Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:59 Nie 8 Gru 2019

Modernizacja gospodarstw 2007-2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doradca_1

PostWysłany: 22:22 Pon 16 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

angelo1233: umowa dzierżawy może być odręczna, ale musi to być kopia /xero/ potwierdzona za zgodność z oryginałem w BP ARiMR. I oczywiście na min. 5 lat od daty otrzymania płatności. Najlepiej napisać 6 lub 7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek 22

PostWysłany: 19:09 Pon 16 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomocy przy PROW mam pytanie do was czy można zrezygnowąc z częci realizacji chodzi mi o budowle bo czepiaja sie tak ze juz mi nerwy puszczaja , dostałem poprawke z ar i mr co do kosztorysu budowlanego gosc który mi robił kosztory robi na cały powiat a nawet i woj i dalmnie zrobił to bardzo dokładnie aż za a pani co prowiadz moja sprawe stwierdziła ze to nie jest tak dokładnie zrobione to czy ona zna sie lepiej jak ktos kto w tym fachu siedzi czyli dla mnie z ar i mr pracownicy sa bardzo uczeni, i jeszcze jedno według kosztorysu który zrobiłem wszyszło mi o 20 tys wiecej i mam to wytłumaczyc jak do tego doszło a poprzednia wycene wziołem z ar imr bo oni mieli taki cennik na płyte za m3 i za m2 to przeliczyłem według ich i napsiałem i teraz nie weim co zrobić najchetnie bym zrezygnowął i zrobił płyte sam za własna kase w 100% odp proszę jak jest w waszch sytuacjach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
angelo1233

PostWysłany: 18:08 Pon 16 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy aby módz ująć w Planie Rozwoju Gosp. dzierżawę gruntów to musi to być umowa potwierdzona przez Starostwo Powiatowe, Gmine czy wystarczy taka zwykła umowa dzierżawy zawarta na okres (wiadomo) ponad 5 lat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mario98

PostWysłany: 20:46 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam pytanie. Czy jeśli skorzystałem jednorazowo z maksymalnej puli środków tj 300 tys to będę mógł jeszcze składać jakieś wnioski na dopłaty?
Powrót do góry
eWielkopolanin

PostWysłany: 12:55 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad.1 Nie jestem pewien, ale z modernizacji można wyrwać jakieś pieniądze na utwardzenie podwórza.
Ad2. Przelicznik jest 5 KM/ha, gdy masz zwierzęta, ciężkie ziemie, duży rozłóg pól, można wziąć większy. W ARiMR nie trzymają się tego sztywno.
A teraz moje pytanie: Czy sprzętem wziętym na modernizacje można świadczyć usługi, byłem pewny, że nie, ale z informacji na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego wynika, że można.
Prosił bym bardzo o odpowiedź.
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 18:39 Pią 30 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dwa pytania.
1.czy bedą jeszcze jakies pieniadze z prow na utwardzanie obejść podwórek dróg wewnetrznych itp.??
2.jakie sa wymagania dla osoby kupującej nowy ciagnik na prow?chodzi mi o stosunek ha do mocy??czy takie coś wogóle istnieje?
pozdrawiam
Powrót do góry
zuzia

PostWysłany: 21:42 Czw 29 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tablice zamówiłam w firmie wykonującej tablice reklamowe. Produkt ten musi być wykonany na zamówienie,bo tablica między innymi zawiera informację co zostało zakupione.
Powrót do góry
iza129

PostWysłany: 22:45 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzia gdzie kupiłaś tablice?
Powrót do góry
iza129

PostWysłany: 22:44 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=607
Powrót do góry
wianek

PostWysłany: 19:37 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam o jaką tablice chodzi ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
zuzia

PostWysłany: 19:58 Nie 18 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoby kontrolujące były raczej w porządku. Nie szukały dziury w całym.Pierwsza rzecz na którą zwracają uwagę to tablica!!!.Poza tym numery fabryczne na maszynach i wszystko co we wniosku;wymiary budynków, magazyny na nawozy i opryski, atest na opryskiwacz, zaświadczenie ukończonym kursie chemizacyjnym itp
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 21:28 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie a jak tam z kontrolami. Na co zwracają uwagę? Wiadomo że w praktyce jest inaczej niż piszą o tym np. w czasopismach.
Powrót do góry
zuzia

PostWysłany: 23:31 Pią 16 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam że to będzie zależało od regionu. U nas w lubelskim myślę że ten termin dotrzymają. sama jestem już po kontroli i czekam na pieniądze
Powrót do góry
BOA_OB

PostWysłany: 13:43 Pią 16 Sty 2009    Temat postu: :/ Odpowiedz z cytatem

31 marzec 2009 to moim zdaniem zupełnie nierealna data. Jestem z województwa łódzkiego, w którym prace nad modernizacją płyną wręcz beznadziejnie. Jestem w kontakcie z osobą, która dla mnie pisała wniosek i z tego co wiem powolnie zaczynają spływać drugie pisma poprawkowe podnoszące zupełnie inne kwestie niż te, które poruszone były w pierwszym piśmie. Zdarza się też, że poprawka sprawdzana jest przez inną osobę, która jak wiadomo może zauważyć inne błędy niż ta, która jako pierwsza weryfikowała wniosek. Nie liczmy na to, że do 31 marca 2009 wszyscy podpiszemy umowy, zwłaszcza, że procedury i czas weryfikacji jest w ARiMR taki, a nie inny Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaro8038

PostWysłany: 09:04 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jeszcze czekam, poprawki składane były w grudniu ubr Gościu, który zajmuje sie moim wnioskiem mówił, że maja wytyczne z Ministerstwa rolnictwa aby do 31 marca 2009r podpisać wszystkie umowy z beneficjentami więc cierpliwie czekam, w końcu już mniej czasu zostało do czekania jak już upłynęło. Zrealizowałem całość założeń więc teraz tylko umowa i zwrot.
Powrót do góry
tomek 22

PostWysłany: 18:11 Sro 14 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanko kiedy coś zacznie ARiMR działać bo jak złorzyłem poprawke w listopadzie tak do tej pory nic a nic sie nie odezwali a słyszałem ze mieli wszystkie umowy podpisac do konca marca , a jak maszyny i inne rzeczy poszły w góre to masakra . ja kupiłem za gotówkę juz pierwszy cały etap i czekam jak podpisze umowe i realizuje drugi etap , bo przez ARi MR zamorożone mam pieniądze
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 08:40 Pią 28 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zetor w poniedzialek dostarczałem poprawki do ARiMR i gościu twierdzi, ze wszyscy którzy dostali wezwanie do uzupełnienia dokumentów i to zrobia dostane dotację. Ja zacząłem juz płacić zaliczki i inwestować. W końcu sie doczekałem. Ponoć. Bo oczywiście dopuki nie ma podpisanej umowy to nic nie wiadomo. Wiem tyle, że do końca marca 2009r mają podpisać wszystkie umowy na PROW 2007.
Powrót do góry
zetor84

PostWysłany: 20:38 Czw 27 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas sprawa w toku jeszcze nie rozstrzygnieta a przedstawiciel od New Holland chce jutro z umowa przyjechac i zeby zaliczke wplacic.i niby mowi ze o5% maja isc ceny maszyn w gore i radzi sie spieszyc.a co jesli nie przyznaja dotacji???
Powrót do góry
tomek 22

PostWysłany: 21:56 Nie 16 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja też sie pochwalę ze dostałem kilka kartek od ARiMR z nadruczkiem ładnym że trzeba troszę poprawić a najwiecej ze pisałem cenę maszyny co do grosza a jak by nie było to też jakieś pieniądze i kazali poprwaic ze by nie było po przecinku tylko w która strone , a co najbardziej mnie w ich piśmie w kur.. to ze spotkałem sie z kolesiem w urzedzie który też składał poprawki i miał to samo pismo co moje tylko ze kto inny prowadził sprawea i numer wniosku miał oddalone do tyłu o jakies 300 numerów czyli był za mna . Ja tak ogólnie to chciałbym sie doweidzieć kto nam czyli rolnikom wróci za ksozty załatwiania spraw (przykład mój pozwolenie na budowę 1000zł wraz z projektem wycena kosztów pracy budowy 1500zł oraz paliwo i czas ok tez 1000zł i nerwy bezcenne)no i ceny maszyn które posżły o 10% w górę .Agencja jak se spóżnia o rok a praktycznie 0 2 lata bo program powinien ruszyc 1 stycznia 2007 to jest ok a jak rolnik o jeden dzien to pisemko dostaje ze przykro mi bardzo ale spożnił sie pan pani i sprawa ZOSTAJE PRZESUNIĘTA.Jak zawsze popalic dostaje biedny rolnik jeszcze bym pisał a pisał ale każdy z nas wie jak jest i co jest. Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil
Powrót do góry
zuzia

PostWysłany: 21:42 Sro 1 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już podpisałam umowę!!!!!!!!!!! niestety realizacja dopiero w listopadzie mimo że maszyny od trzech miesięcy stoją na podwórku.
Powrót do góry
manio

PostWysłany: 18:36 Sro 1 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz dostałem wniosek do poprawki.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 22:02 Wto 30 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz za.pierdalaja na dwie zmiany + soboty -wiec wszystko jest na dobrej drodze Laughing .........
Powrót do góry
banan10

PostWysłany: 21:26 Wto 30 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Są jakies nowe informacje w sprawie modernizacji.

Chyba juz rok jak wnioski zlożone a zdaje się ,ze w ciagu roku powinny być podpisane umowy.
Powrót do góry
stachu2005

PostWysłany: 15:28 Sro 17 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w woj.pomorskim od poniedziałku wysyłają wnioski do poprawek, więc coś się rusza...
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:37 Pią 5 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="dolly"]Czy o dofinansowanie na modernizacje gospodarstw rolnych moze sie ubiegac osoba majaca orzeczenie o niepełnosprawności tzn niezdolna do pracy??[/quote

jeśli jest w stanie osobiście prowadzić gospodarstwo (czyli podejmować wszystkie decyzje a nie koniecznie wymachiwać motyką) to owszem
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 12 z 18

Skocz do: