Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jak jest z oceną ekonomiczno-tech wniosku? Tzn. chcę kupić maszynę, ale mam mało hektarów (<10) podczas gdy w ekspertyzie, z której oni korzystają przy ocenie wniosków wyczytałem, że min. liczba ha dla takiej maszyny to 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wskazałbyś rodzaj maszyny byłoby łatwiej, możesz też uprawiać bardzo specyficzne rośliny wymagające dużej maszynochłonności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 2 ciągniki 59 i 91 konne z 2005 zakupione z dofinansowania z PROW z lat 2004-2007 ,moje gospodaratwo ma 26 ha. w dadchodzącym roku mam zamiar sprzedać 91 konny i spróbować wyrwać 120 konny ,mam na to jakieś szanse przy obecnych przelicznikach????,dodam że te 26 ha. są obsiane zbożami ,gospo. zajmuje się produkcją trzody ,proszę o jakięś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy aby skorzystać z modernizacji powiedzmy w 2010r (może jeszcze będzie nabór w lubelskim) muszę być ubezpieczony w KRUS? Mam 8ha, pracuję na etacie i chciałbym kupić nowy ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli wskazałbyś rodzaj maszyny byłoby łatwiej, możesz też uprawiać bardzo specyficzne rośliny wymagające dużej maszynochłonności

 

Chodzi o prasę zwijającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z prasą zwijającą będzie nie lada problem, lecz możesz założyć wysoce intensywny użytek zielony (4 pokosy) i nie będzie problemu, można również coś pokombinować z trudnymi warunkami terenowymi oraz brakiem podaży usług tego rodzaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z prasą zwijającą będzie nie lada problem, lecz możesz założyć wysoce intensywny użytek zielony (4 pokosy) i nie będzie problemu, można również coś pokombinować z trudnymi warunkami terenowymi oraz brakiem podaży usług tego rodzaju

Dzięki za odp., ale myślę, że założenie 4 pokosów w naszym terenie (podgórski) nie wchodzi w grę. Zastanawia mnie natomiast jak udowodnić brak podaży usług w przypadku, gdy w mojej wsi taką maszynę ma 1 rolnik, a w sąsiednich jest kilka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

non-46 ja mialem taka sytuacje, ze na 10 ha sadu chcialem 2 ciagniki + 2 opryskiwacze agencja zgodzila sie na 1 ciagnik i oba opryskiwacze co generalnie nie ma wiekszego sensu, ale tak wyszlo.

 

Zitkar - ale ten 91-konny to chyba musisz miec 5 lat zgodnie z umowa wiec jesli kupiles w 2005 to sprzedac mozesz dopiero w 2011??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat liczone jest od momentu wpłynięcia gotówki na konto ,u mnie to miało miejsce dokładnie 22.12 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić JD na PROW troche sobie w brodę pluje że nie napisalem tura a doradca od wniosku powiedzial mi ze niemzna już przesuwać pieniędzy z dofinansowania na jakiś iiny cel tak jak kiedyś , ale chodzi mi po glowie inna rzecz czy jesli deale sie zgodzi zafakturować ciągnik z turem pod jedną pozycją (oczywiscie bedzie on droższy ale nieprzekrocze limitu kasy jaki mam)to czy agencja w trakcie kontroli moze sie przyczepić że jest cos nie tak?? moze ktoś ma podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie przekroczysz limitu to moim zdaniem powinno byc OK. Mam podobna sytuacje bo ciagnik, ktory chcialem wziac kosztuje teraz duzo mniej, wiec chyba wezme jeszcze cos a fakture tylko na ciagnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w 2009 złożyłem wniosek do PROW odżucili mnie z braku kasy zlożyłewm odwołanie ale ni w terminie dostałem teraz odpowiedz że nierozpatrzyli mojego odwołania, odwoływał sie ktoś od decyzji PROW ? Dostaliście już jakieś odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakich argumentów użyłeś w odwołaniu ale jak kasy brakło to nie masz szans na pozytywne załatwienie odwołania. Na każde województwo była przydzielona określona koperta finansowa i tylko w pierwszym naborze z uwagi na opóźnienia wszystkie złożone wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Jedyne przewinienie agencji to, że nie dali Ci odpowiedzi na odwołanie. Jedyna szansa na pozytywne rozpatrzenia twojego wniosku to ewentualnie jakieś zmiany wprowadzone rozporządzeniem przez panującego nam ministra w zakresie przesunięcia kasy pomiędzy poszczególnymi województwami. W trzech województwach skończyła się juz cała kasa na modernizacje jak była zapisana do 2013 roku i jak nie zrobią przesunięć to nie bedzie tam naboru nowych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agencja to troszke źle zformulowała wysokość kwoty o jaką sie starałem

 

 

 

Niniejszym wzywam Pana Prezesa do usunięcia naruszenia prawa - dotyczy decyzji Wielkopolskiego OR AR i MR odmawiającej przyznania pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

 

W piśmie z dnia 28.09.2009r. Oddział Regionalny odmawia mi przyznania pomocy „z uwagi na fakt, iż Pani/Pana/Państwa** wniosek zawiera zapotrzebowanie przekraczające 150% określonej w ww. rozporządzeniu wysokości limitu środków dla przedmiotowego działania w danym województwie”.

Po pierwsze, przytoczone stwierdzenie jest nieprawdziwe. Mój wniosek nie zawiera zapotrzebowania przekraczającego 150% dostępnego limitu dla mojego województwa. Gdyby tak było, to musiałbym wnioskować o równowartość ponad 150 mln euro! A ja wnioskuję jedynie o 300000 zł.

Po drugie, ponieważ wnioski złożone w AR i MR są nadal rozpatrywane i zawarto niewiele umów, to na tym etapie Agencja nie jest w stanie odpowiedzialnie wskazać ile i które wnioski wyczerpują dostępne środki.

Po trzecie, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – p. Marek Sawicki obiecał zwiększenie puli środków, tak aby wszystkie prawidłowo złożone wnioski otrzymały dofinansowanie. Zatem odrzucenie mojego wniosku jest przedwczesne i nieuzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min Sawicki równie dobrze może obiecywać gruszki na wierzbie, liczą się działania i konkretne rozporządzenia wprowadzane w życie, jak na razie takowych nie widać a już mówią o naborze na wiosnę 2010 roku. Moim zdaniem agencja najwyżej poprawi swój błąd w decyzji, którą dostałeś. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy wnioski które nie załapią się na kasę w tym naborze będą miały pierwszeństwo przed tymi z nowego naboru czy też będzie nowe losowanie. Ja miałem to szczęście że załapałem się na końcówkę kasy w moim woj. I mam już mam umowę podpisaną, tylko kasy brak na zakupy, zobaczymy kiedy wejdą dopłaty na razie zero decyzji nawet no ONW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mój wniosek został przeżcony na następny nabór to by grało ale w poznaniu w agencji powiedzieli mi że te wnioski niebędą brały udziału w losowaniu następnym trzeba będzie złożyć nowy i liczyć znowu na szczęście, tylko kto ma pokryć koszty związane z wypełnianiem takich wniosków przeciez to niejest mała kasa mi w tym roku na wniosek poleciało z 2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 tys zł za niezrealizowany wniosek? które przedsiębiorstwo zainkasowało taką stawkę i dla jakiej wielkości oraz typu gospodarstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebęde pisał nazwy firmy ale to zaliczka całość miałem wyliczoną na 3800brutto wniosek miałem złożony na maksa, w oder liczyli mi i zapłaciłbym chyba z 400zł mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie pierwszy wniosek kosztował ze cztery wieczory w papierach plus jeden wieczór na poprawkach, drugi tylko dwa wieczory. A swoją drogą agencja mogłaby p pierwsze uprościć maksymalnie wnioski, a po drugie udostępnić przykładowo wypełniony wniosek na swoich stronach i skończyłoby się nabijanie kasy dla pośredników. Korsarz jak masz już wypełniony wniosek to na jego przykładzie sam sobie wypełnisz nowy wniosek, nawet jak zmienisz sprzęt to tylko zmienisz ceny zakupu i podsumowanie to naprawdę nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - wniosek na modernizacje jest prosty jak budowa cepa. Pierwszy robiłem w 2007 czy w 2008 (przy pierwszym naborze) na 50 tys, teraz czekam na wypłatę z drugiego naboru na max 250 tys.

Sam wypełniałem i nie widzę tutaj potrzeby zatrudniania firm doradczych - totalny bezsens, szkoda nawet tych jak piszecie 2.500 zł.

Po prostu nie ma co się bać, wziąć wniosek w garść przeczytać, przeczytać instrukcję wypełniania i samemu pisać. Adamj24 - faktycznie nie zajmie to więcej jak 2 wieczory. Czyli jakieś 8 może 10 godzin pracy, stawka za godzinę wychodzi całkiem niezła i należy zaznaczyć, że bez żadnych gwarancji uzyskania dotacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile placenie za obsluge wniosku od A do Z w granicach 2-3 tys przy np. 100dzialkach ewidencyjnych, zwierzakach itp moge zrozumiec to pobieranie zaliczek wiekszych jak 500 zł przed podpisaniem umowy jest nieporozumieniem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tych programów podchodziłem jak do jeża i dlatego dałem sie namówić na firme, jak zobaczyłem gotowy wniosek to terz mnie krew zalała że tyle kasy za pare wpisów w tabelkach, skopiowałem go i niewiem czy podchodzić do tego zasranego PROW czy kupować używki lepsze. Nowe to nowe ale strasznie kasują za ten sprzęt. Teraz może tylko zdecyduje sie na nowy ciągnik rozrzutnik pakomat przyczepy będe stare kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane i tak należy dostarczyć podmiotowi wypełniającemu wniosek, stąd płacenie za to wyższej stawki niż 30zł/h wydaje się być nieuzasadnione, przede wszystkim nie jest to żadna wygoda jeśli sami musimy zdobyć wszystkie zaświadczenia oraz pozostałe dokumenty i jesteśmy do tego obciążani nieuzasadnioną zaliczką (szczególnie gdy przekracza 50% wartości usługi i 300% faktycznego jej kosztu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z zakupem przyczepy z dofinansowaniem. Są jakieś wytyczne co do tego. Jak ktoś coś wie to niech da znaka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...