Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jajo spadnie czy pójdzie do góry oto jest pytanie?

Moim zdaniem ani jedno ani drugie - zobaczymy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biorąc pod uwagę ubiegłotygodniowe i obecne zainteresowanie towarem to zaczyna brakować małego jajka, zresztą duże też idzie w górę. Na tą chwilę Ia-0,30 i to dla stałych klientów bo dla innych zaczyna brakować towaru. A co do tych co kupują po 0,25 czy 0,26 Ia to tylko pogratulować zmysłu do handlu albo naprawdę nierozeznanych na rynku dostawców

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania czy jajko spadnie czy pójdzie w górę to trudno naprawdę prognozować bo jeśli styczeń się tak zaczyna to wielu rzeczy się można spodziewać. Zresztą mamy 2010 rok i już tylko niecałe 2 lata na wymianę klatek, wszyscy nie wymienią bo producenci nie zdążą z produkcją w tak krótkim okresie, w Polsce do tej pory wymieniono około 10-15% wszystkich czyli do stycznia 2012 jest szansa że będzie to może jakieś 40% a co z resztą, hmm albo przedłużą okres na wymianę albo się naprawdę zrobi karuzela z jajkami i ceny diametralnie się zmienią jak zacznie brakować. Reszta europy też nie lepiej z wymianą klatek a wcale u producentów nie widać wzmożonego ruchu także naprawdę mogą sie dziać różne rzeczy po sylwestrze 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na dzien dzisiejszy cena lekko pchnie sie do gory ale bez szalu lub wyruwnuje do reszty kraju choc nie szlychac a jakismy szturmie aby jajko kupowali za granice kraju bo cena w europie jest wyruwnana choc i mozna taniej kupic niz u nas ale nie posiadam na tykle informacji aby to wszystko ogarnac kurs euro tez robi swoje analogicznie do poprzedniego roku euro 21.01 kosztowalo 4,31 i wciaz roslo a dzis 4.09 a wciaz sie wacha pomiedzy 4-4.10 wiec tez nie ma szalu a do tego powoli spada sprzedaz detaliczna na rynku krajowym co tez moze miec konsekwencje wystarczy okolo 15procent a to jest mozliwe do tego perspektywa dalekich kolejnych swiat w kwietniu czyli jeszce 2 miesiece i ciezko okreslic jaki to bedzie mialo wplyw na cenke wsytko uzalezznione od euro i sytuacji w unii Pozdrawiam i czekam na jakas polemike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skoro taka bryndza ruchu brak zachod ma taniej to jakim sposobem telefony o jajko sie urywaja ??? A moze handlarze z nudow dzwonia ?? Przestancie pierdoly pisac i marzyc ze przez takie zagrywki cena spadnie !! I tu specjalne uklony do Jajcarka i Biedronki mistrzowie blefu ) U nas 1A powrocila do ceny 0.30 gr. i co 2 gr. Cena na duzy hurt brutto bez dowozu ! Magazyny puste... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Jajcarek a ty kupuj po 0,30 puki jeszcze możesz bo już niedługo o tej cenie pomarzysz, pójdzie w góre i to ostro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

1a 0,28 netto reszta wiadomo + lub - 2gr

 

wiem, ze to nie miejsce na takie ogloszenia, ale wiem ze sporo hodowcow zagalada na ten temat takze skorzystam z okazji:

 

Mam na sprzedaz 6000szt kurek niosek odchowanych

Rasa Isa Brown,

pochodzenie pisklat - firma Musielak

dzioby przyciete w pierwszym dniu

wiek 16 tyg osiagna 26 lutego

jest to pierwsze wstawienie na nowo wybudowanym obiekcie

chow klatkowy Big Duchmann

oczywiscie pelen program szczepien, wstawienie obejmuje 40 tys szt. z czego 34 jest na wlasne potrzeby, takze kury sa prowadzone podrecznikowo bez zadnych oszczednosci.

kontakt :

0 94 318 34 66

 

a tak na marginesie , sugesestia dla admina, moze warto zalozyc kolejny "przyklejony" temat dot. sprzedazy kurek odchowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferma 07 ja 1 a kupuje z dużej fermy po 0,28 i nie jestem blefowiczem i jak jeszcze raz mnie będziesz oczerniał to ci napisze bardzo brzydkie słowa.

Na razie ja nie widzę podwyżek , oczywiście jajka mniejszego jest mniej , ale wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas /Małopolska/ cena L /o wadze dawnej Ia/ jest w hurcie 0.32zł i ani

 

drgnie w dół bo nie ma jajek na magazynach. Być może "milionerzy" sprzedają

 

taniej bo po prostu mają za dużo.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka -nie przesadzaj 32 - siejesz panikę i masz w tym pewnie swój cel.

Prawda to nie wyżej niż 30 brutto , a jak odbiorcę szanują to 29 - i powyżej 30 nie będzie nawet gdybys zaniósł w tej intencji na mszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wschodnia Polska - całkowity brak towaru, od 4 stycznia rekordowe zejscie towaru -ciężko nasycic rynek(mrozy i sniegi zrobiły swoje)

Od stałego dostawcy 1A -0,32 -transport dostawcy

Towar z łapanki na obcych kurnikach ( raczej nierealne,aby dostać bo trzymaja dla swoich)po wyższych cenach . Zima potrzyma przynajmniej do połowy lutego , potem mamy miesiac do wielkanocy , alaleluja aby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rybka 543 milionerzy nigdy nie mają za dużo , a 0,32 gr za 1a to nigdy nie uwierzę chyba , że do detalu jak macie problemy to po 0,30 gr 1a u mnie jest w brud .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak macie problemy to po 0,30 gr 1a u mnie jest w brud .

 

To podaj numer telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie brown po ostatnim twoim wpisie na forum nie jesteś dla mnie partnerem do handlu , ale proszę podaj mi swoje namiary to może podejmę kontakt

pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czym wy tam handlujecie jak nie macie towaru

 

wódki nie przepijesz , roboty nie przerobisz - dwa dni wolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Biedronka kolega Brown dobrze sie orientuje w cenie w koncu z okolic katowic jest i to tylko zagrywki a co do cena na wschodzie Polski to zawsze tam byly wyzsze ceny anizeli w pozostaje czesci kraju i w to uwierze jedynie moge napisac mala poprawke co do cen i zejscia analizujac rok do roku nie bylo takiej zimy i dzieki niej zejscie na sklepach nadal jest wysokie nie moge w tym roku powiedziec o jakims spadku sprzedazy ciagle 100% sprzedazy na sklepach aco do Kolegi Biedronki 28 placisz netto naszemu znajomemu cl ? i nie ma co spekul,owac jest troche rozstrazl w cenach ogolnie przejeta sredia cena w Polsce jest 29gr ale i po 30i 31 i 27 zaleznosci od regionu i znam osoby ktroe ilosci tirowe przerobia po 30gr co region i handlujacy to inna cena Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie rokowania .

Euro 3,98 to chyba nie wróży za dodrze jeżeli spadek kursu będzie następował w kolejnych dniach.

zakup na dziś :

2 a -0,26

1 b-0,27

1 a-0,28

0 -0,35

odbiór własnym transportem .

Ceny na innych fermach podobne , może 1 a jeden grosz więcej .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kolego Biedronka od kiedy to miedzy sortami jest tylko 1gr roznicy ? U nas na dzis do hurtu extra 0.36 ,0-0.33 ,1A-0.30 ,1B-0.28 itd.. Towar schodzi bez problemu.. A tak przy okazji to dobrze by bylo napisac z jakiego rejonu piszecie bo to jednak ma znaczenie a wiekszosc nie ma tego w opisie ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to malo razy miedzy sortami jest 1 gr dziwne ze ty tego nie wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ceny ferma07, telefonów z zapytaniem o jajko mnóstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grosz lub dwa na sorcie to zależy od aktualnego brania .

Skoro podałem takie ceny to oznacza , że tak hodowca sprzedaje .

Ceny na dziś dostawa:

3-0,22

2b-0,25

2a-0,26

1b-0,27

1a-0,29

S-0,32

0-0,35

wszystkie ceny brutto na fa rr przelew 14 dni.

Jak Was interesują gdzie są takie ceny to powiem , że 50 km od Mławy.

Napiszcie , czy mam racje mówiąc ,że super ruch i wysokie ceny w styczniu i na początku lutego zawdzięczamy głównie zimie-jej niskim tem.i wys. śniegom.

Rano wstaje o 6 , a na szosie 1,5 m śniegu i -8 stopni -SZOK.

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam, że ruch w istocie jest b duży ale żeby to jakoś przekładało się na ceny to wcale tego nie widać. Raczej stabilizacja w kwestii cen - od dłuższego już czasu trzymają się na poziomie Ia -0,30 i co 2gr reszta sortów. Poza tym szczególnie dobrze widać to po tych co szukają jajka na eksport: myślą chyba, iż hodowcy nie mają co robić z towarem i duszą się na magazynach bo proponują tak śmiesznie niskie ceny, że czasami nawet nie warto dyskutować. Choć co tu dużo ukrywać sam wysyłam za granicę jaja i wiem jakie jest przebicie więc i tak się dziwię że próbują jeszcze tyle targować.

Pozdrawiam i życzę rozsądku, każdy w tej branży chce zarobić - więc jeśli to możliwe nie podkopujmy sobie dołków pod sobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zagadzam sie z Kolega Biedronka ruch super dzieki zimie cenki takie same tylko ze dam jedziesz na ferme a ja place 1 gr wiecej za dostawe na miejsce co do eksportu zgodze ze co niektrorzy maja przebitke ale sprubujcie sprzedac jajo na slowacje bedzie maly problem 2a 25 czechy podobnie pozosytaje rumunia wegry ale tam zawsze sa wyzsze ceny jajo w holandii troszke tansze poza tym w unii ceny podobne do naszych choc sa miejsce gdzie sa drozsze Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...