Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

kombajny nie musza miec czegos takiego jak dowód rejestracyjny, jest traktowany jak np. pługi czy agregat, nie płaci sie OCani nie robi przeglądów technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak naprawde to OC na kombajn powinno się płacić i są to groszowe sprawy podaje się tylko dane właśćiciela i chyba nazwę kmbnajnu i numer silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie żniw w agrobiznesie mówili ze obowiązkowe jest na kombajn OC tablica wyróżniający (czyli trójkąt) i jeszce tabliczka z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania właściciela kombajnu. Jeżeli właściciel ma więcej niż jeden kombajn na tabliczce musi być jeszcze podany numer z kolei posiadanego kombajnu. Te tabliczki są bardzo podobne do stosowanych kiedyś w wozach konnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile wogóle pojemności ( w litrach) ma zbiornik paliwa kombajnu Bizon Super , Rekord ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam supra z 1986r i jest pomaranczowy, mój znajomy ma także ten rocznik i jest czerwony

 

Więc ja już nie wiem od czego zalezał ten kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bizony malowali na taki kolor jaką mieli w tym momęcie farbe. to były takie czasy że liczyła się sztuka wyprodukowana. ja mam 56 z 1987 roku i był koloru zółtego ale nie podobał mi się i przemalowałem go na czerwony 15litrów farby i po kłopocie. mósiałem go pomalaować bo wyglądał jak ruina a po remoncie kapitalnym wstyd było nim wyjechać na pole!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy malowałeś także blachy z wewnętrznej strony?

Ogólnie to wiadomo że w tym roku 1986 nie malowano tylko na taki kolor wiśniowy ale ta data sie rzuca w oczy bo bardzo często spotyka sie Bizon w tym kolorze właśnie z 1986 ....a później to już czerwone , pomarańczowe i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak blachy z wewnętrznej strony także malowałem z wyjątkiem zbiornika wewnątrz (nie zdążyłem) wnętrze kombajnu malowałem minią (żeby tlko zakonserwować bo był rozebrany całkowicie więc było to proste a i tak po paru sezona słoma ją wytrze))

najwięcej farby to idzie chyba na heder bo dużo zakamarków i trudno malować duzo farby idzie w powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

56 na export mialy skrzynie biegow od rekorda i zbiornik ziarnowy podwyszony. Ja mam 56 z 79 i jest zajebista. w tym roku zrobilem ponad 100 h bezawaryjnie jak rok wczesniej kupilem ja w 91 z skr z roz... skrzynia biegow. co roku sie ja przeglada przed zniwami i co zuzyte wymieniam i mam problem z glowy. co do 56 na szerszych oponach to jest wieksze obciazenie na poloski i sie one ukrecaja. u mnie jak siadlo lozysko w skrzyni i kulka wtoczyla sie na kolo zebate duze a mala zebatke na polosi to kombajn zarzucilo w bok a poloski nie urwalo.i co do spresyn na silownikch to nie ma znaczenia u mnie ich nie ma a siedzi akumulator hydrauliczny i nie podrzuca i lagodnie chodzi nawet w ostatnich rekordach produkowanych nie bylo sprezyn a 2 akumulatory[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wet w ostatnich rekordach produkowanych nie bylo sprezyn a 2 akumulatory[/img]

To prawda mam Rekorda z 2002r. i nie mam tam sprężyn, tylko akumulatory hydrauliczne. Tam zresztą hydraulika nieco inaczej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy w Bizon Rekord i większych kabine montowano fabrycznie? Pytam bo nie spotkałem jeszcze Rekorda bez kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1996r. w ramach kontraktu wysłano 36 sztuk Z058 do Pakistanu które nie posiadały kabin lecz zwykły daszek. Prwdopodobnie były to jedyne sztuki Rekorda jakie wyprodukowano bez kabin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie w kazdym z tych kombajnów były kabiny bo widziałaem na farm photo giganta bez kabiny poszukam jeszcze raz i wkleje link. Podejrzewam ze musiały byc montowane bez kabin bo watpie zeby ktos specjalnie zdejmował ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj on ma już niejedno przerabiane a kabina została zdjęta,poprzedni własciciel ją ściągnął. W gigantach kabina była standardem i żadnych wyjątków tam nie stosowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a czy wiecie ze gigant jak wyprodukowano prototyp byl prawdopodobnie najwiekszym kombajnem w europie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wiecie ze gigant jak wyprodukowano prototyp byl prawdopodobnie najwiekszym kombajnem w europie

 

Pod wzgędem gabarytów to na pewno sama blacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hehehe to co tam sie miało popsuć przez te 80 godzin pracy jak ty wszystko wymieniłeś:P to w sumie żadna pochwała dla niego:P kombajn jak nowy:P najbardziej psujace sie rzeczy wymieniłeś na nowe to to nie miało prawa sie popsuć:P ja mam 35 letniego classa i już 3 rok z rzędu skosiłem nim 50hektarów i przez te 3 lata to tylko kosa mi pękła!!! Nic więcej!!! zero kłopotów!! a nie sory na samym początku rozrusznik padł ale w 2 godziny ze znajomym dopasowaliśmy następny... pasował podajrze od stara?? to jest dopiero bezawaryjna maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za ile można kupić nowy silnik do Z 056 i czy wogóle takie coś sie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za ile można kupić nowy silnik do Z 056 i czy wogóle takie coś sie opłaca.

 

Nowy silnik to na pewno wydatek rzedu 20 tys wiec nie ma co o tym myslec. Najtaniej zrobic remont w dobrej firmie (ale cz w tym pieknym kraju takowe w ogole istnieja? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...