Skocz do zawartości
leszek04061

Rozdzielność majątkowa małżonków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chcę przeprowadzić z żoną rozdzielność majątkową{Wszystko bedzie moją własnością Fajny podział,nie?}Po załatwieniu formalności chcę wydzierzawić jej część budynków gospodarczych.Żona ma chodować bydło a ja zajmę się zbożami i trawami.Czy w związku z tym dla ARiMr będziemy prowadzić 2 gospodarstwa ?Nie chcę przez nie spełnienie jakiegoś przepisu przy chodowli bydła(obory są przystosowane ale jeszcze niemam płyty i szamba) mieć problemów z dopłatami itp.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim co mieliście dotej pory jest nadal wspólne dopiero po podpisaniu umowy to co kupicie każdy z osobna to będzie jego jeżeli bedzie miał na to potwierdzenie.A co chodzi o ARiMR to unich raczej niema sprawy żona dostaje nowy numer gospodarstwa i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chodzi o gospodarstwa dwa odzielne to nie ich to nie obchodzi możesz mieć 10 żon o rozdzielność i jeden numer gospodarstwa i jeden wniosek złożony i każdej żonie po dopłatach działkę kasy dać:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytanie brzmi czy takiego rozdzielenia można dokonać już po zawarciu związku małżeńskiego, jeśli jest to wykonalne to można utworzyć dwa różne gospodarstwa jednak należy rozważyć pozostałe za i przeciw czyli między innymi składki KRUS (zależne od wielkości gospodarstwa a nie zależne od ilości jego właścicieli) oraz płatności zwierzęce (które mogą stanowić istotny zastrzyk środków dla gospodarstw zajmujących się chowem przeżuwaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...