Skocz do zawartości
zbyszek

Rozrzutniki obornika

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie Fortschritta T-088 i będziesz zadowolony, za takie pieniądze lepszego nie kupisz u mnie taki chodzi z 914 i jest ok.Teraz wożę obornik z takiej samej

obory jak u ciebie i daje sobie radę ( około 40 rozrzutników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje nazwy części do rozrzutnika polskiego dwu osiowego jaka jest w katalogu. Dokładnie chodzi mi o tą blache do której jest mocowany dyszel i drążki skrętne.

Za odpowiedź dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ile więcej obornika wejdzie na ROZRZUTNIK FORSCHNIT T-088 niż na Polskiego tandema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki to obornik. Ja na polskiego tandema kładę około 4-5ton ciężkiego obornika. Można by było więcej dołożyć ale łańcuchy nie wytrzymują bo rozciągają się jak by były z gumy . FORSCHNIT T-088 patrząc po jego gabarytach śmiało można naładować 8-10ton ciężkiego obornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeden gościu ciąga mtz t088 i nawet idzie mu. 2 podstawowe rzeczy jakie musi mieć ciągnik do t088 to mocny hak albo dolny zaczep i hudraulika żeby ruszyła obornik. Kiedyś widziałem jak kurzaka t088 rozwoził c360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do T088 to zależy po czym go ciągniesz. Myślę że po rżysku nie będzie problemu ale na miękkim możesz nie dać rady. Problemem jest też zawracanie jak masz połowę wyrzuconą, wtedy ciągnik nie jest już obciążony i nawet na piachu przy ostrym zakręcaniu możesz się zakopać. Co do hydrauliki to obowiązkowo musi być założony sterownik posuwu, ja mam taki oryginalny. Wtedy nie ma dużego obciążenia na hydraulikę, możesz jechać wolno i posuw masz mały. Bez tego sterowania trzeba jechać 10-12 km/h bo taśma zasuwa jak głupia i obciążenie jest spore na pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z awaryjnościa tych rozrzutników jakich problemów mozna sie po nim spodziewać i kosztów czy t88 to jes 10tonowy czy t88 to mają terz inną ładowność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardzie awaryjne są w nim sprzęgła gumowe do których przymocowane są wałki o raz łańcuch który się wyciąga. Ale te 2 przypadłości wiążą się z ładownością t088. Nigdy nie ważyłem ile na mim mam ale jak przesadzę gdy wożę daleko śmierdzącą sprawę to zaraz łańcuchy są do skracania. Przy rozdądnym ładowaniu nie ma problemu.

Nie zgodze się z kolegą wcześniej. Jak za szybko idzie taśma to prędkość nic nie da bo poprostu wałki tego nie rozrzucą tylko wylecą a w najlepszej sprawie zagra sprzęgło i wtedy jest problem bo niekiedy uda się cofnąć taśmę ale jak jest sporo obornika na kaście to prędzej pogniesz udiągacze niż cofniesz masę. Więc widełki w dłoń i na prawo i na lewo energiczne zamachy.

Generalnie jak dbasz o olej w przekładniach to nic się nie dzieje poza tym co pisałem. Jak byś był zinteresowany to mam na sprzedaż t088. Stan ok poza spodnicą i burtami nie są poprostu idealne rdza swoje zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jaki zmieniasz? idzie dostac części do tych rozrzutnikówT88 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 bo kiedyś było ciążko z częściami do nich i trafił się jeden bez koła więc go kupiliśmy a teraz chcę go opchnąć. Dużo obornika nie wywiózł ale lata ma to i rdza się pojawiła. Za te pieniądze to t088 są warte swojwj ceny. Ja bym powiedział solidna ddr-owska robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzej jakies fotki masz i jakąś cene startową powiedz. Czy kazdy T88 ma 10 ton czy są inne tonaże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o polskim tandemie n 218/2 sa jakieś słabe punkty tych rozrzutników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z rozrzutnikiem 1-osiowym - b. stary typ - 3,5 t. Kupiłem to dość dawno - poczatkow ciagąłem c-330 - nie było żadnych problemów (no oprócz standardowych typu urwane listwy czy zerwany łańcuch od napędu wałów) póżniej c-360 - już gorzej - zerwało klin na połaczeniu skrzyni z wałem napędowym (kilka razy), a teraz ciagnę mtz-952 i są jaja bo ostatnio jak urawła się listwa to zachaczyła się o wały rozrzucajace !! i zablokowała wszystko - obleciały zęby na zębatkach od wałów - zerwało klin i jeszcze pękł krzyżak. A problem chyba w tym że nie ma w nim żadnego sprzegła - bo w nim jest chyba sporo przeróbek. Prosze o pomoc - czy rozrzutniki maja jakieś sprzęgła na głownym wale napędowyym - tym co idzie od ciągnika do skrzyni? jak to jest zrobione - jeślim oge prosić o foto to będe wdzięczny. W internecie na grene znalazem takie części jak "końcówka sprzęgła", "wkładka gumowa" i "wkładka końcówki sprzegła" - u mnie w rozrzutnik nic takiego nie ma!!! pomocy... bo już nie mam nerwów.

A te części to tam znalazłem:

www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/420_ ... /2a/page/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego spytaj się użytkowników rozrzutników czy kiedys komuś przed np. zerwaniem łańcucha czy nawet jak łańcuch spadnie i pognie wszystko w pi....du zadziałało sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he, u mnie to sprzęgło zadziałało jak się ze starości rozsypało. Ale zawsze to jakieś zabezpieczenie, może jak, tak jak u Ciebie belka wpadła w adapter to by coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli niewielki luz to nic,jak duzy to wymien lozysko,chyba ze os jest wyrobiona to napawac spawarka lub dotoczyc cienka tulejke w ostatecznosci os do wymiany,ale nowe to taki syf ze nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz jest w zasadzie od początku, czyli od momentu zakupu jakieś z 10 lat jak nie lepiej. Koło chodzi na boki, że aż wytarło rame w rozrzutniku. Zostawić czy naprawiać, chodzi o to aby tylko chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie wróce do T088 jak poznać czy on ma 10 ton ładowności czy 8 ton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziome wałki ślimakowe - w czym są lepsze od zwykłych wałków. Do tego trzeba trochę dopłacić więc czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zernkijcie na tą aukcje co o tym sądzicie warto wziąć takiego czy lepiej samemu wyremontować ale czy tak sie da wyremontować raczej wątpie. http://otomoto.pl/rozrzutnik-roztrzasacz-fortschritt-t088-przyczepa-technologiczna-objetosciowa-A286423.html niech nikt nietraktuje tego jako reklamy bo szukam rozrzutnika używki T-088 trafiłem na tą aukcje i powiem szczeże niewiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...