Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:39 Czw 24 Wrz 2020

Ceny jaj wylęgowych mięsnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jola1

PostWysłany: 08:02 Sro 8 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wzhipd.cba.pl/

Przy okazji bardzo nas cieszy , że rejestracja na naszej stronie wzbudziła zainteresowanie zarówno hodowców jak też innych związanych z branżą( wytwórcy pasz, zakłady ubojowe ) widać wielu i nie tylko hodowców chce wiedzieć co dzieje się w związku i jakie są działania.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola1

PostWysłany: 05:46 Sob 4 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
od 01-06-2011r na naszej stronie wprowadziliśmy rejestrację użytkowników . Dostęp do informacji po jej wprowadzeniu jest trójstopniowy- są informacje dostępne bez rejestracji - z rejestracją z uprawnieniami dla zarejestrowanego użytkownika i dla zarejestrowanego użytkownika z uprawnieniami członka związku .Zgodnie z zapowiedziami zamieściliśmy również zakładkę " Koszty produkcji" z aplikacją programu do wyliczania kosztów produkcji. Mamy nadzieję, że będzie on pomocny hodowcom i nie tylko . Na spotkaniu hodowców w dn. 01-06-2011 wzbudził on duże zainteresowanie hodowców naszego związku więc mamy nadzieję , że będzie on pomocny w wielu kwestiach związanych nie tylko z wyliczeniem dla samego hodowcy ale również będzie on stanowił swego rodzaju dokument dla rozmów w negocjacjach cenowych. pozdrawiam i zapraszam na naszą stronę
http://www.wzhipd.cba.pl/koszty-produkcji.html
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 21:19 Sro 1 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wzhipd.cba.pl/
aktualności ws. podatki od działów
mamy przynajmniej rok spokoju ale co potem ???? po wyborach - oto jest pytanie
ale gdyby nie opór ze strony społecznych konsultantów pewnie poszłoby gładko i bez echa nawet nikt by nie zauważył, że zaszły zmiany i dowiedzieliby się wszyscy po fakcie choćby po to jest potrzebny związek.
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:31 Pon 30 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aktualności
http://wzhipd.cba.pl/
Powrót do góry
GREG100

PostWysłany: 08:03 Pon 30 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Drobiu A&B DROB w Żukowie zakupi kure mięsną ( ciężką) do uboju.
woj. Pomorskie

tel: 606 640 125
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:24 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aktualności

http://www.wzhipd.cba.pl/component/content/article/95-krajowe-programy-zwalczania-salmonelli.html
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 16:26 Wto 17 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PZZHIPD napisał:
Jola1 napisał:
http://www.wzhipd.cba.pl/ogloszenia/89-dotyczy-wyjazd-z-

protestem-i-petycja-do-brukseli.html

Powtórnie przypominamy o tym, że działamy w interesie rolników na różnych płaszczyznach w tym wypadku protestując w Brukseli przeciwko zamiarom dalszego nierównego traktowania polskich rolników w założeniach wspólnej polityki rolnej po 2013 roku. Skończmy z pretensjami do tych, co ciężko pracują dla wspólnego dobra i weżmy osobisty, a nie wirtualny udział w proteście, bo to jest rzeczywista praca.Co najmniej 10-ciu drobiarzy powinno wziąć udział w prawdziwym fizycznym działaniu związkowym.
W sobotę 21-go maja o godz.18 -tej wyjazd spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, można dosiąść się w Poznaniu. Czekamy na zgłoszenia.

wp. pzzhipd@wp.pl

Andrzej Danielak

aktualny plan wyjazdu
http://www.wzhipd.cba.pl/ogloszenia/90-wjazd-do-brukseli-w-dn-21-05-2011-z-petycja.html
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 19:57 Pon 16 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie narzekaj na Mój kraj , nadwyżka jest nie tylko u nas . Taką cenę mają "pokerzyści" z wolnego rynku .
Powrót do góry
effahid

PostWysłany: 07:10 Pon 16 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szykuje się obniżka cen jaj i to spora , podobno ma osiągnąć poziom 65 gr. za jajko . ŚMIECH NA SALI, że ktoś proponuję wylęgarnią, że odda duże ilości po takiej cenie przecież to się w ogóle nie kalkuluje. POLSKA TO DZIKI KRAJ .
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 12:46 Pią 13 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proste robimy bunt każdy mówi, że nie sprzeda mniej niż 1zł netto
o przepraszam przecież to nie w tej branży, przecież 99% hodowców boi się wgl. coś powiedzieć a o negocjacjach nie wspomnę.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 18:46 Czw 12 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu Ochucki napisał:
NO Jola1-co wie (prawie)wszystko- zapodawaj, hej-!

Tylko na tyle cię stać a miało być coś odkrywczego Very Happy Crying or Very sad
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 18:10 Czw 12 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO Jola1-co wie (prawie)wszystko- zapodawaj, hej-!
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 20:23 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma pomysłu?
Powrót do góry
CHUDY

PostWysłany: 09:44 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki masz pomysł aby nie być frajerami?
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 21:18 Nie 8 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena za jajko jak rok temu,a mi wylęgarnia, przez pół roku do ceny netto za pisklaka dołożyła 12groszy .Jak zwykle wylęgarnią i wytw.pasz rosną koszty,a jak się ma takich frajerów do współpracy jak hodowcy,to te koszty mogą sobie bez krzyku obniżać.
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 21:16 Nie 8 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena za jajko jak rok temu,a mi wylęgarnia, przez pół roku do ceny netto za pisklaka dołożyła 12groszy .Jak zwykle wylęgarnią i wytw.pasz rosną koszty,a jak się ma takich frajerów do współpracy jak hodowcy,to te koszty mogą sobie bez krzyku obniżać.
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 21:13 Nie 8 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 19:31 Nie 8 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHUDY napisał:
Jola.podałem cene pisklaka i spodziewałem się odpowiedzi.Jeszcze raz zapytam.Płace za pisklaka 1,32 ,wylęgarnia twierdzi że zarabia 2gr.Pytanie,czy nie zostaje już nic aby pokryć pełny koszt twojej produkcji ?

Obecny koszt produkcji jaja wylęgowego tak jak wcześniej pisał podajże "michu83" i wg mnie jest podobnie to ok. 0,95 zł, hodowcy podali tu ceny aktualne ok.0,75 zł ( cena netto)więc cena obecna w ogóle nie pokrywa kosztów więc nie odnosiłam się do tego co pisałeś o pisklętach , chodziło mi o to czy w ostatnim czasie pisklęta poszły do góry ale jak widać nie i utrzymują się od 2009r mniej więcej na podobnym poziomie. Co do wylęgarni to wydaje mi się , że jest to więcej niż 2gr raczej skłaniałabym się do 17gr - natomiast przy cenie jajka takiej jaka powinna dziś być płacona czyli 0,95zl to koszt uzyskania pisklaka byłby właśnie w okolicy 1,35- 1,38 bez zysku

przy wyliczeniu przyjęłam śr.% wylęgu z całego rzutu na poziomie 75% , przy kosztach wylęgu 15gr/szt jajka( przy usługowym wylęgu tyle mniej więcej kosztuje) + jeszcze transport jajka i piskląt to jakieś 2-3 gr do obydwu zależnie od odległości.
Tak to wygląda z mojego wyliczenia.
Powrót do góry
CHUDY

PostWysłany: 17:23 Nie 8 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola.podałem cene pisklaka i spodziewałem się odpowiedzi.Jeszcze raz zapytam.Płace za pisklaka 1,32 ,wylęgarnia twierdzi że zarabia 2gr.Pytanie,czy nie zostaje już nic aby pokryć pełny koszt twojej produkcji ?
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 11:28 Nie 8 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu Ochucki napisał:
Koleżanko Jolu1 - mam wrażenie że tracisz dystans - trza trochę się wyluzować. Cytujesz samą siebie, uskuteczniasz prymitywny marketing w poprzednim poście, a ta cała pisanina o trybikach, ogniwach, mechanizmach, jedności to nic odkrywczego i trąci mi jakąś obłudą. Daj odpocząć.

Jola1 napisał:
Ja się nie licytuję tylko zwyczajnie wyjaśniam i mówię jak jest - we wczesniejszym poście wspomniałam , że jesteśmy ściśle ze sobą powiązani i problem nie leży w tym aby wzajemnie sobie "coś tam" akurat miedzy hodowcami bo problem leży zupełnie gdzie indziej - o tym wiele już pisałam i nie chce się powtarzać, Zawsze i ciągle to mówię , że hodowcy muszą się trzymać razem wzajemnie wspierać chodzi o to , że produkcja drobiarska to cykl zamknięty i działa jak koło zębate i jak wykruszy się jeden trybik to "sypnie się" cały mechanizm( cytat z mojego wczesniejszego postu) tylko poza nami w tym mechaniźmie są jeszcze inne ogniwa, które mają przeważający wpływ na to co się dzieje na rynku ale także w rękach hodowców jest aby starać się ucywilizować z korzyścią dla siebie te relacje z tymi pozostałymi i o tym też pisałam.

Dzięki za podziękowania - staram się robić co w mojej mocy ale chciałabym aby więcej osób zaangażowało się w pracę związkową wówczas będzie łatwiej.
pozdrawiam

No cóż .....można i tak wnosić" coś konstruktywnego" Shocked czekamy w takim razie na coś odkrywczego co pozwoli nam spokojnie spać i odpoczywać
pozdrawiam Cię Rysiu i wszystkich innych zmęczonych
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 06:36 Nie 8 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanko Jolu1 - mam wrażenie że tracisz dystans - trza trochę się wyluzować. Cytujesz samą siebie, uskuteczniasz prymitywny marketing w poprzednim poście, a ta cała pisanina o trybikach, ogniwach, mechanizmach, jedności to nic odkrywczego i trąci mi jakąś obłudą. Daj odpocząć.

Jola1 napisał:
Ja się nie licytuję tylko zwyczajnie wyjaśniam i mówię jak jest - we wczesniejszym poście wspomniałam , że jesteśmy ściśle ze sobą powiązani i problem nie leży w tym aby wzajemnie sobie "coś tam" akurat miedzy hodowcami bo problem leży zupełnie gdzie indziej - o tym wiele już pisałam i nie chce się powtarzać, Zawsze i ciągle to mówię , że hodowcy muszą się trzymać razem wzajemnie wspierać chodzi o to , że produkcja drobiarska to cykl zamknięty i działa jak koło zębate i jak wykruszy się jeden trybik to "sypnie się" cały mechanizm( cytat z mojego wczesniejszego postu) tylko poza nami w tym mechaniźmie są jeszcze inne ogniwa, które mają przeważający wpływ na to co się dzieje na rynku ale także w rękach hodowców jest aby starać się ucywilizować z korzyścią dla siebie te relacje z tymi pozostałymi i o tym też pisałam.

Dzięki za podziękowania - staram się robić co w mojej mocy ale chciałabym aby więcej osób zaangażowało się w pracę związkową wówczas będzie łatwiej.
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 12:53 Sob 7 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozdrawiam
Powrót do góry
CHUDY

PostWysłany: 11:56 Sob 7 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Średnia cena pisklaka bez szczepień:
2009r - 1,31 zł
2010r Ip -1.30 zł
2010 IIp -1.27 zł
2011 Ip - 1.32 zł
Nie twierdzę , że z powodu ceny pisklaka moja produkcja bywa nieopłacalna choć jest to istotny element.Podiąłem temat znany wszystkim zainteresowanym.Koszta rosną dla każdego ogniwa naszej działalności,nie musimy się do tego wzajemnie przekonywać.Cały widz polega na sprzedarzy towaru.Brojlerzysta jest na końcu tego ogniwa.I co? II półrocze do lutego 2011 pracowaliśmy dla paszarni ,wylęgarni ict.A jak z repro? Czy twój dochód był na minusie?Wygląda na to ,że robimy krok do przodu i dwa do tyłu.Nie spierajmy się czyja praca jest z ważniejszej bajki. Jedni bez drugich nic nie wskórają.Nie jestem osobą, która godzi się na ten stan żeczy ,robie co w mojej mocy jak znaczna większość chodowców.Jednak na dziś mam do wyboru wstawiać bądź nie bo dokładać już nie ma z czego.Dziękuję za pani zaangażowanie w pracę związku.
Pozdrawiam CHUDY
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:30 Sob 7 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHUDY napisał:
za pisklaka na dzień dzisiejszy to 1,32 do zaplacenia dla mnie to drogo .pytalem kto zarabia repro nie wylegarnia 2gr wiec kto?piskleta sa coraz gorszej jakosci wymagaja dodatkowych szczepien i nie jest to tylko moja ocena.droga Jolu nie godzimy sie na taki stan rzeczy i mamy dwa wyjscia wstawiac badz nie.

Repro też ma dwa wyjścia wstawiać lub nie tylko wy macie ta możliwość podjęcia decyzji po 6-7 tyg. a repro niestety nie trwa to trochę dłużej. Co do jakości piskląt muszę powiedzieć , że wiem że sporo piskląt przychodzi z importu co nie znaczy , że być może nasze(polskie) bywają słabszej jakości - ja osobiście stawiam i zawsze stawiałam na jakość tego co wychodzi z mojego kurnika - sporo kasy i pracy wkładam w to aby ta jakość była dobra i raczej z tego jestem znana w regionie , że nie oszczędzam na inwestowaniu w jakość ale nie wszystko zależy od hodowcy - chociażby jakość paszy na którą nikt z nas nie ma wpływu a często może i wpływa negatywnie na jakość piskląt. Trzeba czasem spojrzeć szerszym horyzontem na drobiarstwo nie tylko przez pryzmat produkcji brojlera - te same problemy dotykają innych w tej branży.
"CHUDY" o ile więcej płacisz za pisklaka w porównaniu np. do września- grudnia ub.roku czyli w przeciągu ok. pół roku? Podajcie o ile zdrożało pisklę - jestem ciekawa bo nie mam aż tak dokładnych informacji?
Powrót do góry
CHUDY

PostWysłany: 09:40 Pią 6 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za pisklaka na dzień dzisiejszy to 1,32 do zaplacenia dla mnie to drogo .pytalem kto zarabia repro nie wylegarnia 2gr wiec kto?piskleta sa coraz gorszej jakosci wymagaja dodatkowych szczepien i nie jest to tylko moja ocena.droga Jolu nie godzimy sie na taki stan rzeczy i mamy dwa wyjscia wstawiac badz nie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 8 z 20

Skocz do: