Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:18 Czw 20 Lut 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 525, 526, 527 ... 2265, 2266, 2267  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaszubek

PostWysłany: 10:53 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro po usilnych prosbach puszczam solówkę po 3,90 Laughing
Zdaje sie że Medox ma rację z ceną w nowym tygodniu bo widzę,ze zaczyna brakować kurczaka i już nie mówią,ze nie ma zbytu !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 07:10 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Mówiłem? Zaczyna się.Nic się nie odzywałem,ale trzeba było być idiotą ,żeby im w tym tygodniu oddawać kurczaka po 3.60 czy 3.65 .Zobaczycie jak w poniedziałek rano Cedrob puści cennik i okaże się ,że tuszka jest powyżej 6zł i z poniedziałku na wtorek cena pójdzie 40gr w górę Laughing Laughing Oni już się wystrzelali z tego co musieli awaryjnie ubić i są bez towaru na jakiś czas
Powrót do góry
dawid1982

PostWysłany: 06:57 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam brojlera, mam fajne warunki do zaproponowania, zainteresowanych zapraszam na priv.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:48 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie tych mądrych bo mnie już nie będzie . a nie głupków z pierwszej łapanki.to by powiedział wujek .dziadek z powstania warszawskiego.misio dalej się upiera przy 3.75.żyd
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 19:47 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dajcie spokój Panowie jak produkują po 3 zł netto czy brutto to ich sprawa więcej od innych i tak nie zarobią bo liczyć nie umieją

dziś ładuję po 3,9n
JAKIE TAM CENY?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 16:47 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera ,czy jak Ci tam ,człowieku,śmieją się z nas ,dzięki takim wyliczeniom i postom w całej branży.Kto na forach internetowych wylicza swoje koszty i zyski i pokazuje ,że on może wyprodukować taniej
Albo jesteś prowokującym np ubojnikiem ,albo kompletnym idiotom,jedno i drugie by mnie nie zdziwiło ,bo kilku takich już tu było.
Myślę ,że można zakończyć dyskusję w tym temacie,niech Nera produkuje tak tanio jak potrafi i zarabia ile chce.Jego sprawa
Wracając do spraw bieżących - proponuję wszystkim w najbliższy poniedziałkowy poranek sprawdzić cenę tuszki w Cedrobie Laughing Stawiam na 6 z przodu
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 16:07 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo22 napisał:
Zeldrob zawsze wyliczasz ze się nie opłaci jeszcze nigdy nie napisałeś że można zarobić w tym czasie w mojej okolicy powstało kilkadziesiąt kurników .Ludzie pracują spłacają kredyty żyją całkiem nieźle a nadal dokładasz to jest żenujące. Właściwie wszystkie Twoje wyliczenia można zakwestionować dlaczego płacisz tak drogo za paszę,dlaczego kupujesz tak drogiego pisklaka, dlaczego masz tak duże spożycia.Jeśli możesz popracuj nad tym zamiast siedzieć przed komputerem . Pozdrawiam.

Umiesz czytać ze zrozumieniem , czy tylko czytasz zeby czytać ? Nie piszę , że dokładam tylko , że cena podana przez "businesmena " Nera jest po prostu z d.opy . Poziom 3,55 jest jak napisalem na przetrwanie ! Zapomniałeś napisać , że owszem pracują , żyją nieźle , spłacaja kredyty -buhahaha. Wystarczy po raz kolejny kilka miesiecy z ceną 3,30 , a windykacja z paszarni ma gorącą linię telefoniczną , windykacja z banku wysyla monity , windykacja z wylegarni przebiera nogami . kto tu jest oderwany od rzeczywistosci? Skąd biorą się okresowe potężne zaleglości ? Ano z ceny do d.opy na poziomie 3,30-3,50 bo okazuje się , że raptem hodowca nie zamyka się finansowo . I tak do kolejnej zwyżki ceny zywca , i później znów powtórka z rozrywki .
Skąd się biorą nowe kurniki? Gdybyscie spojrzeli powyzej poziomu kurzego pomiotu to zobaczylibyscie , że: wibor od wielu m-cy jest baaardzo niski , oprocentowania kredytów konsumenckich kilkunastoprocentowe , oprocentowania lokat niskie , zyski bankow ogromne co przeklada się na nadmiar pieniądza w ich sejfach , a co z kolei przeklada się na udzielanie kredytow inwestycyjnych na niskiej marży . Wibor + marża czyli poziom dzisiaj od nawet 2,5% . Wielu biorącym się wydaje , że to "darmowy" pieniądz tym bardziej , że jeszcze karencję maja 2-3 letnią . Ale..... karencje się kończą , raty trzeba splacać , a jak cena na dłużej zagości w w/w przedziale zacznie się "pierdzenie' ze strachu bo kasy na spłaty zacznie brakować. Przy zawirowaniach na rynku wibor z poziomu 1,7 dzisiaj wzrosnie do np. 4 % i bedzie już nie dramat ale apokalipsa. Dzisiaj mogę wziąć w każdej chwili kredyt na kilka bud , ale jestem realistą , staram się analizować rynek i nie zadlużać ponad realia. 2-3 lata temu gdyby ktoś napisał , że frank będzie kosztował 4 PLN to zostalby przez kredytobiorców frankowych zlinczowany .
Twoje wyliczenia Nero tylko mnie rozbawiły . Chciałbym podyskutować , ale po co ? 3 grosze za prąd do kilograma mc.? Chyba kradniesz o innej możliwości nie widzę. Tak się sklada panie mundraliński , że zuzycia energii notuję sobie codziennie , KWh mam uśrednioną na poziomie 250 pln netto + przesył więc całkiem nisko i 3 grosze jest po prostu irancjonalne . Opłaceni pracownicy czyli co ? do kosztów produkcji paszy części ich wynagrodzenia nie doliczasz ?Mieszalniki ,bimy czy inne pierdoły znalazłeś w lesie tak? Tak się składa , że podany przeze mnie poziom cenowy pasz obowiązuje w większości wytwórni z tolerancją na płatność gotówka - termin . Poziom cenowy pisklaka podałem brutto / z opryskiem IB -czego w zasadzie nie liczę bo kosztem jest dopiero szczepienie na Mareka /. Tak się również sklada , że 90% wylęgarni w Polsce ma podobne ceny z małą tolerancją gotówka - termin .
Zapomniałeś napoisać przy jakiej wadze żywca i w jakim okresie tuczu masz te 1,70 . Jak nie potrafisz zblizyć się do poziomu spozycia 1,65 to jesteś do d.opy hodowcą. Ja podałem średnie zuzycie , ale gdybym na paszy z wytwórni miał takie stałe to taka wytwórnię po prostu zmieniłbym. Napiszę tylko tyle , że poziom znacznie poniżej 1,6 też jest osiągalny .
Reasumując - pracuję po to żeby zarabiać i korzystać z tego . Zarabiać realnie w stosunku do poniesionych nakładów finansowych na produkcję jak i bazę techniczną czyli budynki , sprzet + inne wyposazenie . Ludzie bez wkładu finansowego , bez "sr.ania" się kiedy upał , burza , wiatry zarabiają po kilkanascie tysiecy miesiecznie , a ja przy milionowych inwestycjach mam zarabiać 2-3 tys. miesięcznie lub czasami nawet dokładac?
I jeszcze jedno - żaden szanujący się osobnik prowadzący swoją działalność czy inny biznes nigdy , ale to przenigdy nie będzie upubliczniał swoich dochodów czy pisał o tym ile to on zarabia i jakim jest super ekonomistą. Ja zawsze będę negował idiotyczne wyliczenia i piętnował głupotę , a w zasadzie nieświadomość ekonomiczną.
Potórzę - zlikwidować ryczałt , normy szacunkowe i obligatoryjnie wprowadzić pełną księgowość - tak jak to jest w każdej większej firmie. Gwarantuję , że jak zaczniecie WSZYSTKO DOKŁADNIE liczyć to z amortyzacjami i innymi pierołami , o ktorych dzisiaj nawet nie myślicie 3,8 brakniue na koszty !!!
Powrót do góry
kolo22

PostWysłany: 14:44 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeldrob zawsze wyliczasz ze się nie opłaci jeszcze nigdy nie napisałeś że można zarobić w tym czasie w mojej okolicy powstało kilkadziesiąt kurników .Ludzie pracują spłacają kredyty żyją całkiem nieźle a nadal dokładasz to jest żenujące. Właściwie wszystkie Twoje wyliczenia można zakwestionować dlaczego płacisz tak drogo za paszę,dlaczego kupujesz tak drogiego pisklaka, dlaczego masz tak duże spożycia.Jeśli możesz popracuj nad tym zamiast siedzieć przed komputerem . Pozdrawiam.
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 14:43 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyliczenia piękne:) takie troszkę z dupy ale niech Ci bedzie.. Jesli masz tak wysoki koszt produkcji o jakim piszesz to proponuje zając sie kręceniem waty cukrowej w cyrku. Zero inwestycji, zero remontów i buda na 30 tys drobiu odpowiedziała mi wszystko z jakim ""drobiarzem"" wszedłem w dyskusje. Popatrz tak zle a wszyscy budują budują budują i zapewne Twoi przyjaciele z kolka różańcowego którzy rownież posilą sie Twoim postem o wyliczeniach i ciężkich czasach, na boku stawiają budyneczek bo jakoś to bedzie.. Dobra niech Ci bedzie Panie księgowy.. Średni koszt skupu zboża 700zl.. Premixy lub koncentraty zachowam dla siebie bo zaraz polecisz do swojego przedstawiciela i będziesz wymagał na 30tys budkę podobnej ceny.. Robocizna 14zl na rękę ( swojej nie liczę) pracownicy oplaceni wiec możesz z zawiści juz urzad skarbowy nasyłać ze mnie stac na legalnych pracownikow. Lecimy dalej, wodę wliczamy czy głębinowe studnie to nowość a pobór prądu doliczamy do kosztów na poziomie 0,03gr do kg/Msc, chyba ze liczysz sobie kubiki ktore oddajesz bo szkoda inwestować?? Prąd zmienny wylicznik ale zapewne nie spisujesz sobie z licznika poboru przed i poboru po rZucie tylko dzielisz przez wysłany przelew do energetyki. Kazdy ma swoj sposob ale osobiście 1 wersja przy danej cenie ma
Dla mnie ogromne znaczenie i tak dalej i dalej i cena paszy wychodzi 1178zl tona wiec Twoje 1400 to rzuciłeś jak płachtę na byka! Pisklęta 1,50? 1,40 z szczepieniem, zamiast na wczasy to odłożyć trzeba kolego zeby pare razy gotóweczka poszła to i wylęgarnia życzliwie z cena sie dogada ale przeciez wolisz zapewne tylko na forum głośno śpiewać.. Z twoimi kosztami produkcji to ja Ci życzę nawet 4n każdego Msc tylko nawet wtedy jedynie gdzie zobaczę progres to w braku wulgaryzmów. Spożycie paszy mam na poziomie 1,70 a do wspomnianych 1,65 dojadę po śmierci
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 13:51 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera - sam jesteś sobie winien za pisanie bzdur . Co do mojego postu i kilku epitetów to "pojadę " Leszkiem z popularnego sarialu " jak się ma taką sztukę przed sobą, to niełatwo zachować kulturę " . W zasadzie to powinno być puentą tematu , ale ....jeszcze ulżę sobię . Jesteś jak złodziej , który złapany na gorącym uczynku za rekę mówi , że to nie jego ręka. Co kwestionujesz w moim poście pisząc o cenie "zerowej" na poziomie 3,05????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Średnia cena paszy brutto około 1,4 tys. tona , pisklak 1,5 zł. bez szczepień . Srednia waa żywca 2,5kg , zuzycie średnie 1,65 .
Pytam ponownie co z tego kwestionujesz???
Idźmy dalej bo widzę , że twój poziom świadomości kosztów jest ZEROWY!
Buda na okolo 30tys. sztuk LATEM na rzut wymaga około 6000KWh - pomnóż przez cenę jednostkową , podziel przez wagę żywca i wyjdzie ile do kg musisz doliczyc. Jak masz trudności to pomogę Very Happy Dalej ze wszystkim tak samo - opał , którego akurat latem koszt nie jest duzy , ale ja rozliczam swoją produkcję w cyklu rocznym , szczepienia , leczenie , witaminy , brygada łapaczy ................ i masę innych składnikow , o których po prostu nie chce mi już sie pisać. Dobra rada - przejdź na pełną księgowość to nawet rolkę papieru wciągniesz w koszty .Mooooocno się zdziwisz ile z takich pierduł sie uzbiera . Akurat zus , krus czy podatek przy ryczałcie to pikuś w porównaniu do innych kosztów. A............. osługa bankowa. Tutaj kazdy "bankier" sam wie ile ma kredyciku czy ile kosztuje go kredycik w rachunku bieżącym więc nie rozwodzę się.
Nie zapomnij tylko o swoim wynagrodzeniu Mr. Green
Jak to wszystko zliczysz to sam powiesz , że 3,55 to jałmuzna na przetrwanie - zero inwestycji , zero remontow , zero korzystania z zycia.
Jak chcesz dalej porozmawiać to wykaż się konkretami , a jak nie to spi....aj .
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 12:10 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem Cedrobowi sie mnóstwo podusiło i w panice bardzo mocno sie wyprzedali z kurczaka takze zdaje sie ,ze cena pójdzie ostro do góry. Niemniej chwilowo mocno namieszali na rynku i mniejsze ubojnie miały powazny ból glowy zeby sprzedac towar duzo drozej kupiony Crying or Very sad

Medox mam racje ?!
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 11:54 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet yogi podniósł cene na 3.75.jak bym miał to 3.9 idzie na misiaczku wycisnąć .
Powrót do góry
bartek1000

PostWysłany: 11:39 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,8-3,9n
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 10:48 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://zapodaj.net/abae5bfc5f022.jpg.html Naprawdę nadal uważasz ze muszę kupić i ze jestem ubojnia? Boże zeby trzeba wrzucić zdjęcie to juz szczyt.. Niestety zrobił to wnuk i nie wie jak zeby sie wyświetliło
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:24 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz Nera niestety płacić po 4 ,bo nie kupisz ,naduszone jest najczęsciej po parę tysięcy na prawie każdej fermie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:22 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob,szkoda prądu ,przecie widać ,że to jakiś ubojnik ,co nie umie sprzedać teraz ,a musi płacić za żywiec ,bo nadusiło kur w te kilka dni gigantyczne ilości-każdy myślał ,że to prawie wrzesień i parę godz ciepła nic im nie zrobi ,a tu grzało jak wściekłe,pobity został rekord 1 września-nie notowany od 200lat !
Niech sobie sądzi ,że zarabia się przy 3zł ,jego sprawa.Co nam do tego
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 10:04 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszta paszy weterynaria zusy itp to około 3,05 a zarabiasz 3,80 i robisz z siebie ofiarę losu? No naprawdę gratulacje wyników stad moze przemawia zazdrość i te obelgi?? Zachowam kulturę poniewaz na poziom dzieciaka którego tatuś ma pare kurników i młodziak nie ma
Swojego porsche i marudzi?? Dlatego właśnie na zlotach hodowców jeździmy tym czym jeździmy.. Proszę Cie naucz sie liczyć koszta bo tragedia jak czytam ze 3,55 plus VAT i taki marudzi ?
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:55 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera!
Przestań (słowo zostało usunięte) , że cena 3,55 jest dobrą ceną. Nie będę po raz enty wdawał się w polemikę o kosztach bo są tacy dla ktorych kosztem produkcyjnym jest koszt pisklaka i paszy . Bez sensu ! Na dzisiaj przyjmując 1,65 zuzycie i pisklak /bez szczepień / 1,50 przy wadze żywca 2,50kg - koszt wychodzi około 3 pln. Ile wg Ciebie wychodzi na obsługę weterynaryjną , prąd , opał , dezynfekcje , slomy wodę, lapacze etc.... No.... przecież jeszcze obsługa bankowa . Policz gamoniu i nie (słowo zostało usunięte) glupot , że cena 3,55 jest dobrą ceną. Nożżżżżżżżż... skąd takie mato.ły się biorą . Wiem - zaklad ubojowy , a najpewniej jakich de.bil hurtownik , który jak uslyszy w tv , że za tydzień upaly to już ubojnie cisnie o cenę mając w (słowo zostało usunięte) producentów. Oj rozpuścilismy tą swołocz handlową i dlatego teraz mamy terminy kilkudziesięciodniowe bo (słowo zostało usuniete) hurtownik musi wypoczywać na kanarach i jeździć porsche. Przy czym on nawet nie wie co to jest kredyt ! Jak się ma frajerów to trzeba ich strzyc Evil or Very Mad
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 09:38 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad1 ja z tych czasów kiedy mówili ze rolnikowi wystaje słoma z butów. Ad2. Temat jest jasny i klarowny czyli cena brojlera i umieściłem za jaka cenę sprzedaje na dzien dzisiejszy ale odebrałeś to jako ZBIJANIE CENY nie wiem
Dlaczego skoro napisałem ze w następnym tygodniu albo chwycę 4n albo 3,3n!! Nie czytacie lub zle interpretujecie zdania a oczy kierują sie tylko na cenę. Ad3 moze zwyczajnie problem nie leży w cenie a nadzwyczajnie w moim zdaniu ze cena zarobkowa? Moze po prostu na tym forum Musimy narzekać bo taki ciężki los drobiarza i stad ta irytacja?? Ad4. Znalazłem forum w wyszukiwarce wpisując cena brojlera.. Czytałem czytałem i tylko zle zle zle zle zle zle zle zle wiec wkoncu postanowiłem sie odezwać ale najwidoczniej to był blad a jeszcze bardziej wkurzało mnie gdy czytałem ze jest 3,85 a kazdy znajomy a jak juz sie domyśliłeś w moim wieku to grono jest obszerne dzięki wielu latom działania na rynku, sprzedawał razem zemna po 3,70..
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:58 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera to ile Ty masz lat i skąd się nagle tutaj wziąles ?
W//g moich wyliczeń musisz być bardzo wiekowym facetem skoro piszesz do mnie synu !
I proszę Cie nie zbijaj ceny do dolu,a jak nie trzymasz cisnienia jezeli w ogóle jestes hodowcą to sprzedawaj nawet po 3zł bo mnie to i tak gów....obchodzi.
Pisalem wczesniej,ze w czasie ostatnich upalow zapchali rynek i sie chwilowo [ 2-3 dni ] przytkalo ale jeszcze we wrzesniu tragedii cenowej nie powinno być,a być moze bedzie jeszcze calkiem przyzwoita cena Laughing
Nie sądzę zeby w tej chwili był nadmiar duzego kurczaka do sprzedazy !
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 08:41 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego pisanie szczerej prawdy odbierasz za próbę mącenia? Nie fajnie odbierasz szczera prawdę, no tak zapomniałem ze jak czytam od roku to forum to kazdy tylko narzeka narzeka narzeka i wszyscy dokładacie do interesu, upadków nie macie jak upały chociaz najwięksi wywożą których stac na mega sprzęt a Ci posiadający 2 biosy po 16tys o dziwo zero upadków. Napisałem jasno i wyraźnie ze cena jest bardzo dobra! Kazdy dureń potrafi sobie przeliczyć ile zostaje w kieszeni z 3,55 plus VAT. No ale rozumiem ze zaraz wejdzie jakis mniejszy hodowca którego górna granica to 50-60 tys drobiu i twierdzi ze ktos większy sieje zamęt.. Na chleb jest? Bedzie, na kredyty sie ustuka a zboża skupione jedynie zamiast paszowej musiałem załadować konsumpcyjna bo z ta 1 na rynku trudniej było wyłapać. Pzdr Cie synu.. Zmądrzejesz jak sie rozbudujesz
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:24 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nera ! Sprzedaj zywca za 3,30 i przestan mącić.... Laughing
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 08:14 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cena padła w propozycji odbioru ?
Powrót do góry
bartek1000

PostWysłany: 08:04 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś już odebraliśmy 3 telefony z ubojni, poszukujących kurczaka, także ogólnie zaczęły się braki. Była nawet propozycja sprzedaży zestawu za gotówkę. Nie dajmy się tylko grabić za to co proponują...Cena musi iść w górę..
Powrót do góry
Nera

PostWysłany: 07:00 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa telefony z rana.. Umówiona cena z 3,60 zmienia wartość na 3,55:(. Drugi telefon z wylęgarni, mała zmiana wsród wstawien poniewaz WIELU zawyża ilosc obsady.. Bravo!! Rozumiem ze wszyscy którzy maja dorosłe i popadały bedą próbować zniwelować straty nakładając pare % wiecej anizeli zakładali w harmonogramie rocznym. Urok drobiarstwa raz duuuzzo w kieszeni a innym razem po kosztach
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 525, 526, 527 ... 2265, 2266, 2267  Następny
Strona 526 z 2267

Skocz do: