Skocz do zawartości
Medio

rozdzielność majątkowa a ARiMR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o odpowiedź na pytanie , czy sytuacja taka jest prawidłowa, a mianowicie :

w roku 2000 odziedziczyłam przez umowę darowizny gospodarstwo rolne po moich rodzicach. W roku 2004 został nadany mi numer producenta rolnego itp..

W roku 2005 wyszłam za mąż , mąż mój przed ślubem również posiadał gospodarstwo rolne po swoich rodzicach i odrębny numer gospodarstwa. Gospodarstwa każdego z nas stanowiły nasz majątek odrębny nabyty przed ślubem.

Po zawarciu małżeństwa zgłosiłam w ARiMR zmianę nazwiska, nikt wtedy nie pytał czy mam zgodę małżonka na wpis do ewidencji producentów.

Od początku trwania małżeństwa posługiwaliśmy się dwoma numerami gospodarstwa (mąż prowadził swoje gosp. a ja swoje jako odrebne).

W roku 2008 podpisaliśmy u notariusza umowę o rozdzielności majątkowej, i aktualnie cały czas prowadzimy odrębne gospodarstwa. Proszę o wyjaśnienie mi czy taka sytuacja jest dozwolona przez ARiMR, czy możemy posługiwać się odrębnymi numerami i czy mamy fakt ten zgłaszać do ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie,mam podobną sytuacje ale nie identyczną wszystko co nasbyliście przed ślubem to stanowi wasz majątek odrębny,ale to co nabyliście od ślubu do momętu rozdzielności to jest wspólne.A jeżeli nabyliście ziemię to nie ważne które z was zgłasza do dopłat aby jedno z was ARIMR to nie interesuje.A co chodzi o zgłoszenie to niewiem na 100% ale zadzwoń na infolinie numer tel.masz na stronie ARIMR i zapytaj jako rozmówczynia anonimowa tam nikt nie pyta kim jesteś i nie musisz się przedstawiać poprostu zapytaj o taką sytuację.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy gospodarstwa odrębne nabyte przed ślubem, każde z nas składa wnioski o dopłaty do ARiMR osobno na swoje gospodarstwo( mamy odrębne numery producenta rolnego nadane przed ślubem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że dwa biura powiatowe ARiMR podały mi dwie różne i sprzeczne ze sobą odpowiedzi.. Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy taki sam problem. oboje z mezem przed slubem prowadzilismy osobne gospodarstwa i mamy dwa nr. jak malzenstwo mamy rozdzielnosc majatkowa. gdy moje BP wezwalo mnie do wyjasnien to przyjeli oswidczenie o rozdzielnosci i bylo ok. po kilku miesiacach biuro meza wezwalo nas znowu i maja z tym problem, chca zlikwidowac jeden z naszych nr, na co my sie nie chcemy zgodzic. po rozmowie tel z centala w wa-wie arimr urzednik nie potrafil odp nam na pytanie czy mozemy zachwac nr. powiedzial,ze ogolnie tak jest,z emalzenstwo nawet z rozdzieloscvia nie moze miec dwoch nr. ale po przedstawieniu mu argumentow:

- mamy osobne finanse to dlaczego np moje doplaty maja wplywac na konto meza?a gdybysmy np byli w separacji to jak arimr wyobraza sobie przesylac doplaty na konto malzonka,z ktorym sie nie jest w dobrych stosunkach?

- mamy rozne zobowiazania wobec arimr ( czas zobowiazan, ekologia, certyfikaty, jedno juz ma drugie jeszcze nie)

pracownik centrali arimr przyzanl nam racje,z e jest to skomplikowana sytuacja

teraz czekamy na odp BP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie wrp.pl zakladka prawo 1 artykul jest wszystko na ten temat.u naw w agencji w sekretariacie rozdaja wiadomosci rolnicze polska ten artykul jest z tej gazety mozecie im pokazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...