Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

podzielam opinię ale trochę kosztują za baterie 20 tys kur zaśpiewali 170 tys eur netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Akacjo przyjmując średnio 5 gr. zysku na jajku to klatki powinny zwrócić się po dwóch wstawach [24 m-ce ].

Tak wszyscy hodowcy narzekają , a mnie wydaje się , że zwrot inwestycji po dwóch latach nawet przyjmijmy 5 lat jest super zarobkiem.

Im większa inwestycja tym prawdopodobieństwo zwrotu szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do odbiorcow po ile placicie w tym tygodniu

ja ma 1A 30 do 33 1B 28 do 31 i powiem ze nie idzie podnosci juz cen dla kontrachentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Biedronka" to chyba nie jest drobiarz bo nie ma zielonego pojęcia o kosztach produkcji jaj!!!! Ale nie będę polemizować,powiem tylko że są różnice pomiędzy dochodem i zyskiem oraz że takich "łebskich" jak w/w jest dużo więcej. Tu może tylko skomentować dobrze p."Medox",ja się nie podejmuję!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ RYBKA jeżeli kura znosi 300 jaj w cyklu i przyjmiesz 0,05 gr/szt to zysku otrzymasz 15 zł. z każdej kury.

Przyjmując 20 000 kur Akacji i 15 zł na szt to zarabiasz 300 000 ,00 zł rocznie pomnożyć przez dwa wstawienia zyskujesz kwotę pozwalającą na spłatę klatek.

Pytałem hodowcę o koszt produkcji 1 szt. jaja i powiedział , że wynosi on 0,23 gr ze wszystkim [piskle , pasza , ludzie , kredyt , życie ].

Ja doskonale wiem jakie są różnice pomiędzy dochodem a zyskiem i dlatego prowadzę interes.

P.S.

kupiłem ostatnio karpia i miał duży ŁEB. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

TAKŻE RYBKE 543 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny na dziś kupiłem 1b-0,30 2a-0,28 netto

 

spamując

 

obliczenia zysku itd - nie moja broszka , ale z tego co sie orientuje to koszt klatki przeliczajac na kure to 12-20 euro więc Biedronka twoje wyliczenia sa błędne , bo nawet przyjmujac 15 euro za sztuke to 20000 kurek daje kwote

300tyś. euro . a na dzień dzisiejszy to jest ponad 1 mln zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ BIEDRONKA!!! "Jeżeli przyjmę że kura ma cykl 12 miesięcy,jeżeli przyjmę 0.05zł zysku,jeżeli przyjmę koszt 0,23 zł"---- Dobrze że jest obecnie wysoka cena,ale poczytaj wstecz na tym forum jak wyglądała sytuacja cenowa przez ostatnie 3 lata. Ponadto ten Twój informator niech te rewelacje sam opublikuje i poda wszystkie składniki kosztów to można będzie podyskutować.Dobrze byłoby przyjmować jakieś założenia do planu inwestycyjnego i go zrealizować ale to nie jest takie proste. Mam klatki zamontowane w 2001 roku /kredyt 15-letni ,który mam spłacić do 2017roku/ a klatki mają funkcjonować do 2012 roku i niestety nie jestem w stanie przyspieszyć spłat pomimo Twoich Biedronko rewelacyjnych wyliczeń,a gdzie tu myśleć o wymianie i nowym kredycie ??? Mimo wszystko pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie Hodowcy od kiedy pamietam to zawsze narzekaliscie i zawsze wam bylo zle nawet teraz zaden z Was nie napisze ze wkoncu jest ok. a tak wogole to powinniscie sie zastanowic dzieki komu to macie. Bo gdyby nie My handlarze jestem ciekawy jakby to wygladalo.

Powdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestanmy liczyc siebie na wzajem cena jest juz dlugo ladna i ok raz jest lepiej raz jest slabiej nikt za darmo nie bedzie robil problem z punktu widzenia posrednika polega na tym ze naprawde bardzo ciezko jest podnies ta cene

Ferma bez posrednika nie da rady i odwrotnie tak samo co ma byc to bedzie

I takie pytanie na jakiej cenie sie zatrzyma ja mysle ze 1A moe nawet przebic 35 gr no ale zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem info że za 2a trzeba zapłacić aż 0,31 gr czy mógłby ktoś to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena exportowa jaja to 8 centów za szt Euro 4,19 powodowało, że mogliśmy podwindowac ceny jaj w polsce ale niestety cena euro spada. Juz widzicie Panowie ze nie ma 4,19 buuuuuu. Euro spadnie to i export oplacalny taki nie bedzieeeee Ta wiec spoko loco. Jaj bedzie w Polsce pod dostatkiem.

 

Dzisiaj krótko ale treściwie.

 

pozdrwiam kolegów drobiarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam juz nie aktualne Twoje prognozy w poniedzialek bylo 4.08 a dzis juz mamy 4.15 i rosnie dzisiaj od rana o 3 oczka poszlo do gory .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

wiem że to nie jest najbardziej odpowiednie miejsce na zapytanie o zakłady pakowania ale najczesciej odwiedzane przeto wybaczcie i pomożcie prosze!

chciałbym od marca/kwietnia hodowac nioski w systemie wolnowybiegowym w liczbie 1000 sztuk. o ile jednak mniej wiecej orientuje sie co do wymagan sanitarnych itd to nie mam zielonego pojęcia jak wyglada sprzedaż takich jaj. czy oddając do zakladu pakowania mogę oczekiwac ze jaja zostana umieszczone w opakowaniu, którego etykieta bedzie preferowana przeze mnie czy tez jajo bedzie wrzucone z tysiacami innych w te same opakowania? czy wszystkie zaklady pakujace jaja, pakuja takze te z 1? bardzo posze o wszelkie informacje i pomoc, im dluzej bowiem szukam info w sieci tym bardziej glupieje. 8694825 - moje gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakład pakowania i sprzedaję w zasadzie tylko jajka ze swojej fermy,ale zakupione od Ciebie jajka z "1" musiałyby być u mnie zaewidencjonowane,nadany im Twój numer fermy a sposób zapakowania zależałby komu te jajka sprzedam.Gdyby były pakowane w "10"-tki lub "12"-tki miałyby na opakowaniu adres mojego zakładu pakowania,bo zamawiam i kupuję opakowania z zamówionym moim "nadrukiem" i numerem mojego zakładu pakowania. Ale Ty mając swoją niewielką produkcję, możesz sprzedawać jajka w tzw.sprzedaży bezpośredniej.Jedz do swojego powiatowego lekarza weterynarii gdzie i tak musisz zgłosić produkcję a tam dokładnie dowiesz się co możesz a co nie. Ja z taka ilością produkcji nie szukałbym pośrednika.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście opakowanie musi wskazywać że to są jajka z chowu wolnowybiegowego/ekologicznego?/ = cena wyższa więc i odpowiednia reklama musi być widoczna zanim ktoś przeczyta co znaczy system chowu numer"1" który musi być podkreślony na opakowaniu no i zanim zajrzy do pudełka aby zobaczyć numer na jajku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz;) jesli jednak macie jeszcze troche cierpliwosci wyjasnijcie mi prosze jedna rzecz. Majac wiecej niz 50 kur w swietle pzreczytanych przeze mnie nie moge sprzedawac jaj samodzielnie a jedynie za posrednictwem zakladu pakowania, czy tak?

ergo: jesli chcialbym sprzedawac samodzielnie musialbym zainwestowac w te wszystkie sortownice, urzadzenia naswietlajace etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacup jak chcesz spokojnie żyć to daj sobie spokój z zakładem pakowania jaj.Nie opędzisz się od kontroli urzędniczo-sanitarnych , wydasz duże pieniądze na dostosowanie i przy ilości 1000 szt. z góry mówię , że będzie to nieopłacalne.

Ja w 2005 r zainwestowałem 300 000 zł w pakownie , aby dostać numer i móc dalej handlować , bo mówiono , że bez pakowni nie będziesz mógł sprzedawać towaru.

Po czterech latach ja dalej spłacam zaciągnięty kredyt , a moja konkurencja z giełdy handluje jak przed laty i śmieje się z weterynarii i po części z mojego posunięcia.

Mając tak niewielką produkcję towar sprzedaż na pniu i to po dobrych cenach.

Każda pakownia jaj w twojej okolicy chętnie kupi od ciebie jajo z 1.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem drobnym odbiorcą 15-20 tys/tyg. i także jak RAVAK jestem zainteresowany aktualnymi cenami Wobec czego mam prośbę abyście Wy producenci przedstawili ceny w tym zmiennym cenowo okresie. Nie ukrywam iż to forum jest w pewien sposób wyznacznikiem cenowym, więc z góry bardzo dziękuję za informacje od Was.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...