Skocz do zawartości
makler222

Dopłaty bezposrednie - wspieranie dochodu!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy według Was dopłaty bezpośrednie są dobrym instrumentem wspierania dochodów rolniczych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to jest żart ? Od kiedy dopłaty bezpośrednie, a nie dopłaty do produkcji są wspieraniem dochodów rolniczych ?

Dopłaty bezpośrednie zawsze wspierają dochód rolniczy przed zbliżającymi się wyborami - tak jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro to nie żart! Jak wiecie większość ludzi nie mających pojęcia o rolnictwie uważa że one nam się nie należą...Całkiem niedawno wdałem się w dyskusję z pewną Panią Sędziną na ten temat - niestety nie dala się przekonać, że dopłaty są kroplą w morzu potrzeb rolnika z prawdziwego zdarzenia, a tych mniejszych nawet krzywdzą, gdyż są znikome i w żaden sposób nie nie rekompensują srodków poniesionych do produkcji...wiem jakie jest Wasze ustosunkowanie do tego problemu, bo też jestem rolnikiem. Ale może tez macie jakąś inną ciekawą opinię na ten temat????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju lepszym rozwiązaniem byłoby wspieranie konsumentów a nie producentów, jednak w tym przypadku konieczna jest integracja sektora rolnego, aby nadwyżki nie przechwycili przetwórcy i dystrybutorzy, tak czy inaczej żadne rozwiązanie nie jest dobre konieczna jest zmiana mentalności społeczeństwa - nie stety jak widać wykształcenie to nie wszystko, gdyż jest zbyt bardzo kierunkowe, a i media nie są doskonałym źródłem obiektywnej informacji (zawsze następuje jakieś "ubiegunowienie" wsparte subiektywną opinią); poczekajmy z 50 lat i jeśli nie dojdzie do żadnej większej wojny to wszystko samo się ułoży, a rolnicy akurat mają co jeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak jestem w gronie leszczy którzy niemaja pojęcia o rolnictwie i gadaja na rolników ze mają dopłaty itd... to mowie ze mam pieniedzy w h...j a jak mi zaczyna brakować to składam wniosek i agencja mi przelewa kase na konto. Kiedys nawet jednemu (słowo zostało usunięte)owi wćisłem że jak weszly doplaty to mam tyle pieniędzy że musiałem drugie konto otwozyć bo jedno mam juz pelne

Niema co sie wdawać w pyskówki bo czlowiek aby nerwy sobie posuje i nic wiecej a jak ktos jest tępy jak ołówek to i tak mu niewytłumaczysz w czym jest rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te dopłaty to ilu psełdo rolników sie namnożyło i ilu darmozjadów siedzi w arimr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja jak jestem w gronie leszczy którzy niemaja pojęcia o rolnictwie i gadaja na rolników ze mają dopłaty itd... to mowie ze mam pieniedzy w h...j a jak mi zaczyna brakować to składam wniosek i agencja mi przelewa kase na konto. Kiedys nawet jednemu (słowo zostało usunięte)owi wćisłem że jak weszly doplaty to mam tyle pieniędzy że musiałem drugie konto otwozyć bo jedno mam juz pelne

Niema co sie wdawać w pyskówki bo czlowiek aby nerwy sobie posuje i nic wiecej a jak ktos jest tępy jak ołówek to i tak mu niewytłumaczysz w czym jest rzecz.

A to jest wina telewizji cały czas trąbią ile to milionów idzie na wies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...