Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie. posiadam w tej chwili starą stodołe jeszcze drewnianą, która obecnie służy mi jako przechowalnia ziemniaka jadalnego. czy sa jakieś inne mozliwości oprócz Modernizacja gospodarstw aby dostał dostacje na "przedbudowanie" lub wybudowania nowej przechowalni na ziemniaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma hasło na odblokowanie PRG w Modernizacji Gospodarstw Rolnych?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! nie wiecie co w tym roku będzie z modernizacją gospodarstw w lubelskim? są jeszcze jakieś szanse coś udrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą wogóle jakieś fundusze jeszcze na modernizacje gospodarstw w tym roku? Nie oficjalnie słyszało się coś o marcu ale póki co ni widu ni słychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zadzwonic pod nr 0 800 38 00 84 (bezplatny numer ARiMR) i zapytac. Ale z tego co wiem dopoki nie bedzie oficjalnej decyzji, to nic sie od nich nie dowiesz, chyba ze masz wysoko postawionych znajomych. A jak bedzie oficjalna decyzja, to dowiesz sie o tym z mediow, bo politycy oglosza sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dofnansowania do ciągników roliniczych jest jeszcze w 2010roku bo wiem że są od 2007, ale czy nadal są a i czy mając 14hektarów to mozna kupić ciągnik 90-100km?

Jak ktoś o tym coś wie wogóle o dofinansowaniach to prosze o wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz zadzwonic pod nr 0 800 38 00 84 (bezplatny numer ARiMR) i zapytac. Ale z tego co wiem dopoki nie bedzie oficjalnej decyzji, to nic sie od nich nie dowiesz, chyba ze masz wysoko postawionych znajomych. A jak bedzie oficjalna decyzja, to dowiesz sie o tym z mediow, bo politycy oglosza sukces.

liczyłem na to ze ktos z Was ma może wysoko postawionych znajomych i juz cos wie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy dofnansowania do ciągników roliniczych jest jeszcze w 2010roku bo wiem że są od 2007, ale czy nadal są a i czy mając 14hektarów to mozna kupić ciągnik 90-100km?

Jak ktoś o tym coś wie wogóle o dofinansowaniach to prosze o wiadomość

 

Dofinansowanie do ciągników będzie jak tylko ruszy kolejny nabór wniosków ( o ile wogóle ruszy).

Mając udokumentowane 17 hektarów złożyłem wniosek na zakup ciągnika o mocy 70 - 90 KM (kupiłem 81 KM). Wszystko zależy jakto to uzasadnisz a jeśli jesteś młody to raczej napewno dostaniesz. Tylko pytanie, na cholere Ci 100 KM na 14 hektarów?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no przesadziłem z tą 100 ale 80km przyda się ;D

A młody to ma znaczyć od do ilu lat ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody rolnik to osoba do lat 40. Łatwiej jest udwodnić młodemu celowość zakupu większego ciągnika na mały areał, ponieważ oczywiste jest, że będzie się rozwijał i powiększał gospodarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pisał ktoś z Was plan sprzedaży do modernizacji (załącznik nr 23)? w ogóle nie wiem jak to ma wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z zapowiedziami prawdopodobnie szykuje się konkurs wniosków, czyli szanse otrzymania wsparcia mają gospodarstwa charakteryzujące się największą wielkością ekonomiczną, podobnie jak miało to miejsce w przypadku plantatorów buraka cukrowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronach CDR sa jest prezentacja odnośnie proponowanych zmian w MGR i owszem maja być punkty w zależności od ESU przy czym nie im wieksze tym lepiej tylko w zakresie 14 do 28 esu mozna dostac najwiecej punktow bodajze

 

w dzialaniu mlody rolnik jest czas 3 lata na uzupelnienie wyksztalcenia, a w MGR trzeba miec kwalifikacje od razu , a jak to jest jak laczy sie jedno z drugim czy ma sie te 3 lata czasu ?

w helpdesku CDR -u jest odpowiedz na tego typu pytanie, ale jest to napisane tak prawniczo i niezbyt jasno, ale wydaje mi sie ze jest mozliwość na uzupelnienie wykształcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz uzupełnic wykształcenie w terminie ustalonym we wniosku na Młodego Rolnika. Ja składałem wniosek na zeszłoroczną MGR i też miałem ten problem. Mam juz podpisana umowe, teraz zastanawiam sie skad k...a wziasc pieniadze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jak zaden bank nie chce ci dać kredytu czy moze nie wiesz na ktory sie zdecydowac?

 

a odnosnie laczenia MGR i MR to wnioski skladales razem czy najpierw MR pozniej przepisanie gospodarstwa i pozniej MGR, jak to jest jaka kolejność jeśli możesz to napisz prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, napisz w jakiej kolejności to robiłeś bo też jestem ciekaw. i napiszcie mi jak robić ten plan sprzedaży do MGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skladalem na młodego rolnika w marcu 2008, wtedy bylo tak, aby sie ubiegac o premie, trzebabylo miec juz ziemie jednak nie dluzej niz rok(jesli dobrze pamietam. Ale mozna bylo tez ziemie przejac zgodnie z umowa na mlodego rolnika(nie wiem jakie byly wymogi ten punkt mnie nie dotyczyl jaj juz ziemie mialem. Na modernizacje zlozylem w zeszlym roku wniosek, nie mialem wyksztalcenia jeszcze, ale jako beneficjent Młodego Rolnika, mogłem sie ubiegac MGR i wyksztalcenie uzupelnic w terminie podanym w MR.

Składajcie wnioski na mlodego rolnika , jesli podpiszecie umowe, mozecie startowac w MGR. Tylko kiedy ta cholerna renta.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banki chca udzielic kredytu, bez problemu. Tylko oprocz tego co zwroci mi unia i us , bede mial do splacenia kredytu okolo 150 tys, wiec trzeba sie dobrze przygotowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nabór wniosków na modernizację gospodarstw jesienią - wrzesień, pażdziernik.

 

 

skąd te informacje masz mi mówił jeden gość z ARIMR że w czerwcu ale nie na 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nabór wniosków na modernizację gospodarstw jesienią - wrzesień, pażdziernik.

 

 

skąd te informacje masz mi mówił jeden gość z ARIMR że w czerwcu ale nie na 100 %

w tv było mówione w agrobiznesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...