Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proponuję sprawdzić luz na zwrotnicach oraz zbieżność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam może troche głupie pytanie macie ten swotrzeń smarowany w MTZ 82??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 82 z 96 roku terz niema, może ten materiał tam jest z jakiś stopów tytanowych zrobiony że niedali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem z MTZ82 96r. W czasie szybszej jazdy przednie koła wpadają w drgania i rzuca ciągnikiem od strony do strony. Dodam, że nie ma luzów na końcówkach drążków i na kole kierownicy.

Macie jakieś pomysły oprócz przerobienia na orbitrol.

Pozdrawiam

 

Za te luzy odpowiada serwo motor. Nie będe tego opisywał bo niema sensu,ale jak cię interesuje to powiem że zamontowanie orbitrola będzie najlepsze rozwią zanie.

KOszt to ok 2000 za gotowe części+montaż

najlepszy orbitrol to danfoss 100. podaj e mail to prześle ci zdjęcia jak ja to zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem z MTZ82 96r. W czasie szybszej jazdy przednie koła wpadają w drgania i rzuca ciągnikiem od strony do strony. Dodam, że nie ma luzów na końcówkach drążków i na kole kierownicy.

Macie jakieś pomysły oprócz przerobienia na orbitrol.

Pozdrawiam

Poluzowana śruba wąsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Spróbuję posprawdzać, a jak nie to orbitrol. Pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada!!!!!!

Nigdy nie wyłączaj silnika gdy woda jest zagotowana.

Lepsze chłodzenie ma jak silnik pracuje na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał dokładnie to samo, ciągnik jechał gdzie chciał ,tylko przerobienie na orbitrol załatwi sprawe na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ,ze jak jest przod dociazony to mniej rzuca na drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację dociążony przód to mniejsze podskoki, ale oponki znikają w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W waszych Pronarach 82A tez jest tak glosno ze nie da sie sluchac radia, czy narazie nie dotarty to jeszcze taki glosny? Jak sie włącza ogrzewanie w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaki ma kolor dokładnie maska, boczki, błotniki i dach w mtz 820 bo mam strasznie wyblakły lakier na tych elementach i chciałbym prysnąć troszkę a chciałbym taki sam kolorek walnąć. Jak ktoś wie jaki to numer lakieru lub coś w podobie. Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał doczynienia z luzem w piastach przedniego napędu?Jest jakis sposób na kasację tego luzu?rozbieraliście to?Ciągnik to MTZ82,przedni most napedowy typu "brama"czy jak kto woli stożkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was miał doczynienia z luzem w piastach kół przedniego napędu?Jest jakis sposób na kasację tego luzu?rozbieraliście to?Ciągnik to MTZ82,przedni most napedowy typu "brama"czy jak kto woli stożkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim fanom,milosnikom,wielbicielom MTZ-a , zyczy WESOLYCH SWIAT posiadacz mtz-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś wie może czy zegar paliwa na 3 kable typ UB126A od władimirca będzie pasował do mtz80 1990r. Chodzi mi o wskazania. A może ktoś poda symbol oryginalnego zegara z mtz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem zegar od t 25 i okazało się,że na zegarze miałem 1/3 paliwa a w baku pusto

Kup nowy na allegro to koszt tylko ok 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Najleprzego w Nowym Roku 2010 Zdrowia SZczęśća Pomyślnośći dla wszystkich użytkowników forum PPR

 

ŻYCZY paul723

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na wielu zdjęciach wnętrza mtz 820 i w instrukcji obsługi są po prawej stronie deski rozdzielczej trzy dźwignie od hydrauliki a ja ich nie mam choć wyjść jest z tyłu sporo a nie mam przyczepy żeby sprawdzić ten mój Mtz to jest wersja exportowa więc może ma jakieś inne udogodnienie a moje podejżenia sa takie że to ta dźwignia zastępuje te trzy w oryginale (foto) 996e6a6977ad667f4a95bc945b40a48a a i ponawiam pytanie o kolorek lakieru maski w Mtz Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem z MTZ82 96r. W czasie szybszej jazdy przednie koła wpadają w drgania i rzuca ciągnikiem od strony do strony. Dodam, że nie ma luzów na końcówkach drążków i na kole kierownicy.

Macie jakieś pomysły oprócz przerobienia na orbitrol.

Pozdrawiam

 

Za te luzy odpowiada serwo motor. Nie będe tego opisywał bo niema sensu,ale jak cię interesuje to powiem że zamontowanie orbitrola będzie najlepsze rozwią zanie.

KOszt to ok 2000 za gotowe części+montaż

najlepszy orbitrol to danfoss 100. podaj e mail to prześle ci zdjęcia jak ja to zrobiłem

Możesz mi też wysłać te foto z operacji zakładania orbitrola? Maila wysłałem Ci na PM wcześniej

Co do zegara od paliwa kupiłem nowy od mtz i dalej to samo, będe musiał pokombinować z czujnikiem, ale jak sie ociepli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...