Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:00 Sro 23 Paź 2019

Modernizacja gospodarstw 2007-2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ukasz52

PostWysłany: 11:00 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak.. nie liczy sie kto co złożył lecz kto odbierał i kto rozpatruje..
każdy chce żyć i jak taki ramzesina rozpatruje co go zawiść rozdziera to trudno.. uwali za brak przecinka a inny zadzwoni i podłoży potrzebny papier...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
masfer5455

PostWysłany: 10:43 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialem dodac Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Exclamation
Powrót do góry
masfer5455

PostWysłany: 10:42 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w lodzkim oddziale odlecialo ok 200 wnioskow na ok 1300 zlozonych z 9 listopada a reszta jeszcze troche pokisnie na polkach bo nie ma zatwierdzonych procedor do ich weryfikacji. pozdrawiam wszystkich oczekujacych na rozpatrzenie sam nim jestem.... Idea Shocked
Powrót do góry
wianek

PostWysłany: 19:26 Czw 1 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam tak sie sklada ze dostałem pisemko w ktorym agencja odmawia przyznania pomocy wlaśnie z powodu nie wypełnienia tabelki o działkach ewidęcyjnych. To jakaś paranoja bo podczas składania wniosku pani ktora przyjmowała wniosek nie chciała wypisu z ewidecji gruntow i ksera wniosku obszarowego bo twierdzila ze mają te dane w systemie. Wspomne tylko ze wniosek wypelaniał człowiek który juz robił wnioski na Sapard i SPO oczywiście napisalem odwolanie agencja daje 14 dni na odwołanie a na odpowiedz pewnie poczekam 14 miesiecy nie licze na zbyt wiele. Kto ma znajomości ten ma wniosek pozytywnie rozpatrzony Mad Mad Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
masfer5455

PostWysłany: 21:18 Pon 28 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze dwie? a co jeszcze beda sprawdzac procz tego co poprzednia raza w SPO Question
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 14:03 Pon 28 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

godles5 napisał:
To już wysyłają pisemka,że wniosek przeszedł wstępną selekcję Question Exclamation Czyżby z wolna zaczęło się ruszać Question

Very Happy zostały jeszcze dwie selekcje
Powrót do góry
godles5

PostWysłany: 12:19 Pon 28 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już wysyłają pisemka,że wniosek przeszedł wstępną selekcję Question Exclamation Czyżby z wolna zaczęło się ruszać Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
adami6

PostWysłany: 11:16 Pon 28 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze tak do końca to nigdy nie jest pewne w tej agencji Najpierw przysłali znajomemu że wniosek przeszedl wstepna selekcję a poźniej jak grom z nieba przysłali pismo że może sobie zabierać papiery bo we wniosku brakuje wypełnionej tabeli z informacją o powierzchni działek ewidencyjnych
Miał ktos juz taki przypadek?
Agencja podpiera sie paragrafem 14.1 rozporzadzenia i wygląda to beznadziejnie. Mozna sie niby odwolać ale co można w odwolaniu napisać, że ta tabela nie była wypełniana Tłumaczenie ze było zbyt mało czasu na wtypełnienie wniosku chociaz sie ma ponad 100 dzialek nie zrobi zadnego wrazenia na Agencji

Tak jest w łódzkim OR może w innych województwach do tego inaczej podchodzą?
Powrót do góry
masfer5455

PostWysłany: 13:03 Nie 27 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja juz wiem ze moj wniosek przeszedl preselekcje nawet wiem kto mi go obsluguje tylko kwestia czy na dane maszyny zostanie podpisana umowa czy wedlog wytycznych IBMR nie dostane zgodyna zakup z refundacja czy beda takie wytyczne brane pod uwage?? Question Exclamation
Powrót do góry
godles5

PostWysłany: 12:39 Sob 26 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może nie będzie tak źle Laughing - jeśli jeszcze nie odrzucili wniosku( z pewnego źródła wiem,że wystarczyło zapomnieć wpisać nr dowodu,a wniosek lądował w koszu-wcześniej szedł do uzupełnienia Exclamation Exclamation Exclamation ) jest przynajmniej nadzieja he he he(nadzieja ,to matka głupich-mówią -ale jak każda matka,to może ta też kocha swoje dzieci Embarassed
Powrót do góry
masfer5455

PostWysłany: 08:28 Sob 26 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sie zastanawiam na ile dobrze robie ale do polowy maja maszyny beda staly w garazu ciekawe co z tego pozwolenia agencji na zakup maszyn przed umuwa wyjdzie? jak ludzie pokupuja a agencja sie (słowo zostało usunięte) odwroci to chyba ich zlinczuja!!!!!!!!!!!!! Exclamation
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 19:47 Pią 25 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ja też czekam na ciągniczek z ładowaczem
Powrót do góry
Ukasz52

PostWysłany: 06:35 Pią 25 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro masz gotóweczke... ja kredyt zaryzykuje tylko jak mi agencja da umowe
////...
Powrót do góry
jaroslaws1985

PostWysłany: 16:37 Czw 24 Kwi 2008    Temat postu: ja juz kupilem Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

zaraz po wejściu rozporzadzenia w życie przywieźli mi ciągniczek i maszyny... przynajmniej wiosne obrobilem... wlasne ryzyko to fakt.. ale warto Deutz-Fahr agrotron k110 obracalna 4-ka na resorach i agregat uproawowo siweny z talerzowymi redlicami.... bajka... pozdrawiam
Powrót do góry
masfer5455

PostWysłany: 08:49 Nie 30 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez chyba tak zrobie i zaczne kupowac tym bardziej ze juz mam zadatkowane maszyny i nie dlugo beda u deelera Confused Question
Powrót do góry
godles5

PostWysłany: 13:14 Sob 29 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciągnika nie ,ale ... kosiarka na pow. ok 12ha (u. zielone) wyliczono jej wielkość na 1.2 m szerokości(ja kupiłem 2.4 m-ryzykuję -pomijam fakt,że problemem byłoby kupić o szer. 1.2!!!)------pług 4 można nabyć , jeśli pow. ornej wynosi min.27 ha itd. i itp.Jeśli będą mocno sobie brać w agencji te wytyczne do głowy , może nie być tak różowo .Kto co musi kupić ,to kupuje (ja tak robię ) a co może ew. poczekać ,to czeka na rozpatrzenie wniosku.
Powrót do góry
masfer5455

PostWysłany: 10:53 Sob 29 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A CO MOZE ZNACZYC TO ZE NA WLASNE RYZYKO KUPUJEMY MASZYNY PRZED PODPISANIEM UMOWY Z AGENCJA?? JEZELI GOSP SPELNIA WARUNKI ARIMR TO CO MOGA MI SKOCZYC?? CIAGNIKA NIE KUPUJE TYLKO MASZYNY TOWARZYSZACE TO CO MOZE BYC NIE POD WYMIAR MOJEGO GOSP ??
Powrót do góry
boczek36

PostWysłany: 22:07 Czw 27 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowokator napisał:
Wysocy przedstawiciele bratnich agencji w Anglii/Holandii twierdzą, że my (znaczy w agencji) zbyt się denerwujemy i nerwowo przestępujemy z nóżki na rączkę starając się wyrobić ze wszystkim...

Oni mówią, że to normalne.... u nich też tak było na początku, a u nas za jakieś 10 lat wszystko sie wyklaruje... nowe mechanizmy się udoskonalą, procedury się doszczegółowi, my się nauczymy... a część rolników tego nie doczeka, bo wymrze, nie dostosuje się i zrezygnuje z produkcji objętej działaniami WPR....

Te heretyki nas uspokajają i mówią, że to żadna strata, bo i tak rolników w Polsce jest zdecydowanie za dużo i dzięki tej WPR ich ilość "elastycznie się dopasuje do efektywności ram organizacyjnych WPR".

Hadko słuchać...
TROLL co ty piździsz?? za 10 lat to z tego co mi się usłyszało juz dofinansowania do gospodarstw nie będzie
Powrót do góry
Prowokator

PostWysłany: 08:39 Sro 26 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysocy przedstawiciele bratnich agencji w Anglii/Holandii twierdzą, że my (znaczy w agencji) zbyt się denerwujemy i nerwowo przestępujemy z nóżki na rączkę starając się wyrobić ze wszystkim...

Oni mówią, że to normalne.... u nich też tak było na początku, a u nas za jakieś 10 lat wszystko sie wyklaruje... nowe mechanizmy się udoskonalą, procedury się doszczegółowi, my się nauczymy... a część rolników tego nie doczeka, bo wymrze, nie dostosuje się i zrezygnuje z produkcji objętej działaniami WPR....

Te heretyki nas uspokajają i mówią, że to żadna strata, bo i tak rolników w Polsce jest zdecydowanie za dużo i dzięki tej WPR ich ilość "elastycznie się dopasuje do efektywności ram organizacyjnych WPR".

Hadko słuchać...
Powrót do góry
Ukasz52

PostWysłany: 23:26 Wto 25 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno mam szanse by mój wniosek ewoluował do podpisania umowy jeszcze koncem maja.. ciekawe.. no ale licze na lipiec...
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 23:10 Wto 25 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy SPO czekałem 12 miesięcy żeby zaczęli się zajmować a finał był po 16 miesiącach od złożenia wniosku Laughing
Strasznie szybko pracują że nie mają czasu taczki załadować Laughing
Powrót do góry
jankris

PostWysłany: 22:01 Wto 25 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W piątek 28 marca miną cztery miesiące od złożenia wniosku. Ciekawe czy wyrobią się z powiadomieniem mnie w terminie, że będziemy gonić króliczka kolejne trzy miesiące. A swoją drągę widzę że ARIMR te uciekające króliki mnożą się na potęgę. Czuję że ten mój "zając" zrobi jeszcze kilka psikusów. Zaczynam wątpić czy wogóle uda się go schwytać. Uffff......, zapowiada się maraton do dwunastu miesięcy. Lepiej poczekać z kredytem do końca.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
godles5

PostWysłany: 20:41 Wto 25 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ździwienie to będzie ,jak my kupimy sprzęt ,a w agencji dalej nie będą wiedzieli o ustawie...he he he i wtedy obdzielą kolejnych wnioskami-przecież kupowaliśmy na własne ryzyko - a zbieranie wniosków idzie im coraz lepiej-tylko co z tymi złożonymi ? A na kolejne programy znów niedługo będzie nabór i do końca roku już wszystkie zbiorą-paranoja Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 19:53 Wto 25 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj dzwonilem do agencji i spytalem czy wiadomo coś o tej ustawie a tu wielkie zdziwienie i nikt nic nie wie.
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 22:04 Czw 20 Mar 2008    Temat postu: Re: Jest rozporzadzenie, mozna kupowac na wlasne ryzyko :) Odpowiedz z cytatem

jaroslaws1985 napisał:
Witajcie, daje linka czytajcie Smile

http://infor.pl/skany/spis.php?rodzaj=dzu&rok=2008&num=47&poz=279&str=0001

od dzis mozna kupic sprzet na wlasne ryzyko, ciagnik staje w przyszlym tygodniu u mine Smile pozdraiwam

no nareszcie. to się chwali
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 14 z 18

Skocz do: