Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:04 Pon 18 Lis 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 1331, 1332, 1333  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczorek

PostWysłany: 14:19 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie kol.Yoyo mylisz się , zdaniem Cyny po osiągnięciu pewnego poziomu produkcji koszty są zerowe Laughing Laughing Laughing taki jest tok jego myślenia.

Zobaczymy Cyna ile wytrzymasz do końca roku po 0,15 a na święta 0,18-20 Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny

PostWysłany: 14:17 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Jajczorek napisał:
No niestety Cyna życie to nie bajka , kury to nie hobby nie miałem już z czego dokładać , a trzeba teraz odrobić . Ciekawe jak długo Cyna tobie starczy ?
ALE PODOBNO IM WIĘCEJ TYM NIŻSZE KOSZTY Laughing Laughing Laughing

Oczywiście że tak jest

Po osiągnięciu pewnego poziomu produkcji koszty już nie spadają.

No jesne gdybu spadały bez końca to wreszcie by ich wogóle nie było
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 14:11 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Jajczorek napisał:
No niestety Cyna życie to nie bajka , kury to nie hobby nie miałem już z czego dokładać , a trzeba teraz odrobić . Ciekawe jak długo Cyna tobie starczy ?

Oczywiście że tak jest

Po osiągnięciu pewnego poziomu produkcji koszty już nie spadają.
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 12:37 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ffermiarz napisał:
Jedno nie wyklucza drugiego a jak o tym nie wiesz to sam jesteś...
Nie ubliżaj na forum.

IIa 0,17-18
Ib 0,19
Ia 0,21-0,23
pzdr

U mnie na ten tydzień:
IIa 0,16
Ib 0,18
Ia 0,20
Netto.
Odbicie więc jest, ale też ruch się super zrobił.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 11:50 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:

Oczywiście że tak jest
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 11:01 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ffermiarz

PostWysłany: 10:29 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno nie wyklucza drugiego a jak o tym nie wiesz to sam jesteś...
Nie ubliżaj na forum.

IIa 0,17-18
Ib 0,19
Ia 0,21-0,23
pzdr
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 08:48 Pon 13 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz napisał:
Jajczorek napisał:
Budujcie budujcie i pamiętajcie że jeszcze musicie nam dowieść i rozładować ładnie w magazynie Cool

Widze, ze buractwa pieniędzmi nie wyplenisz...

To jest jakiś deb.....il miesiąc temu był producentem teraz jest handlarzem
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 20:39 Nie 12 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Budujcie budujcie i pamiętajcie że jeszcze musicie nam dowieść i rozładować ładnie w magazynie Cool

Widze, ze buractwa pieniędzmi nie wyplenisz...
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 20:33 Nie 12 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 18:29 Nie 12 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Przemysł 2.10 zł/kg.

O kurde zagapiłem się Sad 2,10 zł/kg, lecę budować kurniki. Toż to żyć się chce Smile))
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 15:49 Nie 12 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemysł 2.10 zł/kg.
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 17:06 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JajkujeOd87 napisał:
PROMIX napisał:
Yoyo to czemu wiecznie marudzisz ,narzekasz i dajesz wskazówki innym.Skoro masz tak dobrze skup się na tym co robisz.
Co do ceny to kupuje drożnej niż większość ,a ze można taniej to wole od swojego.
M-0,20
L-0,23
Na Śląsku takie ceny masz? Srogo przepłacasz. Na samych obrokach za zerówkę góra 0,22 zapłacisz. I sobie wybierzesz towar jaki ci pasuje, z młodej/starej kury.
Za 0,235 chętnie dowiozę paletę, dwie na spróbowanie.

Nie zawsze chodzi o cenę ,może zarobie trochę mniej co nie znaczy ze mało.
Nie raz mi ratował dupę jak potrzebowałem więcej ,nie raz płaciłem taniej niż obroki przy podwyżkach .
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 16:58 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROMIX napisał:
Yoyo to czemu wiecznie marudzisz ,narzekasz i dajesz wskazówki innym.Skoro masz tak dobrze skup się na tym co robisz.
Co do ceny to kupuje drożnej niż większość ,a ze można taniej to wole od swojego.
M-0,20
L-0,23

Kurde, i tak ceny dno. Mówię Wam, tylko handel, żadna produkcja.
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 16:56 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROMIX napisał:
M-0,20
L-0,23
Na Śląsku takie ceny masz? Srogo przepłacasz. Na samych obrokach za zerówkę góra 0,22 zapłacisz. I sobie wybierzesz towar jaki ci pasuje, z młodej/starej kury.
Za 0,235 chętnie dowiozę paletę, dwie na spróbowanie.
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 16:24 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M-0,20
L-0,23
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 15:44 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PROMIX napisał:

Pisałeś ze nie sztuka sprzedać paletę dziennie mając na jajku 0,20 groszy .Pamiętasz ?
1800 dziennie razy 24dni daje ci 43.200 zł.
Po co ci problemy z produkcja .W 4 h rozwieziesz i żyjesz jak król bez problemów

I to jest prawda.
A co do mojej produkcji- to Wy chyba nie umiecie czytać ze zrozumieniem. Wszyscy handlarze tak mają ? Pisze już któryś raz z kolei- MAM JĄ MOCNO OGRANICZONĄ i sam, jeśli trzeba, dokupuję sporo towaru. Podkreślić dla lepszego zapamiętania ?
Powrót do góry
PROMIX

PostWysłany: 15:17 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo lubisz cytować innych , od czasu jak pamietam tylko narzekasz zaczynając od tego ze przy cenie 0,42 za sztukę tez mówiłeś ze jeszcze z dwa grosze do góry by się przydało. Moze to po prostu zachłanność tobą kieruje ?
Pisałeś ze nie sztuka sprzedać paletę dziennie mając na jajku 0,20 groszy .Pamiętasz ?
1800 dziennie razy 24dni daje ci 43.200 zł.
Po co ci problemy z produkcja .W 4 h rozwieziesz i żyjesz jak król bez problemów
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 15:00 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferma07 napisał:
JajkujeOd87 napisał:
Mniejsze kurniki padają, większe się rozwijają i są wstanie zmniejszyć koszta produkcji.
Jeżeli zmniejszacie produkcję to przespaliście okres gdy konkurencja się modernizowała i teraz nie płacze.
Jasne, że do małego jajka teraz dopłacają, ale na Lce po 0,20 wychodzą na zero, a na 0 i XL zarabiają. Mniejsze kurniki mówią, że aby wyjść na zero to muszą dostać 0,23-0,24 za jajko.
Wiem, że wszyscy byście chcieli być zawsze na plusie, ale nie wy jednej macie problem. Za chwilę zbiory owoców, w skupie dno, a koszta zbiorów ogromne. To nie jest tak, że tylko w branży jajczarskiej jest źle.
Także zamiast pisać pięćsetnego posta tutaj to może kartka i kalkulator, a swoje zarobicie. Chyba, że już za późno bo poza klatkami to w ciągu dekady nic na kurniku nie zrobiliście.
Bo nie ma się co łudzić, że kurniki popadają, a ceny poszybują.
Rynek cały czas ewoluuje, coraz więcej wolnego wybiegu trafia nawet do restauracji, barów, cukierni. Małe sklepy zamieniają się w większe, coraz częściej trzeba podpisywać umowy nawet z właścicielami 5 sklepów.
Przypominam, że mamy 2019 rok.
Czy ktoś się zastanowiłl dlaczego ci najwieksi nadal produkuja a mali padają ? Moze dlatego ze mają full długów u np.firm weterynaryjnych,u dostawców pasz lub dostawców zbóż , kredyty wielomilionowe Wink I tymi oto sposobami trwają w chorej rzeczywistości. Bo od małego łatwo wyegzekwować dług, natomiast od takiego np pana X czy Y to już nie takie proste, bo oni pociągną za soba cały sztab ''sponsorów''..... Takie moje wnioski z wieloletnich obserwacji !

Ależ oczywiście, że tak właśnie jest.
Pisałem o tym nie tak dawno temu.
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 14:34 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JajkujeOd87 napisał:
Mniejsze kurniki padają, większe się rozwijają i są wstanie zmniejszyć koszta produkcji.
Jeżeli zmniejszacie produkcję to przespaliście okres gdy konkurencja się modernizowała i teraz nie płacze.
Jasne, że do małego jajka teraz dopłacają, ale na Lce po 0,20 wychodzą na zero, a na 0 i XL zarabiają. Mniejsze kurniki mówią, że aby wyjść na zero to muszą dostać 0,23-0,24 za jajko.
Wiem, że wszyscy byście chcieli być zawsze na plusie, ale nie wy jednej macie problem. Za chwilę zbiory owoców, w skupie dno, a koszta zbiorów ogromne. To nie jest tak, że tylko w branży jajczarskiej jest źle.
Także zamiast pisać pięćsetnego posta tutaj to może kartka i kalkulator, a swoje zarobicie. Chyba, że już za późno bo poza klatkami to w ciągu dekady nic na kurniku nie zrobiliście.
Rynek cały czas ewoluuje, coraz więcej wolnego wybiegu trafia nawet do restauracji, barów, cukierni. Małe sklepy zamieniają się w większe, coraz częściej trzeba podpisywać umowy nawet z właścicielami 5 sklepów.
Czy ktoś się zastanowiłl dlaczego ci najwieksi nadal produkuja a mali padają ? Moze dlatego ze mają full długów u np.firm weterynaryjnych,u dostawców pasz lub dostawców zbóż , kredyty wielomilionowe Wink I tymi oto sposobami trwają w chorej rzeczywistości. Bo od małego łatwo wyegzekwować dług, natomiast od takiego np pana X czy Y to już nie takie proste, bo oni pociągną za soba cały sztab ''sponsorów''..... Takie moje wnioski z wieloletnich obserwacji !
Powrót do góry
Bix

PostWysłany: 14:12 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JajkujeOd87 napisał:

Kolejny "ekspert" od liczenia cudzych kosztów.
Porozmawiaj z Panem B. Ten to na pewno "nie przespał okresu gdy konkurencja się modernizowała" Smile
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 09:41 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 09:24 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Kol.Yoyo Ja też produkowałem teraz tylko troszkę a wziąłem się za handel, zero stresu .Rano wstaję wyciągam telefon szukam gdzie taniej , jeszcze taniej hodowca dowiezie na miejsce bez kosztów a ja sobie sprzedam z 5 groszowym zyskiem i to jest życie . Pozdrawiam

Tak, jak pisalem wcześniej, ja od ponad 20 lat nie miałem tak małej produkcji, jak mam teraz. I bardzo dobrze mi z tym Smile Do poprzedniego poziomu produkcji już raczej nie wrócę. Lepiej zarabiać na cudzym, niż dokładać na swoim.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 07:18 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Widzisz yoyo ja np nic nie wiem o produkcji ale wiem jakie ceny producenci będą mogli uzyskać a świadectwem tego są moje prognostyki od początku odkąd jestem na forum.
Skoro tyle dokładasz to może posłuchaj kolegi misio i to wykorzystaj.
Jeśli zajmujesz się produkcja to powinieneś potrafić na tym zarabiac. Jeśli nie to po co się tym zajmujesz? Żeby mieć zajęcie i żale wylewać na forum? To ze nie możesz spac przez to inni sobie doskonale radzą to już wiemy z tym ze na nikim nie robi to wrazenia, bo to taaaaaakie polskie.

Taaaaakie polskie jest to, że koleś wymądrza się na tematy, na temat których nie ma bladego pojęcia. Oszczędź sobie dalszego wstydu i nie próbuj udawać mądrzejszego niż jesteś. Naprawdę piszesz głupoty.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 07:16 Sob 11 Maj 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol.Yoyo Ja też produkowałem teraz tylko troszkę a wziąłem się za handel, zero stresu .Rano wstaję wyciągam telefon szukam gdzie taniej , jeszcze taniej hodowca dowiezie na miejsce bez kosztów a ja sobie sprzedam z 5 groszowym zyskiem i to jest życie . Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 1331, 1332, 1333  Następny
Strona 48 z 1333

Skocz do: