Skocz do zawartości
robak333

Chodowla bydla miesnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chodzi mi po glowie chodowla bydla miesnego np rasy limousine. Chcialem sie dowiedziec co o ty sadzicie. Ile takie krowy jedza na dzien i co najbardziej lubia. Mam na mysli stado liczace 50szt. Mam zamiar najpierw kupic krowy i jednego buhaja do rozrozu. Ile bym tak mniej wiecej musial miec belek kiszonki na rok bo moj znajomy mowi ze 15szt dziennnie zje 1 bele. To co ja bym musial miec ponad 1000szt!!!! I to jest jawiekszym problem. Bo jak bym mial robic ponad 1000 sztuk rocznie to oszalec mozna a folia ni jest taka tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja dopiero zacząłem chodowle bydła miesnego ale wiem że twój kolega ma prawie racje, moim zdaniem 1 bela kiszonki na 15 krów dziennie i tylko to przez cały rok,to napewno zamało i koszta znacznie wyższe niz myślisz.Najlepiej spytaj jakiegos chodowce z doświadczeniem.

Od siebie powiem Ci tyle że moje krowy jedzą zimą 1bele+ dodatki bardzo dobrego siana na 10 krów, A wiosne idą na łaki i jedzą trawe :>

 

Ps. Również chetnie poczytam podpowiedzi doświadczonych chodowców co do chowu bydła mięsngo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to nikt nie zajmuje sie chodowla takich krów?? Tylko mi nie mowcie ze same mleczne krowy w polsce sa??:) Wiecie moze do ktorych miesnych krow sa jakies doplaty unijne bo do limousine chyba jeszcze w polsce nie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to nikt nie zajmuje sie chodowla takich krów?? Tylko mi nie mowcie ze same mleczne krowy w polsce sa??:) Wiecie moze do ktorych miesnych krow sa jakies doplaty unijne bo do limousine chyba jeszcze w polsce nie ma??

 

Nie ma i ne będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do działu - Produkcja zwierzęca .

W tym dziale pisze się raczej o mięsie a nie o krowach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Mam Pytania do was. W tym roku kończe szkołe rolniczą w Dowspudzie, no i niewiem co zrobić. Mam 20 ha gruntu, dwie mniejsze obory jedna 5m x 18 m na głębokiej ściułce i druga 9m x 5m na betonie z kanałem. Tydzień temu zakupiłem dwie małe jałówki chorolaise, 3 jałówki simental też po ok 60 kg no i mam jednego buchaja 300 kg też simental, mam też 4 sztuki stare na mleko do spajania. Bym prosił o odp. Czy dokonałem dobrego wyboru i co mógłbym dalej robić, mam wszystkie maszyny potrzebne do uprawy polowej lecz mam za mało doświadczenia, czy warto brać jakiś większy kredyt na rozwinięcie się czy pozostać przy tym co mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem producentem trzody i szukam odbiorców narazie 500szt. rocznie jeżeli podejmę z kimś współpracę to rocznie mogę powiększać pogłowie o 500szt co roku. Możecie mi kogoś zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam was. Mam Pytania do was. W tym roku kończe szkołe rolniczą w Dowspudzie, no i niewiem co zrobić. Mam 20 ha gruntu, dwie mniejsze obory jedna 5m x 18 m na głębokiej ściułce i druga 9m x 5m na betonie z kanałem. Tydzień temu zakupiłem dwie małe jałówki chorolaise, 3 jałówki simental też po ok 60 kg no i mam jednego buchaja 300 kg też simental, mam też 4 sztuki stare na mleko do spajania. Bym prosił o odp. Czy dokonałem dobrego wyboru i co mógłbym dalej robić, mam wszystkie maszyny potrzebne do uprawy polowej lecz mam za mało doświadczenia, czy warto brać jakiś większy kredyt na rozwinięcie się czy pozostać przy tym co mam?

 

Po co kupiłeś buhaja simentala? On jest dobry do stad mlecznych, by kryć krowy, których nie da się zainseminować, bo byczki HFxSIM i takież jałówki chętnie skupują hodowcy do opasu. Moim zdaniem powinieneś mieć buhaja LIM, bo tak Grek czy Włoch, a i polskie rzeźnie chcą krzyżówki i czyste Limousine.

A czemu?

Bo mają najlepszy stosunek kośćca do mięsa i im się to najbardziej opłaca. Co z tego, że mięso BB i CHE jest smaczniejsze, mniej tłuste... W USA lubią najbardziej Herefordy, bo są ładnie otłuszczone i steki są boskie. Europa bardziej patrzy na kalorie, więc w Francji i Anglii najdroższe są tusze E i U, a w innych krajach U.

Jeśli chcesz żyć z bydła mięsnego i mieć stado towarowe musisz patrzyć przede wszystkim na popyt (czyli to, czy Ci kupią te uzyskane opasy).

Krowy mleczne trzymaj i dokupuj do nich byczki HFxrasa mięsna (do dobrej mlecznicy możesz podstawić 3 cielaki), stwórz wysokie, dużo gabarytowe mamki, aby dawały Ci dobre, żywotne cielaki, a buhaj niech daje dobre porody i szybki wzrost potomstwa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest duzo na temat hodowli bydła mięsnego:

http://www.hodowle.eu/231_Bydlo_miesne.html

 

Duzo jest osób które nie bardzo czają o co chodzi , bo na tym forum głupoty wypisuja. Warto najpierw się troche podszkolić bo duzo osób zobaczy byka i mówi że to rasa mięsna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

 

 

 

JEstem jak narazie uczniem technikum agrobiznesu . Niedluga tzn w tym roku przrjmuje gospodarstwo o arale 20h i mam zamiar zalozyc hodowle bydla miesnego. Jak naraznie mamy z Tato kilka sztuk bydla tzn bykow (12). ALe ja chcial bym sie zajac prawdziwa hodowla. Dlatego chcial bym sie dowiedziec jakie sa koszty jej zalozenia i domiemane dochody z niej. mam nadziej ze szybko uzyskam odpowiedz z gury dziekuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...