Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:14 Czw 20 Lut 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 2265, 2266, 2267  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koks

PostWysłany: 11:32 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

upierzone napisał:
n dziś 3,85
na jutro 4,00

Po jutrze 4,1
Za 2 dni 4,20
za 4 dni4,10
za 5 dni 4,00
za tydzień 3,8
za dwa tyg. 3,5
za trzy tyg. 3,30 i.t.d. do okazji by zarobić i tak w kółko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nera

PostWysłany: 10:43 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medoxie moj drogi prześladowco.. Pisze realne ceny ktore zostały zaoferowane i utargowane ! Naprawdę jak czytam 4,20 minumum to zdaje sobie sprawę ze ktos jest marzycielem i myśli ze tak bedzie ale cenę podajemy realne! Juz to tłumaczyłem xxx razu.. Jesli możecie sie targować o 30gr to podajcie mi adresy ubojni bo mnie nie ubije przeciętny Kowalski który musi kupić dwie solówki zeby przeżyć... Druga sprawa Medoxie Zapominasz ze kazdy rejon Polski dyktuje swoje ceny a ja nie ślizgam sie na 3 ubojniach tylko 6 a dlaczego to juz pisałem czyli kontrakcja plus wolny rynek.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 09:51 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POŁUDNIE 4,00 - 4,10 NETTO
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 09:46 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 4.0 dziś .
Powrót do góry
upierzone

PostWysłany: 08:38 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

n dziś 3,85
na jutro 4,00
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 08:28 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochwal się nam tu wszystkim Medoxiu, ile to Ty ostatnio sprzedałeś. I po ile?
Jak się nie mylę to chyba już dość dawno i w okolicach 1,70. Bo takie były wtedy ceny. Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:53 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera,z tego co pisałeś dobrze idzie Ci budowanie kolejnych bud,ale jeśli wczoraj załadowałeś komuś kurę po 3.80 ,to budować umiesz ,ale sprzedać to Ty kompletnie nie potrafisz.Więc ,istotnie,żeby coś zarobić musiałeś nabudować
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 07:38 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj 3 zestawy 3,80 Śląskie a na dzisiaj 3,85-3,90 ale z tego co rozmawiałem z Krakusami to w granicy 3,95-4.00 oddają
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 07:07 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podawajcie po ile sprzedaż żywca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pool

PostWysłany: 06:42 Pon 7 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Ile dziś płacą na Kaszubach?
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 23:02 Nie 6 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zaczyna się jazda z ceną,bo kurczaka jak na lekarstwo-4,20 to minimum po tych ogromnych stratach
Powrót do góry
PASIKONIK1

PostWysłany: 12:21 Nie 6 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciężki napisał:
Załamanie koniunktury /wystarczy export stop/ + podatek katastralny i oddacie wszystko czego się dorobiliście - do gołej skóry.A ci co będą z kredytami to ikórę z nich obedrą. Co? będziecie burzyć hale? nie - będziecie liczyć że to minie i tak aż doku. Budujcie a nic wam nie zostanie. Nie ma "jakoś to będzie".
jesteś ciężki umysłowo albo masz firmę wypalania kabli elektrycznych i czyhasz na takie okazje!!!
Powrót do góry
ciężki

PostWysłany: 10:09 Nie 6 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załamanie koniunktury /wystarczy export stop/ + podatek katastralny i oddacie wszystko czego się dorobiliście - do gołej skóry.A ci co będą z kredytami to ikórę z nich obedrą. Co? będziecie burzyć hale? nie - będziecie liczyć że to minie i tak aż do upadku. Budujcie a nic wam nie zostanie. Nie ma "jakoś to będzie".
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 06:50 Sob 5 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sprzedaje po 3,9n 3 samochody
Z niektórymi ciężko było ale w innej cenie nie znajdziesz za łatwo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 23:11 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w poniedziałek 4.20netto sobie będzie.Mowiłem nie sprzedawać za 3.6
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 21:02 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera najwyraźniej "piesz" do mnie więc w kwestii wyjasnienia: po pierwsze to pólwiecze przekroczyłem już dość dawno / zdziwiony? Surprised / , po drugie rzeczywiscie nie 1400 brutto za tone tylko 1360,- niestety takie ceny są w dobrych wytwórniach pasz , po trzecie Twoje wyliczenie kosztów na poziomie 3,05 to obraza dla tych wszystkich , ktorzy z ekonomią są "za pan brat" , po czwarte moja ekspresja wypowiedzi i jak twierdzisz wulgaryzmy wynikały z powyzszego czyli pisania bzdur , po piąte rozwoj , zwiekszanie produkcji jak najbardziej tak , ale czy to ma się odbywać tak jak teraz czyli :każdy ..uj , na swoj stroj"? gdzie planowanie i racjonalizacja ekonomiczna ? , / vide produkcjia np. w Holandii czy Niemczech - proponuję zapoznać się z zasadami produkcji w tych państwach -rynek nie jest z gumy / , po szóste gdybym "stał w miejscu" to na moim miejscu byloby już 10 innych , i po siódme życzę Ci nie 10-15 lat zycia , ale znacznie więcej , nawet i ponad 100 Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:47 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce tutaj poruszać tych rzeczy ,bo nie od tego jest to forum ,tym bardziej ,że czytają je lub mogą przeczytać wszyscy , w tym ubojnie,paszarnie,wylęgarnie itp,ale mam nadzieję Nera ,że policzyłeś kiedy nastąpi zwrot z zainwestowanego kapitału np przy cenach kontraktacyjnych ,albo obecnych cenach wieprzowiny i jest on dla Ciebie satysfakcjonujący.Tylko nie rób tutaj proszę wyliczeń ,kiedy i co Ci się zwróciło
Powrót do góry
rafal1991

PostWysłany: 14:12 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A pomyślałeś ,że kiedyś rynek może się przesycić ,bo budują wszyscy i Twoje wnuki zamiast biznesu będą miały kupę długów?Wiesz ,że nikt przy zdrowych zmysłach nigdy nie wrzuca wszystkich jaj do jednego koszyka?Prezentujesz pogląd,że kurek nigdy dość ,bez względu na to ,jak wzrośnie produkcja w stosunku do zapotrzebowania?

Już nawet panowie od wyposażenia kurników się śmieją, ze chyba nas poje**ło z tym budowaniem. Do końca tego roku jeszcze masa obiektów do wykończenia, a w ciągu kilku następnych lat produkcja może się nawet podwoić. No ale przecież kurek nigdy za wiele Wink
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 14:09 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie mowili w podobno bardzo mocno skrzywdzonej branZy czyli świnki.. Wielu upadło ale mało kto dodał ze upadającymi byli zazwyczaj hodowcy którzy na rok oddawali max 200 tuczników. A przeciez jesli sie orientujesz nadal buduje sie nowe gospodarstwa poniewaz łatwy przelicznik np oddając cały samochod 200szt masz 10gr do kg, wybijalnosc w klasie 10gr do kg, odpowiednia selekcja 105kg kolejne 10gr i nagle z 3,80 masz 4,20, 4,30 na rękę gdzie koszta przy oddawaniu na poziomie 2000 tuczników sięgają 3,80 kg/Msc i to nie sa fantazje a życiowe fakty bo to drugi koszyk o którym wspomniałeś. Rozumiesz do czego ja zmierzam a ja rozumiem Twoje odbijanie piłeczki. Jak widac mozna rozmawiać spokojnie..
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:55 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pomyślałeś ,że kiedyś rynek może się przesycić ,bo budują wszyscy i Twoje wnuki zamiast biznesu będą miały kupę długów?Wiesz ,że nikt przy zdrowych zmysłach nigdy nie wrzuca wszystkich jaj do jednego koszyka?Prezentujesz pogląd,że kurek nigdy dość ,bez względu na to ,jak wzrośnie produkcja w stosunku do zapotrzebowania?
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 13:27 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medoxie po części sie zgadzam z tym co piszesz ale jednak w głębi serca jestem przeciwny tej teori. Kontrakcja ma swoje plusy i swoje minusy dlatego połowa na kontrakcie a druga połowa na wolny rynek wypuszczona. Gdzie lepiej hmm to naprawdę rożnie bywało bo np na kontraktacji nie pamietam braku zapłaconej faktury a na wolnym rynku niestety pare spraw leżało w sadzie, wyroki przyznane a kase nie odzyskałem.. Wracając do meritum
To według Ciebie budowanie jest głupotą a dla mnie to był cel życiowy, dzieci dorastały wiec trzeba zabezpieczyć im przyszłość a z jednej budy szału nie było. Własnymi rekami rozwoziłem pasze ktora wczesniej wymieszałam sposobem 50x lewo i 50x prawo na kupce a nastepnie do pamiętnych drewnianych karmników, klatki z kurami ważyło sie po 3 sztuki i zapisywało na kartce a nastepnie ładowanie na samochod i wiesz o czym wtedy marzyłem?? Położyć sie do łóżka i nie czuc uczucia dretwiejacych rak ktore puchły od pracy. Z latami następował rozwój, banki wcale gorzej nie udzielały kredytów anizeli dzisiaj!! 1 oprocentowanie miałem na poziomie 21%! A sprzedawałem 15 tys brojlera jak wspomniałem dawniej za gotówkę bo tylko tak sie odbywało. Dzisiaj idąc całkowicie innym tokiem myślenia od Twojego buduje dalej, wróć raczej dzieciaki ktore juz maja swoje rodziny ale interes rodzinny zobowiązuje.. Wnuk nie jest zmuszony biegac i łapać kuraki a jego praca w porównaniu do mojej to nie praca.. Tylko ze on ma juz start życiowy i bedzie miał lepiej i to mnie cieszy kiedy sięgam po kolejne tabletki typu Ketonal zeby załagodzić bol stawów i wyrobionego kręgosłupa.. Ich znajomi rownież stawiają tylko dlateo zeby mozna było ciąć koszta bo zawsze taniej masz zasoby w sytuacji kiedy bierzesz duzo ale to stare jak świat.. Czy to jest głupota!? Watpię.. Dla mnie to cecha pozytywna jesli człowiek rozwija pokoleniowo interes a nie tylko zostaje na cudzej ambicji. Dostałem pojazd bo napisałem koszt paszy, niby sie gowno znam ale jesli ktos mi wylicza 1400t to mam odczucie ze cały rzut nawala chyba na starterze i nie czytam dalej bo widze poziom.. Wulgaryzmy mnie nie ruszają bo wiele mi życia nie zostało, 10-15 lat kto to wie? Ale rozumiem ze ktos musi wyłożyć agresje bo w młodym wieku byłem podobny, tylko ze nie starczało mi sił zeby stanąć z rozwojem i patrzeć na swoje braki.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 12:25 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny telefon z propozycją 4zl w poniedzialek Laughing
Coś mi się zdaje,ze bedzie wiecej....
A więc jednak upał zrobił swoje !!!!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:15 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Neruś,ja mówiłem 2 miesiące temu,że będą anormalne temperatury przełomem sierpnia i września i spadną ceny ostro ,więc doradzałem nie pchać do budy ponad stan,bo będzie za darmo.Było dokładnie jak przewidziałem-były anormalne temperatury i spadła cena.
Jednak temperatury były na tyle anormalne (1 września rekord ,nie notowany od 200lat) że podusiło się tyle kur (na bardzo dużej ilości ferm upadki sięgały po 4-5tys z budy),że musiało to spowodować w nast tyg brak kury i tak też się stało

P.S Nabudować i rozdawać potem za darmo ,bo dużo, i nie ma jak inaczej ,lub pójść w kontraktację na zarobku 10gr z kilograma przy b.dobrych wynikach ,bo też nie ma jak inaczej ,bo jestem wielki (już taki jeden wielki w jajku był)to mentalność charakterystyczna ,którą jak widać Ty również reprezentujesz
Więc budujcie dalej -wylęgówka już za tym nie nadążą - będziecie płacić coraz drożej za jajko (a oni się śmieją i kasują gruby koks),paszarnie zacierają ręce ,bo zbyt przekracza zdolności produkcyjne ,więc można dyktować wysokie ceny,wszyscy się cieszą,nawet indyczarze goląc grubą kasę (bo nikt im nie wchodzi w paradę,bo wszyscy jak szaleni budują brojlera)
Więc buduj ,bądz jak największy ,zaraz będziesz zarabiał 10gr maks na kilogramie,a zwrot z zainwestowanego kapitału nie nastąpi nigdy
P.S 2 - a umiesz robić coś innego niż chować kury?Jeśli tak,to dobrze przemyśl ,czy warto nosić wszystkie jajka w jednym koszyku ,jeśli się potkniesz i upuścisz koszyk,potłuką się wszystkie
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 11:17 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ps bo wiem ze kierowałeś słowa w moim kierunku odnośnie oddania za 3,65.. Widzisz tak sie składa ze jesli masz duuuzzo i umówiony jesteś od miesiąca czasu na dany dzien z ekipa łapaczy ubojniami itp to albo sie wywiazujesz z umowy albo targujesz sie JAK TY 😂 kiedy posiadasz zapewne jedna budę i możesz sobie przetrzymac i miesiąc te kuraki bo na taka ilosc to każda wylęgarnia Cie zabezpieczy...dosłownie każda..
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 11:12 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MedoXie medoz czy jak Ci tam leci, prawdę powiedziawszy czy to nie Ty krzyczałeś ze od września cena poleci łeb na szyje miesiąc temu? Nie Wspomnę juz o innych przewidywaniach rodem z bajki z których śmiało sie całe forum plując Ci w twarz czyt w monitor. A to co ogłosiłes o cenie tuszki zostało napisane na innym portalu wiec bądź bardziej konstruktywny w swoich wypowiedziach. Medoz vel Jankowski2
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 2265, 2266, 2267  Następny
Strona 525 z 2267

Skocz do: