Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:12 Wto 20 Paź 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 1395, 1396, 1397  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 12:25 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
O jakich wy dotacjach piszecie , nie ma na produkcję jaj żadnych dotacji ani 1zł , wszyscy pracownicy na zus jaki krus ?

Naprawdę nie chcę tracić czasu na udowadnianie czegoś oczywistego. Wygooglowałem i zamieszczam pierwsze z rzędu dla przykładu.
https://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/drob/grypa-ptakow-oznacza-straty-hodowcy-drobiu-dostana-odszkodowania,587.html

Być może biedny rolnik jest cenaniemaceny o czymś nie wie? A do niedawna to nawet ładne pieniążki za salcię się dostawało. O dziwo jak znikły dotacje to odnotowano 80% spadek ognisk zakażenia salmonellą. Magia pieniądza Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 10:09 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakich wy dotacjach piszecie , nie ma na produkcję jaj żadnych dotacji ani 1zł , wszyscy pracownicy na zus jaki krus ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zakład pakowania

PostWysłany: 09:29 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koko1963 napisał:
...
A co do sprawdzenia świeżości i jakości jaj powinny być urządzenia ogólnodostępne .Skończyłyby się oszukiwania(bo od maja ręce opadają co do jakości i świeżości towaru),jak zapłacisz to pies pogrzebany.

Są ogólnie dostępne ale niestety kosztują. Jak ktoś chce dbać o markę to znajdzie i zapłaci. Ja z wiadomych względów nie pochwale się co i gdzie, bo konkurencja nie śpi. A za towar nie sprawdzony nigdy nie płacę gotówka.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:25 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
Zapominacie o jednej bardzo ważnej rzeczy. Handlarza nikt nie dotuje... Ani unia ani rząd. Nie stoimy w kolejce z wyciągniętą ręką aby nam ktoś dał. Na wszystko musimy zarobić sami. Ot i TAKA mała różnica.

A jakie to niby dotacje dostają producenci jaj ?

Jak jesteś rolnikiem to wiesz o tym najlepiej. A jak nie jesteś to po co ci to? Ewentualnie jest takie cóś jak wujek Google.
Powrót do góry
koko1963

PostWysłany: 08:48 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajeczny,to cała prawda .My musimy sami na wszystko zapracować.Każdy rolnik ma dotację do wszystkiego,do swojego towaru dokupi( chodzi mi o jajka,warzywa,owoce) nikt go nie sprawdźi ,nie rozliczy ,zapłaci symboliczny krus ,zatruni ludzi na czarno,I tak będzie płakał,że się nie opłaca i wszyscy go okradają.
A co do sprawdzenia świeżości i jakości jaj powinny być urządzenia ogólnodostępne .Skończyłyby się oszukiwania(bo od maja ręce opadają co do jakości i świeżości towaru),jak zapłacisz to pies pogrzebany.
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 08:17 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
thunder13 napisał:
...Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.

Może to się wydać dziwne, ale mogę kupić tylko w takiej cenie jaką ktoś mi oferuje. Wybieram najlepszą z ofert i finalizuję transakcję. Nie zawieram wiążących i krzywdzących obie strony umów pisemnych. Wiem, że znajdzie się sporo pseudo handlowców, którzy komplikują tak proste rzeczy. Może chcą chwilowo zabłysnąć przed swoimi pracodawcami... I w końcu szukają nowej pracy.
nie dokłądnie o to chodzi, choć też.

Podam przykład- ja z miejsca Panu sprzedam 3 palety M po 35 groszy/szt (ładne, gładkie, +/- 2. tygodniowe, kremowe, w górnej granicy wagi...). Sąsiad ma to samo ale tydzień starsze, cena od 3 palet to 25 groszy. Z daleka niczym się nie różnią. Co Pan kupi prędzej?

Zamówię raczej na pewno te tańsze, ale niekoniecznie kupię. Wielu moich dostawców wracało z towarem do domu i już się nauczyli, że z takim jajem do mnie nie wjadą. To jest najlepsza weryfikacja dostawcy gdy musi ponieść koszty własnego cwaniactwa. Dlatego jeszcze raz powtórzę, że handlować trzeba umieć.

Dodam tylko od siebie, oby niektórym się nie wydawało, że pakowalnia z prawdziwego zdarzenia nie sprawdzi z jakim jajem ma do czynienia. Parę tysięcy inwestycji i moja pani laborantka po ok. 30 min wie z dokładnością do 3 dni kiedy jajo było zniesione i czy w jajku nie znajdują się niedozwolone substancje. A uczestniczyłem kiedyś w takim szkoleniu, gdzie były bramki z czujnikami wykrywające trefny towar zaraz po przejechaniu paletą. I z tego co pamiętam to co najmniej jeden zakład w Polsce jest w takowe wyposażony.
Idzie nowe... Dinozaury co jeszcze bawią się w produkcję zapewne wymrą.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:13 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Zapominacie o jednej bardzo ważnej rzeczy. Handlarza nikt nie dotuje... Ani unia ani rząd. Nie stoimy w kolejce z wyciągniętą ręką aby nam ktoś dał. Na wszystko musimy zarobić sami. Ot i TAKA mała różnica.

A jakie to niby dotacje dostają producenci jaj ?
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:07 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
W rolnictwie (nie tylko w jajczarstwie) ceny zbytu nigdy nie były powiązane z kosztami produkcji.
Produkcja rolna, to nie produkcja śrubek. Tutaj maszyny nie wyłączysz, jak masz już pełen magazyn towaru. A ta "maszyna" ciągle woła jeść - nawet, jak towar nie schodzi lub jest po gów..anej cenie.
dokładnie.

Handlarz tak samo jak producent kreuje cenę, choć ten pierwszy zdecydowanie bardziej i logiczne jest aby czasem on pierwszy zaproponował cenę producentowi, a nie czekał na gotowca. Logiczne jest też to że producent ma swoje koszty i wbrew temu co myślicie, producent potrafi operować wyższą matematyką dla celów własnej produkcji i zysku często lepiej od handlarza. A to że proponuje pośrednikowi ustalenie ceny to żadna ujma jeżeli wie że towar nie idzie a chce się go pozbyć. Pośrednik da więcej niż każda jedna proszkownia i zazwyczaj nawet jak on ustali cenę jest ona korzystniejsza od przetwórstwa.

Na dzień dzisiejszy proszkownia płaci więcej niż mogę zaproponować. Obecnie przyjeżdża do mnie 1A po 0,26 a wybijalnie podobno płacą więcej. I podobno producent woli taniej sprzedać u mnie niż czekać nie wiadomo ile na pieniądze z wybijalni.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:03 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
W rolnictwie (nie tylko w jajczarstwie) ceny zbytu nigdy nie były powiązane z kosztami produkcji.
Produkcja rolna, to nie produkcja śrubek. Tutaj maszyny nie wyłączysz, jak masz już pełen magazyn towaru. A ta "maszyna" ciągle woła jeść - nawet, jak towar nie schodzi lub jest po gów..anej cenie.

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:00 Sro 19 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
thunder13 napisał:
...Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.

Może to się wydać dziwne, ale mogę kupić tylko w takiej cenie jaką ktoś mi oferuje. Wybieram najlepszą z ofert i finalizuję transakcję. Nie zawieram wiążących i krzywdzących obie strony umów pisemnych. Wiem, że znajdzie się sporo pseudo handlowców, którzy komplikują tak proste rzeczy. Może chcą chwilowo zabłysnąć przed swoimi pracodawcami... I w końcu szukają nowej pracy.

Podam przykład- ja z miejsca Panu sprzedam 3 palety M po 35 groszy/szt (ładne, gładkie, +/- 2. tygodniowe, kremowe, w górnej granicy wagi...). Sąsiad ma to samo ale tydzień starsze, cena od 3 palet to 25 groszy. Z daleka niczym się nie różnią. Co Pan kupi prędzej?

Zamówię raczej na pewno te tańsze, ale niekoniecznie kupię. Wielu moich dostawców wracało z towarem do domu i już się nauczyli, że z takim jajem do mnie nie wjadą. To jest najlepsza weryfikacja dostawcy gdy musi ponieść koszty własnego cwaniactwa. Dlatego jeszcze raz powtórzę, że handlować trzeba umieć.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:16 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
dokładnie.

Handlarz tak samo jak producent kreuje cenę, choć ten pierwszy zdecydowanie bardziej i logiczne jest aby czasem on pierwszy zaproponował cenę producentowi, a nie czekał na gotowca. Logiczne jest też to że producent ma swoje koszty i wbrew temu co myślicie, producent potrafi operować wyższą matematyką dla celów własnej produkcji i zysku często lepiej od handlarza. A to że proponuje pośrednikowi ustalenie ceny to żadna ujma jeżeli wie że towar nie idzie a chce się go pozbyć. Pośrednik da więcej niż każda jedna proszkownia i zazwyczaj nawet jak on ustali cenę jest ona korzystniejsza od przetwórstwa.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:09 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:11 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiem... wybierze wielu te tańsze. Moje koszty to 30 sąsiada 24,5 grosza z racji skali i on już nie ma tego gdzie upychać ale jedzie dalej bo ma ceny dumpingowe w stosunku do mnie
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:07 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
thunder13 napisał:

Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 16:19 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
thunder13 napisał:

Jajeczny... My to chyba z jednego podwórka jesteśmy, a już na pewno z jednej branży. Lepiej bym tego tematu nie wyjaśnił. To takie proste, że dla niektórych za trudne. Dajesz chłopie ofertę i kupuję albo nie kupuję... Proste. Nikt chyba nie rozumie, że zmiana oferty cenowej zawsze wiąże się z ryzykiem utraty (zwyżka) lub skutkiem pozyskania (zniżka) klienta. Konkurencja nie śpi, tak samo w handlu jak i w produkcji.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 16:10 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:00 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Yoyo napisał:
...

Ale muszę przyznać, że wolę takiego jajecznego na rynku niż tych, którzy zostali wcześniej wymienieni. Ten przynajmniej nie psuje cen.

No i teraz nie wiem czy mam Tobie podziękować, czy pogratulować? W każdym bądź razie jest to jakiś sukces w zrozumieniu handlu. Ja produkcji nie rozumiem i się za to nie biorę. A już kompletnie nie rozumiem jeśli dzwoni do mnie producent i pyta ile za jajko mu zapłacę. Czyżby producenci są aż tak mało inteligentni, że nie potrafią wyliczyć ile środków i wysiłku włożyli w swoja pracę? ja mam to wycenić ?
mówi Pan o sytuacji idealnej (tj. zejdzie wszystko p[o cenie jaką sobie wyliczy producent łącznie z zyskiem). Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 15:38 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
M- 24 -25
L -28-29
magazyn na 0 już 2 tydzień
wy te magazyny to macie puste od pierwszego tygodnia grudnia Laughing
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 13:38 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M- 24 -25
L -28-29
magazyn na 0 już 2 tydzień
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 11:11 Wto 18 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówiłem,
M 0,23 - 0,25 od podsortu zależy cena
L 0,27-0,28
Powrót do góry
DuzeJaju

PostWysłany: 10:58 Pon 17 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenki na ten tydzien
2A -0,24
1B- 0,26
1A- 0,28
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 08:31 Pon 17 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
...
Po 0,22 to w tym tygodniu już nie sprzedawałem.

A ja Ci odpowiem w prosty sposób, albo dostaję tak albo wstrzymuje i puszczam innym kanałem i tam tak dostanę prawdopodobnie. Nikt na nikogo nie powinien się obrażać przecież można podobno kupić masę towaru i to taniej więc w czym problem ?
Wink
Pozdrawiam

Jeszcze na ten tydzień mam 2A 0,21 umówione.

1A 0,26
1B 0,23
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:28 Pon 17 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
...

Ale muszę przyznać, że wolę takiego jajecznego na rynku niż tych, którzy zostali wcześniej wymienieni. Ten przynajmniej nie psuje cen.

No i teraz nie wiem czy mam Tobie podziękować, czy pogratulować? W każdym bądź razie jest to jakiś sukces w zrozumieniu handlu. Ja produkcji nie rozumiem i się za to nie biorę. A już kompletnie nie rozumiem jeśli dzwoni do mnie producent i pyta ile za jajko mu zapłacę. Czyżby producenci są aż tak mało inteligentni, że nie potrafią wyliczyć ile środków i wysiłku włożyli w swoja pracę? ja mam to wycenić ?
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 23:56 Nie 16 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JajkujeOd87 napisał:
Demiurg napisał:
M (średnio) chyba po 0,24 będzie od poniedziałku. L 0,27-0,28 Na kraju ewidentne brakuje małego jaja - znaczy przemysł wszystko wysysa. Na zachodzie w górę.
Ty piszesz chyba, a ja wiem na pewno że nie będzie.

Ceny do poniedziałek/wtorek mam umówione bez zmian.
M-0,22/0,23
L-0,27

Po 0,22 to w tym tygodniu już nie sprzedawałem.

A ja Ci odpowiem w prosty sposób, albo dostaję tak albo wstrzymuje i puszczam innym kanałem i tam tak dostanę prawdopodobnie. Nikt na nikogo nie powinien się obrażać przecież można podobno kupić masę towaru i to taniej więc w czym problem ?
Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 22:41 Nie 16 Lut 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
M (średnio) chyba po 0,24 będzie od poniedziałku. L 0,27-0,28 Na kraju ewidentne brakuje małego jaja - znaczy przemysł wszystko wysysa. Na zachodzie w górę.
Ty piszesz chyba, a ja wiem na pewno że nie będzie.

Ceny do poniedziałek/wtorek mam umówione bez zmian.
M-0,22/0,23
L-0,27
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 1395, 1396, 1397  Następny
Strona 43 z 1397

Skocz do: