Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Biedronka i Jajcarek oraz inni trudniący się handlem !!!

 

Dlaczego się Wam tak marzy spadek cen jak z tego żyjecie? Przecież im wyższa cena tym wyższa Wasza marża,czy nie tak? A kto komu broni wziąć się za produkcję jaj ? Wtedy zupełnie inaczej będziecie oceniać koszty produkcji i nie będzie Wam tak śpieszno do spadku ceny!! Wystarczy Wam że w lecie bierzecie z ferm prawie za darmo i macie przebicie do 50%!!!

 

A ceny dzisiaj w hurcie u mnie wyższe niż tydzień temu:

 

XL pow.73 - 0.37

L 68-73g - 0,35~~ I+

L 63-68g - 0,33~~ IA

M 58-63g - 0.31 ~~IB

M 53-63g - 0,29 ~~IIA

 

I tylko stałym odbiorcom bo zapasu nie ma !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Śmieszy mnie trochę gadanie o tym duszeniu się z jajkiem bo powiem szczerze oby tylko cały czas było takie zejście jak teraz czyli puste magazyny. Co do cen to wiadomo że będą różne jeden cieszy się jak sprzeda Ia po 0,30 inny weźmie za nią 0,33 a i tak będzie żałował że tak tanio. Jeśli ktoś nie ma wyrobionych, stałych klientów i odpowiedniej jakości towaru to niestety będzie sprzedawał Ia po 29,5gr tak jak pisał Kolega.

Aktualne ceny loco ferma: dla stałych klientów Ia-0,32 i co 2gr, dla klientów z doskoku Ia-0,34, którzy swoją drogą stanowią niewielki odsetek wszystkich

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rybka 543 jak masz tak ciężko w produkcji to przerzuć się na handel-sam MIÓD .

Ja nigdy z fermy nie brałem za darmo w okresie letnim , wręcz przeciwnie kupowałem tylko od stałego hodowcy aby mieć towar góra trzy dniowy i nie stracić renomy a ceny płaciłem z górnych granic tzn. np. 1a 0,17-0,20 ja kupowałem całe lato po 0,19 bez targu , bo wiem co to znaczy STAŁA WSPÓŁPRACA i LOJALNOŚĆ .

Zgadzam się z tobą , że czasem przebitka była 50 %, ale czasem 70% lub 5%.

Tak to już jest w handlu.

Co do obecnych Świąt to ruch spokojny ,żeby nie powiedzieć marny.

Ceny jak pisałem w poprzednim wpisie towaru pod dostatkiem.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronka proszę cię przestań pier....ć na tym forum widze że tylko ty jesteś najlepszym handlarzem w polsce ty kupujesz w wakacje nie za tanio i w święta nie za drogo.

A w tym roku w wakacje kupowałeś 1a po 0,25 a nie po 0,17.

Jak czytam takie pierdoły to zastanawiam się po co jest to forum żeby dzielić się informacjami i spostrzeżeniami czy może żeby wypowiadać się o własnych marzeniach sennych .

 

Aktualne realne ceny:

 

XL- 0,36

L - 0,32

m - 0,28

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Brown powiedział krótko i na temat !

Mniej emocjonalnych wypowiedzi, bardziej merytorycznie i w konkretnych sprawach. Mam IIa na sprzedaż, kupie S itd, itp. Forum będzie wtedy przydatnym źródłem informacji.

Ceny: tak jak Brązowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brown naucz się czytać wpisów to będziesz miał prawo do moralnej oceny ich autorów.

Napisz gdzie ja mówię o cenach z tego roku i , że jestem najlepszym handlarzem?

Forum jest po to , aby każdy mógł wyrazić swoje opinie , a jak komuś nie pasuje to niech nie odpowiada na wpisy i przeżuci się na fora dla dorosłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kazdy bledzi ile moze dla jednego normalna cena bedzie 30gr tylko ze musi jechac sam po towar i jest to najnizsza cena jaka placi dlatego sie chwali ale potrafil tez zaplacic 35gr jak byl w biedzie tylko o tym nie powie kolejny zaplaci podobnie tylko ze skacze z kwiatka na kwiatek lub czeka na telefony bo nie ma potrzeby kupowac bo magazyn pelny co niektorzy Wasi koledzy hodowcy popsuja Wam ta cene wiec moze do nich miec pretensje tez moge sie pochwalic kazdy placil 33/32 a ja maks placilem 31gr z dostawa na miejsc i nadal tak place i to nie od malego hodowcy ale podawalem cene rynkowa, rozumniem ze co niektorych hodowcow wkurza ze koledzy podaja niska cene bo ich klienci bazzuja na tym forum ale kij ma dwa konce przez to tez nie maja latwego zycia podajac niska cene sami bata na siebei szykuja bo konkurencja tez czyta to forum wiec Pozdrawiam wszystkich 1a 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwuje forum i tak patrze że jak cena idzie do góry to jest wpis za wpisem a teraz nic czy to coś oznacza?

pytanie do hodowców? jakie rokowania na po święta

 

pytanie do pośredników? jaki ruch przed świąteczny? i jakie cenki na obecną chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego się tu można spodziewać przy takiej cenie!!!

zobaczymy co bedzie od poniedziałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi wszyscy duzi odbiorcy jajka załadowali po dach.

Na sklepach ruchu nie ma kompletnie , cukiernie magazyny jaj pełne u mnie w magazynie 70 % towaru , który jak widzę zostanie po świętach.

Liczenie na ruch od 21-23 to tylko w sieciach , a nie u krajowych handlowców.

U mnie ruch świąteczny już miną co miałem rozwieść to zrobiłem.

W Intermasche 30szt. m 9,99 - 2a.Uważam , że ceny siądą i to szybko.

Wesołych Świąt pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Biedronka!!! To módl się żeby jednak cena bardzo nie spadała bo będziesz w plecy!

 

W moim terenie/ Małopolska/ wszystkie fermy wyprzedane do zera i jest poszukiwanie jaj,więc nie boimy się nagłego,dużego spadku ceny.

 

..................................Chyba że zaczniecie tu wozić wszystkie zalegające Wam w magazynach ,stare jaja !!!!

 

Zdrowych,Wesołych Świąt dla kolegów drobiarzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

towaru nie brakuje potwierdzam ze ruch jest słabiutki rok temu o tej porze było zdecydowanie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może to kwestia dystrybucji albo kontrahentów ale towar u mnie schodzi b dobrze, cenki też stabilne Ia-0,32 i tak co 2 gr.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt dla Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W centralnej Polsce życzenia świąteczne składa się wszystkim bez wyjątku kolego rybka 543 , widzę że w Małopolsce tylko wybranym.

Co do starych jaj to napisz jak zapchasz magazyny w połowie stycznia to chętnie kupię te stare jaja od ciebie i chętnie opisze to WYDARZENIE na forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzenia składam tym którzy mi także dobrze życzą..........a Twoje Biedronko pisanie na forum wskazuje , że życzysz drobiarzom odwrotnie. Ale co mi tam. W Święta należy przebaczać. Wesołych Świąt!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem juz dwa telefony z ferm czy aby nie potrzeba cos przed swietami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! "Jajcarek" ty takie pierdoly tu piszesz na forum ze lepiej idz stroic choinke a nie zarty !!! U nas na magazynie pustki od kilku dni !Co nasortowane to sprzedane klienci czekaja az jajka naleci.... To tys sie czlowieku z powolaniem minal wiec zabierz sie za inna robote bo handel Ci najwyrazniej nie wychodzi !!! A producent moze dzwonil do Ciebie z Zyczeniami Swiatecznymi !!?? Wesolych Swiat dla Wszystkich ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , że ferma 07 ma puste magazyny pewnie jest prawdą , ale nie oznacza to że u drugiego producenta już jest jajo np. z dwóch dni.

Pomimo słabego zeszłego tygodnia ja w dwa dni wyprzedałem magazyn i też jestem pusty.

Ferma skąd kupuję ok.1 mln. szt też jajkami dzieli , ale na drugiej ok.90 000 szt. jajka kupiłbym pod dostatkiem , może oprócz 0 której wszędzie zabrakło i ceny już teraz niższe o 1-2 gr. na sorcie niż u większego producenta.

W obronie Jajcarka powiem , że przed każdymi świętami każdy producent jest bardzo mądry - trudny do rozmowy i prawi same pierdoły natomiast gdy mu się magazyn zapełnia to wie jak należy kulturalnie rozmawiać z kontrahentem -czyż nie ferma 07?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...