Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

panowie moim MF 8110 przełączając wałek 1000 na 540 obroty wałka zmieniają się na wyświetlaczu a wałek nie zmienia obrotów. Co może być przyczyną że nie zmieniają się obroty wałka. Bezpieczniki są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wie ktoś może od czego dopasować siłowniczki do szyberdachu wMF 3125 gdzie można najtaniej kupić .

Ja załozyłem od jakiegos zetora troche dłuzsze ale odwruciłem te uchwyty co są przy klapie i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos załozył do mf 3080 lub wiekszego rozrusznik z przekładnią i czy lepiej kreci i zapala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, MF6150 i 6150 i Termit i pozostali, którzy proponowali pomoc lub informację. Dziękuję. Zapomniałałem , że istnieje coś takiego na Forum jak prywatna poczta Dopero dziś "wpadłem na to" i zaczynam pisć lub odpowiadać, a ponieważ jest nadal bardzo mroźno - szkoda mi odpalać ciągnika na siłę i eksperymentować - zajmę więc lekturą a w celu uzupełnienia może mógłbym do Kogoś Was napsać. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy zsynchronizowanych skrzyń biegow w MF. Ta skrzynia wymaga uwagi takiej jak skrzynia samochodu. Ciągniki ze znacznym przebiegiem (a takich jest większość) podczas napraw wymagają wymiany łożysk tak igiełkowych jak i stożkowych przy tym radzę stosować Timkena. Należy pamiętać nie tylko o numerze ale i literkach na łożysku chodzi bowiem o powiększony luz bądź tak ważny przy napinaniu wałków. Kategorycznie nie należy dodawać żadnych dodatkowych podkladek bądź innych wlasnych części. Grozi to rozerwaniem kół zembatych. Główną przyczyną wyskakiwania biegów są zbyt duży luz pomiędzy elementami współpacującymi (może to być wina łożysk bądź np. odkręconej nakrętki) lub zużycie zębów z reguły spowodowane wcześniejszym pojawiniem się dużego luzu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na w/w nakrętkę i jej gwint. Ktoś tu już dobrze zauważył że zatrzaski nie utrzymają kół w odpowiednim położeniu ponieważ działają wspólnie z kątami zazębienia. Ta skrzynia nie znosi powiedzenia "jeszcze pochodzi". W większości przypadków kończy się to kosztem ok 13000 PLN i użyciem dźwigu i lawety do przewiezienia ciągnika choćby z pola na podwórko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirro, przerabiałem temat łożysk w skrzyni 6180. Nie było objawów, a po rozebraniu jedno łożysko było rozsypane całkiem. Remont wyniósł mnie ok 13 tysięcy własnie (części, robota, oleje itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moze ktos załozył do mf 3080 lub wiekszego rozrusznik z przekładnią i czy lepiej kreci i zapala?

załozenie rozrusznika z przekładni będzie miało mały wpływ na palenie ciagnika tylko to że będzie szybciej a to w jakimś stopniu poprawi palenie skoro ci słabo pali to przyczyny szukaj w motorze. MF 3080 to sześc cylindrów a te z zasady dobrze palą nawet przy duzym mrozie podwarunkiem że jest dośc dobra kompresja moj sąsiad ma takiego i ostatnio jak było -20 po podgrzaniu świecy i trzecim pełnym obrocie silnika ciagnik mu juz pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron powiedz mi czy przy słabszym akumulatorze rozrusznik z przekładnią by szybciej krecił, bo ostatnio przy -17 to troche wolno krecił i nie zapalił a wczoraj przy -12 załozyłem akumulator od zetora prawie nowy to po 10-ciu sekundach krecenia odpalił, ale przy -20 to nie wiem czy by odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miron powiedz mi czy przy słabszym akumulatorze rozrusznik z przekładnią by szybciej krecił, bo ostatnio przy -17 to troche wolno krecił i nie zapalił a wczoraj przy -12 załozyłem akumulator od zetora prawie nowy to po 10-ciu sekundach krecenia odpalił, ale przy -20 to nie wiem czy by odpalił.

zaletą tych rozruszników jest to że szybciej krecą poniewaz sa na przekładni. powiedzmy ze standardowy rozrusznik w ciadu 10 sekund obruci wałem korbowym 10 razy to ten ana przekładni 15 lub 20 razy zalezy jakie ma przełozenie wiec wiecej obrotów wału zwieksza nam mozliwość ze krórys z cylinder załapoe a jezeli akumlator jest słaby to ten czy ten niebędzie dał rady krecić .skoro stary ci tak wolno kreci wymień szczotki tulejki bo może robi zwarcie.taki rozrusznik kosztuje 800zł jezeli masz kase to możesz kupic napewno gozej niebedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że trudno jest dostać jakie kolwiek części do MF, tylko nie wiem do jakiej serii... prawda to?? wiecie coś na ten temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem że trudno jest dostać jakie kolwiek części do MF, tylko nie wiem do jakiej serii... prawda to?? wiecie coś na ten temat??

 

robiłem remont przekładni kierowniczej i niema zadnych częsci a to był 255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna jestem użytkownikiem MF-a większego od MF255, a ponieważ trochę mi "daje popalić" poznałem już mniej więcej ile kosztują materiały eksploatacyjne i części. Raczej jest duża oferta części zamiennych oryginalnych lub zamienników - tylko trzeba mieć kasę Jeden mały oring u korbanków do elektrozaworu może kosztować 50 zł, a ja wcześniej obstawiałem "piątkę", no w porywach "z górką" 10 zł a one od 50-ciu stoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Mirona

Kiedyś - kilka dni temu powiedziałeś na Forum "dawaj te filmiki" . Namęczyłem się bardzo, żeby je na serwerze "u kogoś umieścić" , żeby były dostępne dla wszystkich i co się okazało? Wielu (m.in. Tekmie) skomentowało - coś tam poradzilo a Ty?. Wiem (tak przypyszczam), że masz dużo roboty i dla wszystkich nie masz czasu - ale może dla "młodego" - 2 zdania komentarza... by się znalazło?

Tu prośba i propozycja dla Moderatora Forum (jeśli jest nim osoba żywa a nie Program komputerowy). Może by tak za jakąś kasę zatrudnił i zapłacił fachowcowi od MF-ów za porady - w zamian za pojawiające się oferty reklamowe niektórych produktów na łamach Forum? (czy ja już bredzę? )Przecież pytających jest 10 razy więcej niż odpowiedzi!!! ) W zamian - kolejny raz życzę Wszystkim takich uśmiechniętych Świąt no i 18 atmosfer w szampanie na Sylwestra , bo podobno tyle ma mieć też ciśnienie w hydraulice naszych Fergusonów (ale może pomyliłem jednostki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do Mirona

Kiedyś - kilka dni temu powiedziałeś na Forum "dawaj te filmiki" . Namęczyłem się bardzo, żeby je na serwerze "u kogoś umieścić" , żeby były dostępne dla wszystkich i co się okazało? Wielu (m.in. Tekmie) skomentowało - coś tam poradzilo a Ty?. Wiem (tak przypyszczam), że masz dużo roboty i dla wszystkich nie masz czasu - ale może dla "młodego" - 2 zdania komentarza... by się znalazło?

Tu prośba i propozycja dla Moderatora Forum (jeśli jest nim osoba żywa a nie Program komputerowy). Może by tak za jakąś kasę zatrudnił i zapłacił fachowcowi od MF-ów za porady - w zamian za pojawiające się oferty reklamowe niektórych produktów na łamach Forum? (czy ja już bredzę? )Przecież pytających jest 10 razy więcej niż odpowiedzi!!! ) W zamian - kolejny raz życzę Wszystkim takich uśmiechniętych Świąt no i 18 atmosfer w szampanie na Sylwestra , bo podobno tyle ma mieć też ciśnienie w hydraulice naszych Fergusonów (ale może pomyliłem jednostki)

sory "eco-rol że nie wypowiedzoałem sie na temat twojego filmiku wina lezy po mojej stronie a w szczegulnosci mojego kompa mam tak słabą kartę dzwiekową i tylko jeden głośnik który działa tylko w mono i szłysze tylko jeden wielki trzask . świetami jak bede u szwagra on ma pozadny sprzet to odsłucham. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do Mirona

Kiedyś - kilka dni temu powiedziałeś na Forum "dawaj te filmiki" . Namęczyłem się bardzo, żeby je na serwerze "u kogoś umieścić" , żeby były dostępne dla wszystkich i co się okazało? Wielu (m.in. Tekmie) skomentowało - coś tam poradzilo a Ty?. Wiem (tak przypyszczam), że masz dużo roboty i dla wszystkich nie masz czasu - ale może dla "młodego" - 2 zdania komentarza... by się znalazło?

Tu prośba i propozycja dla Moderatora Forum (jeśli jest nim osoba żywa a nie Program komputerowy). Może by tak za jakąś kasę zatrudnił i zapłacił fachowcowi od MF-ów za porady - w zamian za pojawiające się oferty reklamowe niektórych produktów na łamach Forum? (czy ja już bredzę? )Przecież pytających jest 10 razy więcej niż odpowiedzi!!! ) W zamian - kolejny raz życzę Wszystkim takich uśmiechniętych Świąt no i 18 atmosfer w szampanie na Sylwestra , bo podobno tyle ma mieć też ciśnienie w hydraulice naszych Fergusonów (ale może pomyliłem jednostki)

sory "eco-rol że nie wypowiedzoałem sie na temat twojego filmiku wiem ze sie namęczyłes zeby do nagrać i wstawiś na serwer wina lezy po mojej stronie a w szczegulnosci mojego kompa mam tak słabą kartę dzwiekową i tylko jeden głośnik który działa tylko w mono i szłysze tylko jeden wielki trzaski i w tej sytuacji niechciałem stawiac niefachowej djagnozy . świetami jak bede u szwagra on ma pozadny sprzet to odsłucham. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do Mirona

Kiedyś - kilka dni temu powiedziałeś na Forum "dawaj te filmiki" . Namęczyłem się bardzo, żeby je na serwerze "u kogoś umieścić" , żeby były dostępne dla wszystkich i co się okazało? Wielu (m.in. Tekmie) skomentowało - coś tam poradzilo a Ty?. Wiem (tak przypyszczam), że masz dużo roboty i dla wszystkich nie masz czasu - ale może dla "młodego" - 2 zdania komentarza... by się znalazło?

Tu prośba i propozycja dla Moderatora Forum (jeśli jest nim osoba żywa a nie Program komputerowy). Może by tak za jakąś kasę zatrudnił i zapłacił fachowcowi od MF-ów za porady - w zamian za pojawiające się oferty reklamowe niektórych produktów na łamach Forum? (czy ja już bredzę? )Przecież pytających jest 10 razy więcej niż odpowiedzi!!! ) W zamian - kolejny raz życzę Wszystkim takich uśmiechniętych Świąt no i 18 atmosfer w szampanie na Sylwestra , bo podobno tyle ma mieć też ciśnienie w hydraulice naszych Fergusonów (ale może pomyliłem jednostki)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Mirona

 

Bardzo, bardzo duże dzięki. Pozdrawiam i wypoczywaj przez Święta i baw się dobrze na Sylwestra . Bawcie się Wszyscy - Zdrowia , szczęścia i pomyślności. A po Nowym Roku wrócimy do normalnej rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!!!

Święta się już skończyły!!! No to do roboty - tzn. do pytań (??? ) i do odpowiedzi

Moderator - obudź już to Towarzystwo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jako Pierwszy pytanko co moglo sie stac nie mam świateł ani klaksonu przy MF 3070 bezpieczniki sa dobre. dziekuje z gory za odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś zna rozmiar uszczelniacza z tyłu na wałek odbioru mocy przy MF 8110?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:jakie powinno byc cisnienie wtryskiwaczy w MF-ie 3070?? Z gory dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam jako Pierwszy pytanko co moglo sie stac nie mam świateł ani klaksonu przy MF 3070 bezpieczniki sa dobre. dziekuje z gory za odpowiedz Pozdrawiam

sprawdz żarówki od stopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam dwa pytania:

-Jakie obroty ma na biegu jałowym MF 6180?

-Czy może być nieszczelna skrzynia biegów, kupiłem ciągnik od handlarza i wiem że był myty i na pewno dużo wody na niego lali, wydaje mi sie że w skrzyni jest woda... czy to jest możliwe? Pozdrawiam i licze na odpowiedzi

 

PS. Szczęśliwego nowego roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie niepokojące symptomy zauważyłeś? Co się dzieje i przy jakiej temperaturze zewnętzrnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wolne obroty są ok 950, 1000. Ale chyba były przestawiane bo na śrubce od wolnych obrotów przy pompie nie ma plomby.

A woda do skrzyni mogła się dostać przez nieszczelny dekiel nad mostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...