Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Jacup! Obowiązek rejestrowania fermy i uzyskania numeru identyfikacyjnego u nas w Polsce obowiązuje przy chowie powyżej 50 sztuk /pomimo że w Unii obowiązuje powyżej 350 sztuk/. Nie potrzeba mieć sortownicy tylko sprzęt do znakowania /niestety/ własnego numeru identyfikacyjnego ,więc wystarczy ręczna drukarka na 1 lub na 30 szt jaj.Jeżeli sprzedajesz bezpośrednio ostatecznemu konsumentowi na swojej fermie lub na targu /tzn.odbiorcy detalicznemu a nie pośrednikowi/ to musisz mieć widoczną informację z nazwiskiem i adresem fermy oraz nr identyfikacyjny. Jajka sprzedajesz nie klasyfikowane. Zgłoszenie produkcji jaj na 30 dni przed jej rozpoczęciem do Powiat.Insp.Weterynarii. Możesz poczytać o sprzedaży bezpośr.jaj: Ustawa z dnia 16.XII.2005 /Dz.U.Nr 17 poz.127 i Dz.U.Nr 171 poz.1225 oraz Rozp.MRiRW -Dz.U.Nr 5 poz.38 z dnia 29.XII.2006r.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b. proszę Łękar:

S-0,38 do 0,4

0-0,34 do 0,36

Ia-0,32 i po 2 gr w dół

zrobiłem kopiuj/wklej z mojej wypowiedzi z 17 listopada

choć dzwoniłem w parę miejsc i powiem,że są nawet 2 groszowe różnice w zależności od regionu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście coś chyba zaczyna się dziać

ruch bardzo słaby

napiszcie jak w innych regionach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile optymizmu "towaru pod dostatkiem, ruch słaby, ceny topnieją itd":D:D

zaraz ktos napisze ,że produceńci gotuja sie z towarem

 

To jest ostatni tydzien listopada - czyli martwy tydzień w handlu , jazda sie zacznie około 10 grudnia - jak każdy zamówi podwójna , potrójna ilosc towaru

 

ceny s-0,36 1a-0,34 1b-0,32 2a-0,30

 

co do handlu faktycznie lekko siadł , ale towaru u producentów z którymi mam kontakt nadal brak - bo zapas 2 dniowy to guzik nie zapas na miesiac przed świetami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy cezarek ale tak jak juz podkreslilem pisales o cenie 1A 30 gr kiedy ja placilem 24 25 wiec jestes dla mie malo wiarygodny

A co do tematu to mam juz zapas na swieta teraz bede powoli z niego schodhodzil a o tygodnich ktorych piszesz czyli ostatni listopada i pierwszy grudnia to zawsze byly okresy wzrostu ceny ze wzgledu wlasnie na gromadzenie zapasow dwa tygodnie temu byl problem z dokupieniem podkreslam dokupieniem a nie kupieniem a teraz "0" 1A 1B nie problemu brakuje malego szczegulnie 3

Nie mowie ze jest dol ale mysle ze moze sie cena o grosz moze dwa cofnie jeszcze przed swietami a co potem tego raczej nikt nie wie

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego jajcarek.Zgadzam sie z kolega cezarkiem,ceny na dzisiaj to S-40,0-37,1a-34 i po 2gr. w dol.Zamowienia sa juz podwujne a brak jest 2b i 2a. Jeszcze nie spotkalem sie z roznica 5-6 gr.Milego dnia zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem o roznicy w cenie jaka wynikala z tego co pisal cezarek ok 4 miesiecy temu i na tej podstawie stwierdzam ze jest on (dla mnie) malo wiarygodny

a na dzisiaj place

0 34 35

1A 32

1B 29 30

2A 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fenix te ceny O i S to chyba dla odbiorców detalicznych.

Całkowicie zgadzam się a Jajcarkiem .

Ja też dokupowałem u pośrednika , a obecnie towaru mam do 10 grudnia i kupię tylko tyle , ile będę musiał oDebra1ć.

Według mnie 21 grudnia ceny mogą o 5 % spaść -zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego biedronka,co do cen blizej swiat to sie zgadzam,a co do S i 0 to niewiem czy detalem mozna nazwac odbiorce 30000szt tygodniowo i wszystkiej S-ki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm nie dogryzajcie sobie czy bierzesz 10 szk. czy tysiac czy masz zapas 150euro palet czy 10 raz juz pisalem jeden sie chwalil ze kupuje tanio a co do czego to i tak nie mogl zagwarantowac w tej cenie. Cenki 0-38 s-34/5 1a-32/33 1b 30/31 2a-28-30 2b-27 3-24 ale u zadnego liczacego sie hodowcy nikt taniej 2a nie kupi ponizej 29 bo zmiejsca moga sprzedac po 30 platnosc gotowka ilosc tir a co do ruchu jak co roku to samo jedynie co mnie zastanawia czy w tym roku masowo beda wybijac kury przed swietami jka to mialo miejsce analogicznie czy po swietach ze wgledu na cene jajka Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tym forum nie kupisz bo tu wszyscy 1A pchaja po 27 gr i wyzej

Pozdrowienia

 

Jajcarek to jest cytat z czasu gdy ja placiłem za 1a -30 gr . i tylko Ty jedyny wtedy kupowałes 1A po 0,24 więc kwestia wiarygodnosci pozostaje otwarta ,

zaglądam na forum tylko z ciekawosci bo i tak cene reguluje rynek i posty na tym forum nie maja żadnego wpływu na ich wysokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a-34 ??? kolego Cezarek - 33 jeszcze bym uwierzył , ale z tą ceną przesadziłeś.

Pewnie jesteś producentem i chcesz lekko podnieść koniunkturę - ależ -ona jest już naprawdę dobra ,a klienci są już mocno wkurzeni. Kol. Gall chociaż producent to ,aż tak nie podkręca.

Co do cen podanych przez kol.Fenixa ,to wierzę ,tylko ta ilość to BUSIARZ który jest pewnie mocnym Detalistą Targowym , na targach schodzą duże jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezarek z szacunkiem mam swiadomosc ze to co pisze w zaden sposob nie wplywa na cene rynkawa bo on sam ja dyktuje. Nigdy nie podalem innych cen niz place. Kiedy ja placilem 1A 24 ty napislaes 30 do mnie przyjezdzaja samochody od 4 do 28 palet i nie daje wiary ze kupujac 14 palet 17 lipca placiles 30 groszy

Mimo to naprawde szczerz pozdrawiam i zycze wszystkim dobrego handlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I poraz kolejny jeszcze raz to samo my naprawde jestesmy na siebie skazani wiec moze latwiej bedzie poprosu normalnie handlowac i wymnieniac opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKI KOGUT

Jestem hurtownikiem i nie mam zadnego interesu w fałszowaniu cen po których kupuje , nie wierzysz w moja cene 1a -0,34 , a jednoczesnie zgadzasz sie z fenixem , który podaje identyczne ceny jak ja- matrix:D

 

jeszcze tydzień temu kolega jajcarek sugerował 1a dojdzie do 0,35

 

na dzień dzisiejszy nawet nie negocjuje cen z producentem bo sprzedam wszyssto tak czy inaczej czy kupie 1 grosz drozej czy taniej - towar schodzi , a bedzie jeszcze lepiiej bo żniwa przed nami i wazne abym go miał - tym bardziej ,ze mam towar pierwsza klasa i handluje z jednym producentem 5 lat , drugi rezerwowy 3 lata

 

Dodatkowo moja 1A - waży 65-70 gram, producent sortuje po staremu co 5 gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie rokowania na ten tydzień

Czy to prawda ,że najtańsze jaja są w Bieżuniu?

Jak ktoś wie to proszę o potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rokowania bez zmian co do bieżunia też coś słyszałem (może magazyny się pełnią) moim zdanie przed świętami coś spadnie. u mnie jak narazie ruch bardzo słaby ale gorączka dopiero przed nami zobaczymy jak bedzie

pozdrawiam i miłego lotu ceny w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to cisza przed burzą....... cenową.

Ruch słaby ceny dużego jaja w dół średnie się trzyma

co przyniesie grudzień zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis placilem

1a-0.32

1b-0.29

2a-0.28

2b-0.25

ceny netto przy gotowce i odbior wlasny

szukam drobnego jajka place got 2b,i 3

664732911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słyszę od pośredników że zrobił się mały zastój. Co do cen to faktycznie ostatnio się ustabilizowały ale żeby spadały to lekka przesada . Każdego dnia dzwonią kolejni chętni na jajka i tak naprawdę wcale niższych nie proponują tylko pytają się o dostępność towaru czyli jak widać ciągle duży popyt jest.

pozdrawiam

Życzę rozsądku i stabilizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...