Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy tylko od tego w jakiej fazie zrobisz.

Na pryzmę trzeba mieć tego więcej bo zrobisz placek i połowa Ci się zepsuje .

Co do karmienia go krowami - nie jestem takim optymistą czy to akurat najlepsza kiszonka. Można zobaczyś w normach żywienia i porównać z sianokiszonką.

Natomiast jako kiszonka dla młodzieży i opasów to i owszem ujdzie w tłoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o koszeniu żyta kosiarką Osą a następnie bez zgrabiania odrazu belowanie z pokosów? Mam kamieniste pola a pająkiem to sami wiecie jakie grabienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to kiedyś kosiłem żyto kosiarką OSĄ na kolach to nawet niezle szło tylko troche sie zapychało ale mogło byc a potem zwożenie pod silos i puszczanie przez sieczkarnie stacjonarną ale mi sie zepsuła bo zle ugnieciona była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy skosisz osą czy rotacyjną. Pozostaw na pokosie dzień aby trochę przewiędła i prasuj rolującą i w baloty. Dobrze byś dodał jakiegoś inokulantu. Są takie montowane na prasę i kiszonka będzie Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety patrzyłem w norma INRY ( najnowsza wersja 4.05) ale takiego "wynalazku" jak kiszonka z żyta nie obejmuje , trzeba by poszukać w starych polskich Normach żywienia zwierząt ew dać ją zbadać labolatoryjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie czy skosisz osą czy rotacyjną. Pozostaw na pokosie dzień aby trochę przewiędła i prasuj rolującą i w baloty. Dobrze byś dodał jakiegoś inokulantu. Są takie montowane na prasę i kiszonka będzie Ok.

 

Czyli niektórzy tak robią, że nie zagrabiają? Rotacyjna odpada włąsnie ze względu na te kamienie. Jak robiłem kisoznkę z owsa i zbierałem go przyczepą samozbierającą to owies nawijał mi sie na podbieracz tak mocno ze po kazdym naladowaniu trzeba bylo wyrzynac nozem. Moze temu ze zeby juz byly pozaginane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz palce w podbieraczu już podjechane i blachy lekko powycierane to Ci się będzie nawijać wszystko.

Oczywiście jak będziesz zbierał za wilgotne to też się nawijało.

Co do zbioru? jak Ci kosiarka położy pokos na szerokość podbieracza to po co to przewracać?, nawet jak Ci góra podeschnie to dół będzie jeszcze trochę wilgotny by mieć te minimum 30% sm ( jak skręcisz w rękach to masz mieć na tyle sprężyste by powróciło po skręcie a ręce masz suche)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie kiszonkę żyta z wyką, kiedy siew i zbiory?

Zakiszacie w balotach czy na pryźmie ?

A może ktoś siał wykę z żytem i domieszką trawy tak żeby to skosić na wiosną

A trawa dalej rosła jako użytek zielony?

Z góry dziękuje za wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...