Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Piszacie o cenach na fermach a nic o cenach w sprzedaży na targach czy małych ryneczkach ciekawe jak one sie kształtują jest duża różnica tych cen czy to zależy od regionu kraju jajko z jasną skorupką jest droższe od tego z czerwoną jak to jest ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny na rynkach to abstrakcja dla mnie, jak mam słuchać, że sprzedają po czterdzieści parę groszy "L" to żal ściska - ale sprzeda parę skrzynek więc mnie to nie interesuje.

a teraz na temat: ceny lekko w górę, sprzedaję z fermy

S 0,36

0 0,34

IA 0,31 i po 2 grosze w dół

 

P.S. info dla Jajcarków i Biedronek: proszę, bardzo proszę, skomentujcie mój post!! wręcz nie mogę się doczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paprika... 1 post i nam sie tu ladnie przedstawiasz ! Jaka kultura lub jej brak jaka sloma ? My klatki mamy (to zart jak bys nie zrozumial ) co ten Rolnikz.. takiego napisal ?? Lepiej wejdz na NK jak Ci cos nie pasuje ! A teraz na temat . Fakt u nas tez w gore 1gr i tak 1-A 0.31 duzy hurt i co 2 gr. Towar sprzedajemy bez problemow i zbednych emocji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Górnym Śląsku 1a-0,30, choć jest ciśnienie na fermach na 0,31. A swoją drogą ruch jest w duzym hurcie. Mały hurt i detal przez tą zimę ledwo dyszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moim skromnym zdaniem podwyżka cen spóźniona o conajmniej 3 tyg. teraz bedzie spadek sprzedaży około 4 tygodni marazmu w handlu- napewno już nie bedzie takiego ssania mimo ,że mamy dobrą zime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy 1b kupowałem wczoraj z "obcego" kurnika 28gr. brutto z dostawą na miejsce. Ten "kurnik" te jajko też kupił więc myślę , że producent dostał za nie nie więcej niż 26gr. Moi hodowcy liczą mi 1b 27-dwóch , 28-jeden . i wydaje mi się , że pisanie ceny 29 przez forumowiczów jest próbą uskładania na prywatny Helikopter , bo merole , już im się znudziły.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejscie towaru bardzo dobre

Sprzedaz jak na styczen luty rekordowa

 

Jakies prognozy na okres przed swiateczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKI KOGUT orientujesz sie moze ile trzeba zainwestowac w kurnik ok.50.000 kur aby przystosowac go do wymogow unijnych do konca 2011 roku ??? Moze bys cos na ten temat napisal ? A moze mamy tymi helikopterami latac po zamknieciu ferm ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z jakiego regionu jestes że piszesz o tym super zejściu towaru?

lutu u mnie bardzo słaby

co do cen 1a-0,31 1b-0,29 2a-0,27 o grosik do góry i to podobno nie koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię po 1 mln szt jaj klasy M i S tygodniowo, interesuje Mnie całoroczna współpraca. Czekam na poważne oferty na e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze aby ten ruch był lokalny...jak narazie w zachodniopomorskie jest ok

dowodem na to sa aktualne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM I PRZEKAZUJĘ ZŁE INFO DLA HANDLOWCÓW.

CENY OSTRO W GÓRĘ . ZAKUP NA DZIŚ TO PODWYŻKA O 2 gr. i ZAPOWIEDZ BEZWARUNKOWEJ PODWYŻKI OD PONIEDZIAŁKU O 1 gr.

1a-.32

1b-.30

2a-.29

2b-.28

3-.26

PROSZĘ O POTWIERDZENIE CZY WAS KOLEDZY TEŻ TAK MOCNO UKĄSILI CENAMI.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak Kolego Biedronka to prawda tez to info dostalem wiesz urlop kosztuje:) na tyle co wiem jeszcze wlkp jeszcze ma taniej POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A - kolego ferma 07 -orientuję się 1200 000 zł. i orientuje się ,że jedno wstawienie tej ilości kur zarobi tą kwotę. 40000 jaj dziennie x około 8gr (minimum) zysku na sztuce to 375 dni niesienia , a cały rok 2009 dawał mniej więcej takie zyski , więc nie uważaj , że jak ktoś jest 100 razy biedniejszy od Ciebie -to ma problemy z matematyką ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co te nerwy, jak w środę pisałem, że u mnie podwyżki to komenatrz "szok"

po co te nerwy.

Wyliczenia Wielki Kogucie masz dobre przy założeniu, że cena nie gruchnie w dół - ja dobrze pamiętam jajo Ia sprzedawane po 0,13 lub cos kolo tego a zboże po 1000zł za tonę.

Życzę każdemu (hodowcy i handlarzowi) dobrych zarobków, całym rokiem, niezależnie od cen, pór roku, humoru żony czy odwiedzin teściowej, hey !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby forum zamarło

ruch zdecydowanie słabszy jaja sprzedają się głównie pomiędzy hurtownikami zapowiadane ceny nie doszły do max.

zakup na fermie odbiór własny:

o-.37

s-.34

1a-.31

1b-.29

2a-.27-28

poczekamy zobaczymy. jaj na hurtowniach jest. braki są m ze względu na eksport

i zapasy magazynowe marketowców.

mam nadzieje ,że ceny już nie pójdą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Biedronka dają Ci "przepał" za zbyt niskie ceny wcześniej , kupuję grosz niżej z dostawą na miejsce.- i nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wasz region Kolego Wlk.Kogucie rzadzi sie innymi prawami zadzwon sobie do innych ferm w glab Polski i weilu hodowcow powie Tobie 31gr z dostawa na miejsce tylko ze Kolega Dronka nie poweidzail o innym fakcie ze placi brutto na rr w tej cenie a to co sie dzieje na gieldzie blisko Ciebie to jest ciagly boj wiadomo ze sprzedaje sie tam paletami ale czesto towar idzie za 0,5gr na szt. i caly chlam jak towaru jest w brud to tam idzie bo tam nie ma zasady staly dostawca wazna cena i jest paru co placa za 1a po 30 gr ale zadzwonisz do tych dostawcow to dadza Tobie po 31gr taka polityka pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...