Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

JAK TAM CENY FASOLI W POLSCE KOLEDZY FASOLARZE? BO U NAS NA LUBELSZCZYŻNIE RZĄDZI MAFIA Z JANOWA LUBELSKIEGO POPROSTU DYKTUJĄ CENY .ALE OSTATNIO PODRZUCILI CENE DO 2.70 BEZ WATU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slusznie slusznie fort.... a najgorszy jest dziadek bo najchetniej to by za darmo chcial brac... mniej jak 3 zl netto nie sprzedawaj to tylko kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janowiaki już nie żądzą teraz pan cieśla cenę ustala i oni u niego w większości sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z nim już ładnych parę lat handluje i nigdy nie narzekałem na współpracę w pełni wiarygodny i wypłacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy janowiaki znim handlują brodowski z nim nie handluje bo wzeszłym roku przejechał się na chińskiej fasoli ponoć dostał cynk od ciesli że taka dobra itania a okazało sięze zanim się ugotuje to robi sie z niej kisiel i miał same zwroty na sląsku sprzedał pokosztach na ukraine a lesniak ze starej wsi morze niewie czy ogonowski z sahrynia trzyma sztame z cieśla ? bo słyszałem ze 2 lata temu ogonowski wysłał kilka tirów do turcji na dzisiejszy dzień nie zapłacone ma cieśla to z ziomalami to morze i chandluje ale w handlu istnieje prawo dżungli niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie interesowałem się cena bo nie mam nic na sprzedaż

ale zadzwoń do niego to ci odpowie,ale prawdę mówiąc przydała by się konkretna konkurencja na rynku fasoli to może by coś z cenami się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka konkurencja ? on wszystkich wygryzie z interesu a jak ma sie monopol to sie robi co się chce Araczej płaci sie ile się chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta jest na rynku jedna dama z janowa taka troche przy kosci ,[równa babka do tanca i do rózanca] mówiła kiedyś że dała by za fasolę wiecej ale jak by sie reszta swity dowiedziała to ona by popłyneła Proste i logiczne nie potrzeba komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest mozliwość żeby w fasoli obejść się bez motyki, u mnie jakoś zawsze koniec końców trzeba motykowac, jeśli ktoś zna skuteczny sposób to prosił bym o podanie czym należy pryskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje trifluorotox doglebowo [ale teraz jest wycofany na szczescie zrobiłem zapasy na 5 lat] i po siewie do 3 -ech dni po zasianiu linurex ale uwaga linurex nie jest na fasolę tylko na groch dlatego stosuje zmiejszona dawke na groch jest bodajże 1litr a na fasolę daję 0.8l a na lżejszej ziemi 0.6l stosuje to od 15 lat i nie mam większych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można stosowac afalon po siewie ale linurex lepiej działa na żółtlicę drobnokwiatową bardzo uciążliwy chwast ktury ma wschody pózno dopiero po zakonczeniu działania pozostałych pestycydów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chwasty to pikuś ale co z drutowcami .Przy póżnym siewie płantację zniszczą nawet w 40%. Do zeszłego roku była dobra i bardzo skuteczna zaprawa stosowana do zaprawiania rzepaku SUPER HOMAI ale została wycofana .Wzwiązku z tym pytam czym zaprawiacie fasolę od robaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze spytam jakie siejecie odmiany ? Ja sieje Blanke ale spróbuję posiac eurekę ponoć ma większy plon i wcześniej dojrzewa. Czy ktoś ma tę odmianę i coś powie o niej ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afalon i linureks to jest ten sam środek tylko zawartość substancji czynnej inna ja daje przedsiewnie treflan po siewie afalon plus trochę senkoru kiedyś za senkor dawałem command ale senkor dłużej działa jeżeli stanowisko było zaniedbane to pogłównie jeszcze p-bitunazol to zamiast wycofanego basagranu na robaka nic nie stosuje kiedyś próbowałem super chomejna ale nie widziałem szczególnej korzyści i zarzuciłem bo poco w koszty się pchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie przedsiewnie treflan, a po afalon plus comand i po zabiegu, tylko treflan trzeba dobrze wymieszac, najlepeij 2 razy. ktos zna obecna cene fasoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dołhobyczowie we wtorek u Bachurskiego była po 2.50 zł a na konto 2.65 zł, natomiast u handlarzy w środę po 2.50 zł. Każdy by kupował i grosze płacił. Dobrze,że są odbiorcy indywidualni po 4-5 zł, tylko małe ilości po 100-200kg i po za województwem lubelskim. Ale jak się jedzie to po drodze się sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zastokuje tak jak piszecie przedsiewnie treflan, a po siewie afalon+command/senkor to będzie czysto do zbioru czy raczej trzeba jeszcze później motykować? I jakie dokładnie dawki stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od pogody,dawki środka, zachwaszczenia pola ,ale w moim przypadku skuteczność 95%wiec z motyczką lepiej się przejść .ale i jest ryzyko bo nie jednokrotnie widziałem plantacje przesiane w przypadku przedawkowania środka lub silnego opadu deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...