Skocz do zawartości
drago11

Swiadecto na sprzedaż świń potrzebne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Chciałbym otrzymać opinie lekarzy weterynarii którzy wypowiedzą sie w sprawie regulacji prawnej dotyczącej wystawienia świadectwa sprzedaży trzody dla rolnika .Słyszałem że każde województwo traktuje to inaczej .Dochodzą mnie głosy że weterynarze nie mają prawa pobierać opłaty za takie świadectwa ?.Chciałbym poznać podstawę prawną tego przepisu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Chciałbym otrzymać opinie lekarzy weterynarii którzy wypowiedzą sie w sprawie regulacji prawnej dotyczącej wystawienia świadectwa sprzedaży trzody dla rolnika .Słyszałem że każde województwo traktuje to inaczej .Dochodzą mnie głosy że weterynarze nie mają prawa pobierać opłaty za takie świadectwa ?.Chciałbym poznać podstawę prawną tego przepisu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednej gninie ważność 3 dni w innej 10 dni

co tu jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno polskie prawo nie sprecyzowało czy świadectwo zdrowia jest obowiązkowe.Weterynarz nie bada świń tylko wypisuje w domu świadectwo więc czym ono jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadectwa są obowiązkowe a związane to jest ze zwalczaniem choroby Aujeszki. Świadectwa sa wydawane tylko tym co poddali swoje świnie badaniu i mają wynik ujemny. Ciesz się że wet. wypisuje je u siebie a nie jedzie do Ciebie bi jeszcze byś bulił dojazd. Opłaty za swiadectwo chyba około 20 zł żeby tylko takie zmartwienia miec . Jak już ma się pretensje do wet. za kasowanie za swiadectwa to żeby było sprawiedliwie proponuje nie płacic w Gminie za wszelkiego rodzaju zaświadczenia mniej lub bardziej potrzebne, ale tu protestów nie ma- dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co TY qr.a pierd.lisz aujasza miała być ZA DARMO

MIESZCZUCH JESTEŚ CZY CO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na terenie województwa dolnośląskiego weterynarz kasuje za dojazd i za świadectwo a ja sie pytam jaka ustawa reguluje warunki pobierania opłat za świadectwa to rozkłada ręce ;/.Czy te świadectwa muszą być wypisywane dla każdego rolnika niezależnie czy wykryto wcześniej u niego w stadzie chorobę aujaszkiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze że świnie "pochodzą z gospodarstwa i obszaru,które nie są objęte żadnym zakazem lub ograniczeniem z powodu choroby zakaźnej występującej u świń , w tym choroby AUJASZKYEGO"

Tym trikiem nie płacimy za aujaszke bo pisze W TYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie opłat nie reguluje ustawa one wychodza z sejmu, tylko rozporzadzenie min. rol. a jakie to nie mam pojęcia i podejżewam ze wet. który Ci wypisuje swiadectwo też nie wie bo po co mu to wiedziec. U nas świadectwa wypisują tylko Ci wet. co sami brali udział w akcji zwalczania Aujeszki. Acha ze swiadectwami osobiscie nie mam nic wspólnego mimo ze jestem tech.wet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarki masz racje zwalczanie Aujeszki miało byc za darmo i było a dlaczego zaświadczenia są płatne- naprawde nie wiem , chyba ktoś na górze bardzo mądry to wymyślił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. @wojtal123

świadecta zdrowia nie może wystawić tech.wet.

mądry za nasze pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za wystawianie świadectw zdrowia, pobiera się zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie sposobu ustalania i wysokości opłat za czynności wykonywane przez Inspekcję Weterynaryjną, sposobu i miejsc pobierania tych opłat oraz sposobu przekazywania informacji w tym zakresie Komisji Europejskiej (Dz. U. z 2007 r. Nr 2, poz. 15, z późn. zm.).

Wyznaczonemu lekarzowi weterynarii za wystawienie świadectwa zdrowia przysługuje wynagrodzenie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii.

Okres realizacji programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwanego dalej "programem", jest zaplanowany na 5 kolejnych lat kalendarzowych, tj. lata 2008 - 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty tech.wet. od siedmiu boleści też wiedziałeś

chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citowet Ci wszystko wytłumaczył a Tobie nadal coś się nie podoba pisałem że nie znam tego rozporządzenia Ty chyba masz jakieś kompleksy. Czy Ja Ci pisałem że jesteś Rolnik od siedmiu boleści napewno nie to dlaczego mnie obrażasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze napisac że jestem i tech. i rolnikiem to tak aby nie bylo nieporozumień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym wszystko wjedział to bym nie pytał.

to forum jest poto żeby wyjaśniać conieco.

jak nie wjesz to nie pisz w stylu: nie płacić za różne głupie papiery w gminie

a następnie że ktoś to na górze mądry wymyślił.

bo to jest kolejne dziadostwo jak to na PROMOCJE MJĘSA

widział ktoś reklame w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarki Ty masz kłopoty z logicznym zrozumieniu tekstu ale to twój problem, to forum czyta dużo ludzi proponuje zanim coś napiszesz zapoznaj się ze słownikiem ortograficznym i słownikiem poprawnej Polszczyzny. Na tym kończe polemike z Tobą bo to nie ma najmniejszego sensu zresztą to jest forum weterynaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pa pa

nie weterynaryjne tylko rolnicze

więc zabłądziłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają Ty masz jednak kłopoty z czytaniem - popatrz na góre FORUM PPR STRONA GŁÓWNA - WETERYNARIA - dotarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie TY bo jestem od ciebje wiele lat starszy.

Jakbyś był taki mądry to byś nie był felczerem {świńskim}mógłbyś te świadectwa wypisywać.

To forum jest rolnicze PPR{Pierwszy Portal Rolny}

Jak chcesz pomagać rolnikom to się zastanów

 

A z mojej strony pa pa drógje i ostatnie.

 

ps. za błędy przepraszam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy

pani Kopacz szykuje nam nową niespodziankę

składka zdrowotna {KRUS} ma być naliczana od płacy minimalnej

a nie od ceny żyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weterynaria nie kończy się na wypisywaniu świadectw - napisalem Ty bo tak jest przyjęte ale jeżeli uraziłem to przepraszam. Jeżeli chodzi o wiek to nie licytujmy się Ja już pare dziesiątek mam i wcale z tego nie jestem zadowolony.Jeżeli chodzi o składke zdrowotną to pierwsze słysze, jak znam życie to PSL bedzie przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...