Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

witam, prowadzę gospodarstwo, mam na siebie pole ale budynki są na rodziców, na wiosnę u mnie w świętokrzyskim ma być jeszcze pobór i mam pytanie czy mogę złożyć na kostkę na podwórku jak podwórko z budynkami nie jest na mnie tylko na rodziców, czy można by zrobić jakomś umowę dzierżawy czy jakoś tak, czy uda się dostać dofinansowanie na tą kostkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, prowadzę gospodarstwo, mam na siebie pole ale budynki są na rodziców, na wiosnę u mnie w świętokrzyskim ma być jeszcze pobór i mam pytanie czy mogę złożyć na kostkę na podwórku jak podwórko z budynkami nie jest na mnie tylko na rodziców, czy można by zrobić jakomś umowę dzierżawy czy jakoś tak, czy uda się dostać dofinansowanie na tą kostkę?

 

Wiekszy problem widze w tym jak uzasadnisz polozenie kostki. Bo w ten sposob nie poprawisz jakosci produkcji, nie rozpoczniesz nowej produkcji, nie zwiekszysz obecnej produkcji itp itd. prosciej jest kupic jakas maszyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam produkcje warzywną, mam zamiar składać na traktor 70km z turem do skrzyniopalet, kombajn do kopania warzyw korzennych, siewnik precyzyjny, redliniarkę, ta kostka i na przechowalnie i tu mam znowu pytanie czy mogę złożyć na budowę nowej przechowalni czy tylko można na modernizacje-przeróbkę istniejących budynków np stajni na przechowalnie? no i jak jest z tym że podwórko i budynki są na rodziców a nie na mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście można zbudować przechowalnię jako nowy budynek, a zarówno budynki jak i działkę można przejąć od rodziców w nieodpłatne użytkowanie bądź dzierżawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się będzie miała sprawa z odliczeniem VAT-u za tą kostke i te przechowalnie jak zrobię to nie na swojej działce tylko rodziców? bo ja jestem obecnie na Vacie i czy będę mógł ubiegać się o zwrot tego VAT-u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozesz tylko zrob tak jak napisal kissmy - wez dzialka wraz z budynkami w bezplatne uzytkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z tym bezpłatnym użytkowaniem, to się podpisuje umowę między sobą czy trzeba iść gdzieś do notariusza z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zamiaruję teraz na wiosnę złożyć wniosek na traktor, kilka maszyn i budowę przechowalni, z maszynami to wiem że trzeba oferty, a jak jest z budową przechowalni? jakie dokumenty są potrzebne do wniosku, proszę o opisanie mi krok po kroku jak za to się trzeba zabrać i co trzeba załatwić, czy łatwo jest uzyskać dotacje na ten cel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz miec projekt z dokladnym kosztorysem, kierownika budowy i pozwolenie na budowe. Poza tym oferte (nie pamietam czy jedna wystarczy, ale chyba tak). Najlepiej jak znajdziesz firme ktora kupi dla Ciebie materialy i refakturuje na Ciebie i wybuduje Ci wszystko. Wtedy placisz tylko tej firmie. Jak juz dostaniesz zgode - czyli po podpisaniu umowy z agencja trzeba umiescic 2 tablice w widocznym dla wszystkich miejscu: jedna to normalna tablica informacyjna o budowie, druga to tablice informujaca, ze budowa jest wspolfinansowana ze srodkow UE. Poza tym za wszystko trzeba placic przelewami i pozniej do sprawozdania dolaczyc potwierdzenia przelewow. Po zakonczeniu budowy musisz miec podpisany protokol odbioru i musisz go dolaczyc do sprawodzania. Oczywiscie zakladam, ze jestes na Vacie, bo jesli dobrze pamietam to nawet jesli nie jestes to i tak agencja odda Ci tylko za koszty netto wiec bedziesz o caly VAT do tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie orientuje się ktoś jaki byłby przybliżony całkowity koszt budowy przechowalni o wymiarach 15x20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie orientuje się ktoś jaki byłby przybliżony całkowity koszt budowy przechowalni o wymiarach 15x20?

 

Moge ci tylko powiedziec, ze ja wykonczam chlodnie dla owocow (mury juz byly) i zalozenie dachu (plyta obornicka 10 cm) + posadzki + ocieplenie styropianem 10 od wewnatrz + instalacja elektryczna + tynki to koszt 120 000 netto (nie wliczam agregatow, bo Ty piszesz o przechowalni a nie chlodni). Wielkosc budynku to 15 x 10 m, przy czym sklada sie z 2 komor 4-5 m wysokich i przedsionka, laczna pojemnosc 100 ton. Jak bedziesz sie przymierzal to sprawdz czy nie jest taniej wykonac sciany takze z plyty obornickiej. Jak ja budowalem taniej bylo zrobic z siporexu. Tak na oko to Twoja przechowalnia powinna kosztowac ok. 250 000 - 300 000 PLZ netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm troszeczkę drogo budujecie, ja dobudowuje przechowalnie do istniejącego budynku (9m x 30m X 4m), także taniej o jedną ścianę, dach jednospadowy (płyta warstwowa 15cm) ściany gazobeton 240 + styropian 12cm (na fundamencie 8cm), posadzki + tynki, koszt 110 tys zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mogę złożyć wniosek na budowę przechowalni która będzie budowana systemem gospodarczym, czyli że sam będę ją budował a nie firma, jak to wszystko się przedstawia? o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że możesz ale praca własna nie jest kosztem kwalifikowalnym, ale dzięki temu uda Ci się zjechać z kosztów o jakieś 20-25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke inaczej wychodzi jak trzeba dociagnac cala instalacje do budynku, poza tym ja mam jedno okno i trzy bramy suwane w tym jedna z furtka (ale i tak na razie podnoszone recznie). I to troche ciagnie. Posadzki robilem z zamawianego betonu, mechanicznie zacierane - to tez troche pociagnelo. No ale kazdy orze jak moze. Ja po prostu nie mam czasu, zeby samemu cos zrobic wiec za wszystko musze placic.

 

A wracajac do pytania - to tak mozesz to budowac sam. Troche wiecej jest zachodu z rozliczaniem, bo musisz np. wyjasnic czemu kupiles 1 rolke siatki 50 m jak w projekcie jest wpisane, ze potrzebujesz 35 m, ale da sie przez to przejsc. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przyznany ładowacz czołowy o udżwigu 1500 kg,czy moge kupić inny o udżwigu 1600 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam przyznany ładowacz czołowy o udżwigu 1500 kg,czy moge kupić inny o udżwigu 1600 kg

 

Mozesz, ale tylko jesli zrobisz aneks do umowy. Ja chcialem wziac opryskiwacz 1500 l zamiast 1000 l, w cenie bym sie zmiescil, ale musialbym zrobic wspomniany wyzej aneks wiec machnalem reka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam przyznany ładowacz czołowy o udżwigu 1500 kg,czy moge kupić inny o udżwigu 1600 kg

 

Mozesz, ale tylko jesli zrobisz aneks do umowy. Ja chcialem wziac opryskiwacz 1500 l zamiast 1000 l, w cenie bym sie zmiescil, ale musialbym zrobic wspo

 

mniany wyzej aneks wiec machnalem reka.

no u ciebie to była różnica 50% a tutaj jest 7%(kwota nie zmieniłaby sie). czy nie wystarczy jakieś uzasadnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy mi na tym 1600 bo ma samopoziomowanie

 

Nie chodzi o to jaka roznica, w cenie tez bym sie zmiescil. Chodzi o to ze na fakturze bylby inny model niz podany wczesniej w dokumentach (producent tez byl ten sam). Jak Ci zalezy to zrob aneks do umowy. To przeciez chyba tez nie jest az takie straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co dokładnie trzeba zrobić?

 

Zapytaj w Agencji - powiedza Ci dokladnie, bo wymagania moga sie roznic w zaleznosci od regionu. Powiedz, ze chcesz inny ladowacz kupic i chcesz zrobic aneks do umowy. Jesli zmiescisz sie w poprzedniej cenie to nie powinni robic wiekszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...