Skocz do zawartości
drjanusz

Jak wycenić szkode?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyceną szkody-firma budująca drogę poprosiła o odpłatne udostępnienie mojej wewnętrznej(gruntowej) drogi na dojazd do budowanego odcinka.Cięzarówy rozjechały ją dokumentnie-woziły żwir,tłuczeń itp.

Droga ma około 300mb i była szerokości 2.2m.

Teraz pytanie jak ustalić odszkodowanie-bo proponują abym sam droge przywrócił do stanu pierwotnego-a rozwalili na szerokość jakieś 3,5-4m ile to może kosztować i ile im zaproponować za moją prace??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bądź głupi i nie daj się wykiwać rozwalili to niech wyrównają i utwardzą. a koszty weź inną firmę drogową i niech ocenią ile taka robota kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że firmy nie mają wolnych "mocy przerobowych" a jest to moja wewnętrzna droga o małym znaczeniu,i chce wiedzieć mniej więcej jaki jest orientacyjny koszt(może uda mi się ich troche wydoić).A z naprawą trzeba poczekać do wiosny- bo w tej chwili błoto płynne i dopiero po obeschnięciu można ruszyć(nie chce utwardzenia tłuczniem bo to droga gruntowa) a firma która zniszczyła przenosi moce przerobowe na drugi koniec Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzina pracy koparko-ładowarki to około 80-120zł sam musisz ocenić ile czasu potrzeba na przywrócenie drogi do użytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...