Skocz do zawartości
Gościu

Jaka linia kredytowa na zakup działki rolnej ???

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dory !!! Mam do Was pytanko.

Jestem rolnikiem w woj zachodniopomorskim. Posiadam 15 ha (12,5 swoje i 2,5 dzierżawa krótkoterminowa z ANR), sąsiad chce mi odsprzedać 5 ha za ok 55000 zł, powiedzcie mi czy i z jakiej lini kredytowej z dopłatami do odsetek z ARiMR mógłbym skorzystać? Szukam własnie w necie i widzę że np KZ lu MR to tylko jak powiększe gospdarstwo do min średniej w województwie (zach-pom ponad 30 ha). Ja po dokupieniu miałym dopiero ok 20 ha. Da się to skredytować, gotówki takiej niestety nie mam. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety nIP jest niezbyt ,jest na duży procent, duży wkład własny i krótki okres kredytowania. Chciałym tak ew na 10 % wkładu własnego i powiedzmy 15 lat. Da sie to jakoś skredytować doradzcie coś. Pozdrowionka i dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie linie to 20% udziału środków własnych plus prowizje bankowe. Oprocentowanie nIP nie wiem czy jest wyższe o 1% od nMR lub nKZ. Jesli nie stać cię na to to zapomnij o zakupie tych gruntów. Nie ma innych linii kredytowych (preferencyjnych) dla rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdego kto bierze kredyt nie stać na kupno czegoś. Dlatego chcę zaciągnąć kredyt, bo mnie nie stać na kupno. Na kredyt mnie stać, ale chciałbym już ew wybrać najatrakcyjniejszy, jeśli byłby jakiś wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla takiej wartości inwestycji żaden bank nie rozłoży spłaty na 15 lat, gdyż koszty prowadzenia kredytu będą dla banku niewspółmiernie duże w stosunku do wielkości rocznej spłaty, w tym przypadku pozostaje tylko kredyt komercyjny i to na okres nie przekraczający 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegłem w warunkach preferencyjnych lini kredytowych, aby był zapis minimalnej wartość inwestycji, tak więc nie wydaje mi się aby na taką działke pozostał tylko kredyt komercyjny, ale myślę, że jak bym spełniał wymogi wielkości średniej gospodarstwa w województwie, to spokojnie dostałym kredyt na 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozchodzi się o legislacyjne rozwiązania lecz opłacalność, banki kierują się w swojej działalności tylko i wyłącznie zyskiem, stąd o kredyty poniżej 100kzł można starać się tylko w bankach spółdzielczych będąc oczywiście udziałowcem, dla empirycznego potwierdzenia słuszności mych słów proszę udać się np do oddziału BZWBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę w rachubę wchodzi tylko bank spółdzielczy, nie jestem jego członkiem, ale klientem posiadam w nim konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście linia KZ. Moim zdaniem najlepszym kredytem na zakup ziemi ornej będzie "Kredyt na zakup ziemi" - udzielany w Banku BGŻ ze względu na: niskie oprocentowanie WIBOR1Y, 100% inwestycji oraz max. okres spłaty do 40 lat. Nie chce do końca sugerować wyboru, lecz szczegóły można znaleźć tu: http://tnij.org/ft2x. Powinieneś rozważyć możliwość otrzymania dopłaty z budżetu do zakupu ziemi ornej, takie dopłaty zostały przedłużone do końca 2013 roku. Dopłaty polegają na zwrocie do 75% odsetek do takich kredytów - jest więc o co walczyć. Dopłatami zarządza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - linia KZ. Kredytobiorcy, którzy nie spełniają kryteriów uzyskania kredytów z dopłatami ARiMR, mogą skorzystać z oferty kredytu inwestycyjnego w banku ING: http://tnij.org/ft2z. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jednocześnie służymy rada i pomoca na stronach naszego serwisu internetowego brandmind.pl.

 

Opracowano przez: Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[EDIT linki]

Oczywiście linia KZ. Moim zdaniem najlepszym kredytem na zakup ziemi ornej będzie "Kredyt na zakup ziemi" - udzielany w Banku BGŻ ze względu na: niskie oprocentowanie WIBOR1Y, 100% inwestycji oraz max. okres spłaty do 40 lat. Nie chce do końca sugerować wyboru, lecz szczegóły można znaleźć tu: http://tnij.org/ft2x . Powinieneś rozważyć możliwość otrzymania dopłaty z budżetu do zakupu ziemi ornej, takie dopłaty zostały przedłużone do końca 2013 roku. Dopłaty polegają na zwrocie do 75% odsetek do takich kredytów - jest więc o co walczyć. Dopłatami zarządza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - linia KZ. Kredytobiorcy, którzy nie spełniają kryteriów uzyskania kredytów z dopłatami ARiMR, mogą skorzystać z oferty kredytu inwestycyjnego w banku ING: http://tnij.org/ft2z . Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jednocześnie służymy rada i pomoca na stronach naszego serwisu internetowego brandmind.pl.

 

Opracowano przez: Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan cos Ci sie poje-mylilo z tym BGZ - to nie jest dla rolnika ........pod chatke mozesz sobie kupic 2 hektary..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozchodzi się o legislacyjne rozwiązania lecz opłacalność, banki kierują się w swojej działalności tylko i wyłącznie zyskiem, stąd o kredyty poniżej 100kzł można starać się tylko w bankach spółdzielczych będąc oczywiście udziałowcem, dla empirycznego potwierdzenia słuszności mych słów proszę udać się np do oddziału BZWBK

 

Stuprocentowa racja, bank musi zarobić, inaczej nie nazywałby się bankiem i to jego ponadpodstawowy cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...