Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ciągnik z przednim napędem musi mieć odpowiedni rozmiar opony przedniej i tylnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat opon firmy ALLIANCE ( wiem ,że PIRELLI to to nie są , ale może ktoś z was ma już takie i wie jak się sprawują w terenie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga uwaga... szukam szukam i znalesc nie moge... opany o razmiarze 18,4/15-26 sztuk dwie urzywane w dobrym stanie bo do kombajnu potrzebne woj. dolnosląskie i ościenne jesli by ktos wiedział gdzie co i jak moje gg 3977820 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie tanich dętek - ja kupiłem , wyjechałem na pole i po jednym dniu już miałem problem ( malutka dziurka tuż przy wentylku ).

Polecam firmowe dętki ( np. CONTINENTAL ) - są drogie ale o niebo lepsze od tanich podróbek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem dokładnie i mam w traktorze opony 16,9/14-38, jakiei rozmiar opony powinien byc dobry dla szerokości 480 a jaki dla 520?? jesli ktos wie to niech napisze bo sam nie bardzo orientuje sie w tym temacie, pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku

Mam niezbędne tabele ale potrzebne są dokładne dane np. 16.9R38 141 A8 TL TZR 2 Barum do takiej opony pasóją:

-380/70R24 TL 125 A8 125 B Point70 Taurus

-380/70R24 125 A8 TL Alliance

-380/70R24 125 A8 TL Barum

-380/70R24 125 A8 TL Vredestein

-380/70R24 А8 VL-44 Voltyre

-380/70R24 125 A8 / 122 B TD 100 Danubiana

-380/70R24 125 A8 122 B AC 70 T Continental

-380/70R24 125 A8 122 B AC 70 G Continental

-380/70R24 TL 125 A8/122B Cultor-70 Semperit

-380/70R24 TL 125 A8/122B RD-02 Mitas

 

Gdyż efektywny promień toczenia dla 16.9... Barum = 5047 a sam promień toczenia 803.

 

 

Przy doboże opon nawet producent ma znaczenie gdyż poniżej nawet rodzaj bieżnika się zgadza ale opony nie. np:

16.9R38 141 A8 TL TZR 2 Barum (5047)

i prawie taka sama:

16.9R38 TT 141 A8 EKOPRO Stomil (4926).

ale do niej z powyższych pasują tylko:

-380/70R24 125 A8 TL Alliance

-380/70R24 125 A8 122 B AC 70 T Continental

i 420/65R24 126A8/126B TL XM108 MICHELIN.

Więc zakładanie na oko niby dobre?

 

Niby rozmiar nie ma znaczenia ale zużywają się szybciej opony na asfalcie, dostaje układ różnicowy i napędowy, co więcej trzeba aby przekonać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pilnie opony 620/70 R30 lub odpowiednik 23.1 R30 obciążalność min 4t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje używanych 30 do kombajnu gdzie takie mozna dostac w zachodniopomorskim lub lubuskim moze ktos wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam opony do mojego widlaka (Hyster), jest to opona twarda, cała pełna o wymiarach 18x8x12 1/8. To jest jakaś stara numeracja, gdyż dziś jak obszedłem giełdę to nie było takiej opony, i nawet nie było podobnych opon o takim oznakowaniu. proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też znalazłem ta aukcję, tylko że ta opona jest na jakimś "pierścieniu metalowym" , wałku niewiem jak to nazwać widoczne na górnym zdjęciu. boje się że przy ściąganiu jej uszkodzi się. A profesjonalnie to nazywa się ona opaska super elastyczna a nie opona, nowa kosztuje 680zł netto:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rozglądam się za tylnymi oponami do mojego lasera, rozmiar 16,9 R38 myślę nawet o kupnie szerszych. na giełdzie w słomczynie za 16,9 powiedzieli mi 1350zł szt a 18,4 1500zł, są to opony ruskie lub ukraińskie. Czy ktoś ma u siebie założone takie kapcie? jak się sprawują? Myślałem też nad tym żeby nalać stare opony są to klebery nie popękane, tylko nie mogę jakoś znaleźć w necie firm które by to zrobiły. Czy miał ktoś do czynienia z nalewkami w ciągnikach? może macie namiary na firmę która nalewa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy rozglądam się za tylnymi oponami do mojego lasera, rozmiar 16,9 R38 myślę nawet o kupnie szerszych. na giełdzie w słomczynie za 16,9 powiedzieli mi 1350zł szt a 18,4 1500zł, są to opony ruskie lub ukraińskie. Czy ktoś ma u siebie założone takie kapcie? jak się sprawują? Myślałem też nad tym żeby nalać stare opony są to klebery nie popękane, tylko nie mogę jakoś znaleźć w necie firm które by to zrobiły. Czy miał ktoś do czynienia z nalewkami w ciągnikach? może macie namiary na firmę która nalewa??

daj sobie spokój z ruskimi i ukraińskimi indyjskimi,tureckimi......to wszystko szmelc zwykle z chin tylko pod przykrywką , Polskie albo Czeskie kup.

miałem wiele lat nalewki na przodzia w c-330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM OCHOTĘ KUPIĆ OPONY DO ŁADOWARKI ATLAS W DOBRYM STANIE I ZA DOBRĄ CENĘ 14,5/20 OFERTY NA TEL.508 510 710 PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w C-330 i C-360 opony tylne ukraiinskie ale radialne i sprawują się super

kolega miał w c-360 ruskie radialne i niskoprofilowe z dziwnym protektorem mówił ze dobre ale po 2 latach jedna pękła a inny znajomy w c-330 też ruskie z normalnym protektorem diagonalne i to samo,jak zmieniałem w ciapku to w agromie mieli indyjskie 2 szt. a jedna z nich miała jakby takie załatanie pęknięcia widać było,wziołem LANDPRO z Olsztyna coś koło 700 zł są O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś MITAS-y bo są tańsze od Polskich zakładają je w zetorach zamiast barumów, moje barumy mają wieki czas na zmiane czy zamiast 16,9/14-34 wsadzić 18,4-34 ciągnik bez przedniego napendu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie sobie spokoj z wynalazkami-porzadne opony ze dwa razy przezyja ukrainskie,indyjskie,chinskie badziewie[tureckich nie mialem ,wiec nie wypowiadam sie].to pozorna oszczednosc-chyba ze ktos jezdzi "do kosciola" to mozna sie bawic.ja juz przestalem-2 letnia opona ktora ma taki sam bierznik jak 10 letnia i niedlugo trzeba bedzie ja zmienic a stara jeszcze zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ruską w bizonie bo i narazie jest dobrze.

ruskie na giełdzie w słomczynie 16,9 R38 1350zł

dzwoniłem do jednej firmy z Nowego opola bodjże to za polskie ale na licencji michalina 16,9 chcieli 2100zł a za 480/70/38 czyli szersze 2500zł za sztukę.

ponawiam pytanie odnośnie nalewek. podobno jakaś firma w lublinie nalewa, macie namiary? ja do tej pory mam klebera ale mają już nie cały 1cm bieżnika, są 1996roku no i nie są popękane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że opon r38 raczej nie naleją nigdzie w Polsce. Największy rozmiar to 34 cale:/ Jeżeli ktoś by jednak wiedział o firmie która nalewa większe rozmiary to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze kormoranów niema !!!

PETLAS 18.4-34 12PR kosztuje 1810 zł

a MITAS 18.4-34 8PR kosztuje 1750 zł

ceny brutto bez upustu

które wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo a sprawdzałeś kolego na stronie www.chromex.pl ja od nich kupowałem opony i mieli najlepsze ceny obecnie mają PETLAS 18.4-34 12PR w cenie 1480zł brutto tylko chwilowo brak więc zadzwoń do nich i zapytaj może niedługo będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...