Skocz do zawartości
Pietko

Czy warto przechodzić na VAT dla rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Z budowy budynku gospodarczego przeznaczonego do gospodarstwa odpisujesz 22% a z budowy domu chyba 15%odpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budowy domu to nie odpisujesz nic. Jest tylko ulga w podatku dochodowym, którego rolnik nie płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z budowy domu to nie odpisujesz nic. Jest tylko ulga w podatku dochodowym, którego rolnik nie płaci.

kolego na 100% odpisujesz częśc watu (jesli rolnik jest watowcem) niewiem na 100% czy to jest 15% czy wiecej czy mniej ale coś koło tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest vat na ziemie i czy wogole jest? Chodzi mi przy zakupie

 

Nie ma Vatu przy zakupie ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z budowy domu to nie odpisujesz nic. Jest tylko ulga w podatku dochodowym, którego rolnik nie płaci.

kolego na 100% odpisujesz częśc watu (jesli rolnik jest watowcem) niewiem na 100% czy to jest 15% czy wiecej czy mniej ale coś koło tego.

 

Jeśli wiesz, że można odpisać a nie wiesz ile znaczy się nic nie wiesz. Nie można odpisać Vat-u od budowy domu, chyba że ... zaznaczysz wyraźnie, że 20 -30 czy ciut więcej metrów kwadratowych to będzie biuro i wtedy od tego budowanego metrażu Vat będziesz mógł odliczyć w pełnej wysokości tj. 22% i tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesli mozna na biuro odpisac to i tak dobrze. Biuro bedzie mialo powiedzmy 30 mwtrow a dom caly 100 to bedzie spora sumka. Wlasnie nie jestem pewny na ziemie bo gdzies w jakiejs gazecie czytalem ze jest 22% a w us nikt nie wie dokladnie musza szukac a szykuje mi sie zakup 10ha. Zastanawiam sie nad przejsciem dopiero mam 30ha sama roslinna i jestem po wiekszych zakupach i niewiem co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak interesuje sie budową domu i rozmawiałem na ten temat w moim biurze rachunkowym i poinformowano mnie że można odpisać część vatu w poniedziałek sie pofatyguje i poinformuje Cie na 100% jaka to jest stawka. Jak sam napisałes na dzień dzisiejszy niewiem nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się - musisz zwrócić nadpłatę od środków trwałych, które nie uległy amortyzacji.

 

Składałem dziś VAT-R w US i powiedziano mi (dwóch różnych urzędników), że będę musiał zwrócić 2/5 odpisanego VAT-u tylko i wyłącznie wtedy, jeśli zrezygnuję z pełnego rozliczania się VAT przed upływem okresu 3 lat. Po upływie 3 lat mogę spokojnie wrócić na ryczałt bez rozliczania się z odpisanego VAT-u z tytułu zakupu środków trwałych, które nie uległy jeszcze amortyzacji.

 

Co o tym sądzicie? Kit mi jawny wciskali, czy zmieniły się przepisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak słyszałem że po trzech latach mogę wrócić na ryczałt bez żadnych konsekfencji i zwrotów VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem poco to robicie !!! firmy handlowe się rozwijają i zarabiają kosztem rolników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie ... jesteś w tym temacie i nie wiesz w tym o co chodzi ( rolnik ma przechodzić na vat ?) rolnik pracuje fizycznie i nie ma wolnego dnia żeby stać w kolejce do urzędu skarbowego albo do agencji restrykturyzacji a szczególnie okresie letnim a jeszcze do tego skąd wziąść pieniądze na te głupie papiery i pomysły naszych ministrów ? !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robocik czy cię poj... takie komentaże to zachowaj dla siebie a jak nie umiesz liczyc i nie wiesz jak można miec więcej kasy to sie nie udzielaj, dla takiego "rolnika" jak ty to pewnie sie nie opłaca ale dla takiego który mysli i inwestuje to sie opłaca, a tylko idiota nie wykożysuje szansy? Pewnie też nie skałdasz wniosku na dopłaty bo nie bedziesz jeżdził do ARiMR bo nie masz czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam udzielać dla takiego rolnika w takim przypadku mój sąsiad chce sprzedać ziemię z budynkami za 15 h cena 350000zł a dalej taki pan mieszka który ma 200szt bydła wykorzystuje wszystkie dopłaty zwroty nie dopuszcza słabych mówić do nich won. I mówi kupie czy ja dam więcej .Ja temu hu... mówię że to moja dziadkowizna ustąp a on sie śmieje. Powiedz co ja moge zrobić z takim gigantem dla niego to kropelka w morzu ja mam 15 h co pożyczę taką kwotę ? i będe zap... aż spodnie spadają a gigant siedzi w maszynie sie śmieje . Taką prawdę tobie napiszę UNIA DAJE TAKIM PIENIĄDZE KTO JEST SILNIEJSZYM A BIEDNI POD PŁOTAMI SIE PRZEWALAĆ!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na dodatek ma syndrom "małego"... Sorki "Robocik" ale nie pisz takich bzdur, że TObie coś się należy, że to Twoja dziadkowizna ... itp, itd. Nic Ci się nie należy jeśli nie masz kasy. To jest wolny kraj i każdy może kupić tę niby Twoją ziemię jeśli zapłaci za nią więcej. Czy Ty myślisz, że ten, który ma 200 krów to z nieba mu one spadły ? Czy wziął się do roboty, zakasał rękawy i zapierda... jak wół roboczy żeby do czegoś dojść !!

Nie obrażaj ludzi i nie wyzywaj ich od ch.. i to jeszcze z błędem ort !!! Weź się do roboty, to może za kilka lat i Ty będziesz miał 200 ha i sąsiadowi podkupisz działkę. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głupie pytanie ... jesteś w tym temacie i nie wiesz w tym o co chodzi ( rolnik ma przechodzić na vat ?) rolnik pracuje fizycznie i nie ma wolnego dnia żeby stać w kolejce do urzędu skarbowego albo do agencji restrykturyzacji a szczególnie okresie letnim a jeszcze do tego skąd wziąść pieniądze na te głupie papiery i pomysły naszych ministrów ? !!!

 

Kolego gdybys wiedział co to jest podatek Vat ile go placisz a ile odpisujesz to bys głupot niepisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja gospodarka prawie opasana ziemią sąsiada to co mam robić? może mi podpowiedżcie jego ziemia to 5 klasa to wychodzi jakeś 23000za hektar budynki nie nadają się do użytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korsarz ja o vacie wiem od a do z znam jego regulamin mam za mało czasu żeby w kolejce stać jak jakiś prawnik albo doradca finansowy idzie bez kolejki załatwiają dla wielkich farmerów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korsarz ja o vacie wiem od a do z znam jego regulamin mam za mało czasu żeby w kolejce stać jak jakiś prawnik albo doradca finansowy idzie bez kolejki załatwiają dla wielkich farmerów .

 

Ja osobiście nie znam, a wręcz nawet nie mam pojęcia co to jest regulamin Vat-u? Musisz mnie oświecić.

Korsarz - nie należy polemizować, bo kolega chyba (tak po treści Jego wypowiedzi sądzę) najarał się jakiegoś "zioła" albo "krechę" wciągnął nosem - innego logicznego wytłumaczenia Jego wypowiedzi i ich sensu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak JARO i KORSARZ znacie się na krechach i ziołach jeszcze obejmujecie się no to ja niebęde sie mieszał w waszych VATach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na ZASADY ROZLICZANIA PODATKU VAT W GOSP ROL>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...