę.
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 22:19 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, może się w końcu przedstawisz, dla KOGO pracujesz, że tak wszystkich straszysz.
Mamy w Polsce 35 ognisk PG u drobiu- w tym większość w tzw. przyzagrodzie (15-125 szt).
Dla porównania we Francji tylko w tygodniu 16-23 stycznia odnotowano--- 34 ogniska NA FERMACH.
PG jest niestety w całej Europie i nie tylko w Europie.
Napisz mi więc skąd (z jakiego kraju) odmawiający wg. Ciebie w tej chwili mięso z Polskich zakładów - będą kupować to mięso?? Bo jak z Polski nie, to z takiej tam Francji też w takim razie NIE. !
Ludzie ogniska PG pojawiają się w Anglii i Holandii niemalże co roku- ze względu na położenie, na zintensyfikowanie hodowli niosek tzw. free range (z wolnym wybiegiem) - czy ktoś co roku słyszy, że tamto drobiarstwo upadło w związku z tym???
Powrót do góry
Kazik28

PostWysłany: 22:09 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ferma indykpolu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
żeldrob

PostWysłany: 21:57 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Trochę się dzisiaj zmartwiłem po rozmowie z przedstawicielem jednej ubojni do której oddaje kurczaka,jechałem ustalić pare kwestii i w luźnej rozmowie dowiedziałem się ze koszt produkcji w Cedrobie to około 2,7
Brutto w cyklu zamkniętym. Jeśli jest to faktycznie prawda to cena 2,60 to dla nich nadal zysk z vatu.. nie wspominając ze nawet jeśli z kurami wyjdą na minus jakimś cudem to przetwórstwo itd zrobi i tak
Pieniądz
Kurza dopa Evil or Very Mad człowieku weź ty sie ogarnij !!!!!!! zamiast słuchać jakiego de.b.i.lnego (słowo zostało usunięte) o kosztach na poziomie 2,7 i to brutto zorientuj się w kosztach cełgo łańcucha pionowego .
1. Koszt wylęgówki czyli jaja
2. Koszt wylegarnii
3. koszt zrobienia paszy
4. koszt tuczu

ubój ,dystrubucja , sprzedaz surowego ,wędlin i wszelkiej maści przetworów to drugi etap .
Czy myslisz , że pasza wychodzi im po 1tys. , a pisklak po 1 zł. ?
Dlatego piszę - ZORIENTUJ się w poszczególnych kosztch i nie powtarzaj bajek.
To jest takie (słowo zostało usunięte) zeby dalej siać niepokój i panike wsród wolnorynkowcow w nadziei , że się przestraszą i odpuszczą/. Śmieszne !!! Co do vatu - masz w ogóle pojęcie o czym piszesz?
Pełna ksiegowośc to kanał dla hodowcy . Dlaczego? Policz jaki vat maja komponenty do paszy , jaki vat ma pasza , jaki vat ma gaz , węgiel , ekogroszek , energia elektryczna , ...... itd.itd a jaki vat ma kurczak???? Jedyna nadzieja w funkcjonowaniu to ciagłe szukanie kosztów i inwestycje! CIĄGŁE bo inaczej róznica vat-ów powoduje generowanie olbrzymich strat. Ale inwestycje są o.k. tylko , że KOSZTUJĄ .
Dlatego tak wielu hodowcow "siedzi" na normach szacunkowych i teoretycznie przytula 7% , ale praktycznie o wiele wiecej oddaje we wszystkim co jest potrzebne do chowu brojlera .
Poraża mnie ignorancja drobiarzy i brak podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii w odniesieniu do działalności , ktorą prowadzą czyli - chowu brojlera. Crying or Very sad
Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 21:50 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imondo napisał:
No to mamy ognisko PG w warmińsko-mazurskiem. Sad

..a w tej.. gminie jest spora ferma
https://www.google.pl/maps/place/Gietrzwa%C5%82d/@53.7189671,20.1902227,3715m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471d7e3560c1eceb:0xa6367e4026a8adcf!8m2!3d53.7453358!4d20.2386597
Powrót do góry
global

PostWysłany: 21:46 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski Gaz jeszcze się opłaca
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 21:40 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Trochę się dzisiaj zmartwiłem po rozmowie z przedstawicielem jednej ubojni do której oddaje kurczaka,jechałem ustalić pare kwestii i w luźnej rozmowie dowiedziałem się ze koszt produkcji w Cedrobie to około 2,7
Brutto w cyklu zamkniętym. Jeśli jest to faktycznie prawda to cena 2,60 to dla nich nadal zysk z vatu.. nie wspominając ze nawet jeśli z kurami wyjdą na minus jakimś cudem to przetwórstwo itd zrobi i tak
Pieniądz

Bzdura... Mają większy koszt nie wspominając o kosztach utrzymania kredytów...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:05 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już mało kto chce nasze kury , nie ze względu na przepisy , tylko ogólną sytuację związaną z ptasią grypą.Te wczorajsze infa o wielkopolskim i warm-maz to parę tysięcy gęsi w jednym miejscu i parę tysięcy indyka w drugim.
Stąd mimo tego , że w grudniu nie było dużych obsad , bo się hodowcy poprzesuwali ze wstawieniami na II połowę stycznia i początek lutego, to i tak nie ma ceny , bo to co miało wyjechać na eksport zostaje w kraju.A będzie tylko gorzej.A co się stanie początkiem marca jak wejdzie wtedy do sprzedania ocean kurczaka?
A mówiłem , że będą leciały ogniska za ogniskami.Ale mądrale myślały, że inni się wystraszą i nie wstawią , a oni wstawią i zarobią.W marcu możecie przeżyć, coś czego jeszcze nie przeżyliście.
Było parę osób , które planowały postój , dosłownie parę na kilka województw, co i tak było by bez znaczenia, ale i oni obsadzili , bo dostali pisklę po 1zł z blokad eksportu.Będzie DRAMAT moi Państwo
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 21:03 Nie 29 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam o spożyciu na poziomie 1,50 i nie dowierzam jak to liczycie.. Mój rekord to 1,65 a średnia 1,69 ale 1,50 Cool Miałem kiedyś u siebie chłopaka który proponował mi zakup starteru i udało mi się go wkręcić i pokazał wyniki na laptopie z 50 ferm i spożycia na gotowej były uśredniając 1,70 wiec bardzo się ucieszyłem ze osobiście mam ten sam wynik na robionej przez siebie. Teraz wchodzę poczytać zaległe posty i trafiam na 1,50 Rolling Eyes osobiście wliczam tylko i wyłącznie ilość SPRZEDANYCH kur bo jeśli bym dodał upadki.. to miałbym wtedy wynik na poziomie 0.4 mniejszym aczkolwiek jak np liczę inne podstawy to biorę wynik z CAŁOŚCI wstawionych rownież w celu ""gorszego"" wyniku aczkolwiek wiarygodnego według MNIE
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 485, 486, 487 ... 2430, 2431, 2432  Następny
Strona 486 z 2432

Skocz do: