Skocz do zawartości
Mozaden

Odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi kolego z odpalaniem Władka też miałem problemy, radzę ci wymienić rzrusznik na szybkoobrotowy i problem powinien zniknąć, pod warunkiem że masz układ paliwowy, przewody i akumulator OK. Ja w moim przypadku mam włożony tylko jeden akumulator od auta osobowego zamiast 2 po 6 V. Maszyna bez problemu odpala nawet w najwieksze tegoroczne mrozy.
A w tym roku były jakieś konkretne mrozy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tegorocznymi mrozami to był żart. Napiszę inaczej odpał w mrozy zeszłorocznej zimy i przy tegorocznych przymrozkach. Chociaż niedawno były dwa dni gdzie temp o 6 rano była - 15 stopni i też zapalił, czego nie mogę powiedzić o drugim ciągniczku, ten miał problem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oprucz fundowania wyceczek władkowi to jaki jest jeszcze sposub zey go zapalic i oprucz samostartu?? nie wiem jakies podgrzanie czgos nie wiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co te swiece robia
Nic nie robią ............ poza ty m że podgrzewają powietrze w kolektorze ssącym ..... weź mnie nie rozśmieszaj , daj adres wyślę ci książkę o " Podstawach mechaniki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpalalem wladka przy -25 stopni. oryginalny rozrusznik i bez zadnych samostartow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim nowym sposobem na odpalanie władka jest wlaczyc mase akumulatorów wyciagnac odpreznik wcisnac sprzegło i dotchnac na rozruszniku oryginalnym dwóch srubek kluczem duzym i wciagnac odpreznik i powinien zapalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim nowym sposobem na odpalanie władka jest wlaczyc mase akumulatorów wyciagnac odpreznik wcisnac sprzegło i dotchnac na rozruszniku oryginalnym dwóch srubek kluczem duzym i wciagnac odpreznik i powinien zapalic

 

To gratuluję formy ....ciekawe jak odpalisz władka z kabiną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie może ktoś jak się dokładnie "regeneruje" akumulatory

i co do władka dlaczego pali sie kontrolka od ładowania na pracującym silniku choc jest nowy alternator i dobrze ładuje

bo cały sezon nie muszę doładowywać akumulatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś liche te akumulatory. Można je jeszcze podratować. Jak wiesz normalnie gdy brakuje elektrolitu w celach to dolewa się wody destylowanej. Ale jak chcesz żywot ich troche przedłużyć to dolej czystego elektrolitu(uwaga żrący). Ja tak robiłem i pomogło ale wiadomo że aku nie będą po tym zabiegu nie wiadomo ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam MTZ-a od roku jest z 96r,mam w nim rozrusznik szybko obrotowy.Aku w tą zimę wysiadł prawie całkiem. Ale to i tak długo jak na używany traktor.Twierdzę że rozrusznik szybko obrotowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem.U mnie bez podgrzewania świecy po drugim obrocie wału silnik pali.Nie grzeję bo nie starcza aku na kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...