Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, posiadam pług austriacki dwuskibowy, śmiga z ursusem c-330 ladnie orze tylko pierwsza skiba bierze grubiej a druga o polowe mniej. jak ustawic zeby szło równo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pokaż jakie ma możliwości regulacji.Czy przesuwany na belce zaczepowej,czy korpusy przesuwane,która strona do regulacji pochylenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o kupnie pługa zagonowego do ciągnika 110 KM,mam ziemię kl.2 i 3 na terenie lekko pagórkowatym, myślę o polskim 4 skibowym lub zachodnim,jaki wybrać proszę o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Tuchomiu to ja byłem z kolegą oglądać traktory

gorszych złomów w życiu nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deutz112 wszystko zależy od tego ile kasiory chcesz wyłoży na taki pług osobiście uważam , że lepsze są zachodnie ( nawet używane ) niż polskie . Ja mam ciągnik 120 KM i myślałem nad kupnem KVERNELAND AB 100 ale cena ostudziła nieco moje zamiary (nowy to koszt około 30.000 zł )

tu masz dwa filmiki z tym pługiem :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o regulacje tego pługa austriackiego to posiada takie:regulacja głębokości na kółku,na belce gdzie jest łącznik zaczepiony są 3 pary dziur.ja miałem zawieszony na najwyższej. i posiada wajchę z zębami która służy do regulacja kąta pługa w lewo lub w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Generalna zasada jest taka żeby podłużnica szła równolegle do kierunku jazdy.Proponuję ci jak będziesz orał,przetestować wajchą kąta skrajnymi położeniami a następnie wybrać optymalną pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przy odrobinie dobrej woli-szukasz,lub kopiujesz link i wklejasz w okno adresu i nie ma problemu.U mnie działa.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś posiada pługi 4 skibowe z regulacją szerokości orki firmy akpil i jaka jest opinia o tych pługach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie dasz radę ale do głębokiej orki(rzadko kto ją robi) będziesz musiał na 3 jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robiłem pierwszą orkę wiosenną nowymi nabytkami Mtz 820 + pług zrywalny 4*35 z przedborza i mimo długotrwałej regulacji cały czas musiałem jechać na skręconych kołach w lewo (po ustawieniu kół prosto ciągnik wjeżdża w "orane") lemiesze nówki płozy wszystkie w miarę jeszcze dobre, piętka jest na otatniej skibie czym to spowodowane może być. Mój mtz łańcuchy od tuza ma teleskopowe z zawleczkami. proszę o podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można sztywno skręcać śrub naciągowych,wyluzuj je na tyle aby tył pługa,wychylał się od prawego do lewego z 80cm,to powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pług masz od jakiegos prywaciarza co jeszcze wczoraj robił co innego i dlatego taki problem.te sciagi o ktorych piszesz i słusznie podpowiada kolega S-Piotr to do ustawienia pracy pługa w poly rozkrec zeby były luzne i wtedy zacznij regulacje jak dobrze ustawisz to puszczasz kierownice i ciagnik sam jedzie i trzyma sie bruzdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Chce kupić sobie pług zagonowy - używkę do 2 tyś. Oglądałem wczoraj ten: http://allegro.pl/item1158249046_plug_rabe_werk_4_skiby.html - czy ktoś używa/używał podobny. Wygląda na jakiś zabytek z lat 70 tych ale w dość dobrym stanie. Czy raczej poszukać zwykłego unijnego 4-skibowego. Za ewentualne porady dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mordok - faktycznie jest to zabytek - tyle , że świeżo odmalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...