Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

podpisuje się , na południu naszego kraju wsród handlowców cena jaj stabilna 0,32 1a i po 2gr w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 1a była 0,34 gr , a na dziś jest 0,32 gr to rzeczywiście cena stabilna.

Kolejni chętni dzwonią o towar , bo fermy masowo zaczynają ciąć starą kurę i nie chcą aby zabrakło towaru na ostatni tydzień gdy zrobi się normalny ruch.

Jaja średniego i małego jest niewystarczająco natomiast O S i 1A pod dostatkiem bo detal nie jest w stanie oDebra1ć całej produkcji.

Znam fermy , gdzie S sprzedają w cenie 1A by nie blokować magazynów .

ceny

2a-0,29

1b-0,30

1a-0,32

S-0,33-0,34

O-0,35-0,37

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronka,podaj mi adres takiej fermy która sprzeda duże jajko w cenie IA,to bardzo chętnie dokupię kilkanaście palet, a Jajcarek niech nie pisze tego o czym marzy i śni /uczę się od Medoxa/.

 

Dla Drozda; Klasy wagowe jaj: XL - pow.73g

L - 63 do 73g

M - 53 do 63g

S - 45 do 53g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DROZD zwątpi co do klas wagowych. Więc napiszmy je po polsku:

S-powyżej 75gr.

0- 70-75gr.

1A 65-70

1B 60-65

2A 55-60

2B 50-55

3 45-50

4 40-45 gramm/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Kogucie! Podane przez Ciebie klasy wagowe były i jeszcze są używane ale prawidłowo obecnie jest tylko cztery. "S" jest wszędzie /w rozmiarach odzieży też/ najmniejsza a nie największa,no ale na przyzwyczajenia nie ma rady.Ja mam pakownię i innej klasyfikacji nie mogę wprowadzać,dzielę jednak "L"na mniejszą od 63 do 68g/zbliżoną wagowo do dawnej IA i większą L od 68 do 73g , bo wtedy łatwiej ustalić cenę. XL- czyli jajka pow.73g pakuję na wytłaczanki 20LBS po 30 sztuk a o wadze 78g i większe na 25LBS po 20 sztuk. Klasy wagowe M i S również można odbierać ustawiwszy sortownicę co 5g a nie co 10g i wtedy jajka są równiejsze a także odbiorcy mają prawie takie same "asortymenty" jak dawniej.Pozdrawiam.

 

Aktualne ceny hurtowe:

 

XLpow.78g - 0,40

XL 73-78g - 0,37

L 68-73g - 0,35

L 63-68g - 0,32-0,33

M 58-63g - 0,30-0,31

M 53-58g - 0,28

S 48-53g - 0,25-0,26

S 43-48 - nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie na Bieżuniu a znajdziecie kolego rybka 543.

Czy ktoś może potwierdzić ceny po nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kol. Biedronka ceny po nowym roku to moze Tobie potwierdzic wrozka Emilia lub Majowie albo Nostradamus tez pewnie gdzies to zapisal ) A na razie to od paru tyg. bez zmian 1A-0.30-0.32 i co 2gr. Pozdrawiam forumowiczow !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Nostradamusem i powiedział , aby nie płacić za 1 A więcej jak 0,25 gr. -czemu tak drogo?

Pozdrawiam Ferma07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co tu taka cisza?

może ktoś podać cenki na ten tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cena do góry już nie

tylko patrzeć jak JE.NIE na dół.

Na magazynie jest

na sklepach jest

na hurtowniach jest

tylko ruchu na jajko niema.

Więc cisza przed burzą.

Ale jeszcze nie całe dwa tygodnie więc może..........

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam eee to drogo 1a 30gr jest przeciez taniej dla szukajacych okazji intermarche do 13 grudnia m-30szt 6,99zl Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie jak dalej bedzie taki ruch to za tydzień 1a-0,28

Już słyszałem że na śląsku 1a-0,31 to nie jest problem a są jeszcze lepsi

Jakiś asted sprzedaje 1b po 0,29 na piekarnie.

Ceny na ten tydzień

XL-0,36

L- 0,31

M- 0,28

Ale czuje że:

Rozmawiałem z Nostradamusem i powiedział , aby nie płacić za 1 A więcej jak 0,25 gr. -czemu tak drogo?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny w dół najbardziej widać to na dużych sortach.

1a spokojnie można wyrwać z mniejszych ferm po 0,30 gr. , ruchu nadal nie widać.

Myślę , że cena jaja podąży za ceną brojlera i świń tzn. spadnie o ok. 25%.

Koledzy handlowcy nadchodzą dobre dni-cały rok dobrych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Biedronka" zachowujesz się na tym portalu tak, jakby cię polał ktoś gorącą wodą.Daj sobie na luz. W tym całym jajecznym interesie twój wpływ na cenę jest niewielki. Jest dobry okres na handel choinkami. Próbuj .Życzę ci powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w żadnym wypadku nie chcę dyktować cen , tylko piszę co się dzieje na rynku i jak mogę kupić określony sort w niższej cenie to o tym piszę.

Normalną rzeczą jest ,że pisze się o skrajnościach i że nigdy pośrednik nie napisze o cenie jaja najwyższej i hodowca o cenie jaja najniższej.

Handel choinkami pozostawmy innym i takie porównania są z twojej strony hodowco 2006 nie na miejscu , żeby nie powiedzieć bezczelne.

Jutro będę ładował S 70-75 gr. po 0,33 gr. i też nie mogę o tym napisać .

Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Biedronka kazdy szanujacy sie drobiarz bedzie zawsze obiektywny i napisze o cenach tak jak jest. Na dwodziestu paru chodowcow z mojej okolicy nikt nie sprzeda 1a ponizej 33gr.i jeszcze jedno skoro ma byc rok niskich cen to skad na rynku tyle jajek i gdzie wtym wszystkim Wielkanoc. Milego Dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem jak to jest nikt nie sprzedaja 1A mniej niz 33 gr a ja kupije NAWET po 29,5 NAWET CO NIE ZNACZY OD KAZDEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakownie pozatykane w marketach promocje będzie zjazd cen

handel detaliczny na razie bardzo spoko na małych fermach 1a

poniżej 0.30 gr magazyny raczej pełne . napiszcie coś o eksporcie bo słyszałem że kuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ceny u mnie bez zmian tzn. takie jak podałem w poprzednim moim wpisie. Jajek brak. Export idzie normalnie przynajmniej tam gdzie ja sprzedaje i ferma niedaleko mnie też ma normalne odbiory.

Co do promocji to wczoraj w Auchan Bielsko była jedna promocja XL 20 sztuk po 11.99 od Mizgiera. Najtańsza L-ka po 0,50 M-ka po 0,46. Biedronka L-ka 0,45 To są naprawdę super promocje.

Prawdą jest że mali producenci sprzedają tanio tzn. 1A 0,30 - 0,31. Tyle że w ich mniemaniu to jest kosmos cena szczególnie dla tych którzy nic nie inwestują i kończą produkcję po 2011 roku.

Sugerując się niektórymi wpisami na forum należałoby po świętach z miejsca obniżyć ceny o 10 groszy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...