Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie co chodzi z tym wolnym rynkiem czy trzeba kontraktować tyton czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek,czyli podobnie jak np.z bobem,cykorią,topinamburem i roszponką, oraz oczywiście zbożem.Nie sugeruj się cenami płaconymi dzisiaj przez pokątnych handlarzy,z uwagi że dzisiaj tego tytoniu na wolnym rynku brakuje,a sprzedż po za kontraktacją jest niezgodna z prawem.W przypadku wolnego rynku pokątni producenci nie będą w stanie zużyć nawet 10% obecnej produkcji i ceny spadną do poziomu podobnego jak u dotychczasowych kupców.

Zresztą to wszystko to gdybanie,za 1,5 msc samo się wyjaśni i zobaczymy co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolgów plantatorów.

Ja akurat nie uprawiam tytoniu ale z chęcią przeczytałem cały wątek na ten temat. Jestem natomiast zainteresowany zakupem liści tytoniu virginia w 1 i 2 klasie. W ilości 50 kg na początek. Odbiorę pocztą kurierską.

Oferty proszę o oferty na gg 2576904. Cena jest kryterium grugorzędnym Ważne aby liście były zdrowe, nie połamane i nie pokruszone, dobrze wysuszone bez zielonych przebarwień i zapachu surowizny. Zreszta co ja tam będę Wam mówił wiecie jak wygląda "prima sort".

Pozdrawaim M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam rozumieć że beda trzy klasy tytoniu .odpowiednio po 6 zł ,5 zł i 3 zł za kilo.ja jestem z krasnostawskiej grupy.u nas jeszcze przed umowami jesteśmy.co tam słychać z dopłatami na 2010.ja słyszałem że ma być 52 mln euro do podzielenia dopłata niezwiazana chyba ma byc brany pod uwage rok 2009 jako referencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ej niby jest wolny rynek czyli można uprawiać tytoń bez umowy z żadną firmą proszę o pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. U NAS ZACZYNAJĄ KONTRAKTACJĘ CZARNO TO WIDZĘ BO TYTOŃ BĘDZIE TAŃSZY O 3 ZŁ I NIE BĘDZIE ŻADNYCH DOPŁAT MOJA FIRMA PHILIPS MORRIS KRAKÓW.; ODPISZCIE CO U WAS SŁYCHAĆ I JAK W WASZYCH FIRMACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. michał15 chodzi ci o virginie.ceny o ktorych pisesz to maja być mniejsze niż rok temu.u nas zebrania po niedzieli .należe do ftk. dopłaty beda nie zwiazane z produkcja przyjmuja już wnioski .pisza o tym na stronach arr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROBETC PODAJ MI LINK NA TO ARR BO NIE MOGĘ ZNAJŚĆ TEGO O TYTONIU A W TWOIM REGIONIE PLANTATORZY REZUGNUJĄ Z UPRAWY TYTONIU CZY TEŻ DOCHODZĄ NOWI Z KĄ JESTEŚ POWIATU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ROBETC. OTO CENY BERLEYA

1.KLASA-7,00ZŁ/KG

2.KLASA-6,00ZŁ/KG

3.KLASA-4,00ZŁ/KG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej MICHAŁ jaką masz ziemie pod uprawę tytoniu virgini chodzi mi o klase ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM TYTONEX.TYTOŃ SADZĘ NA KLASIE 4 i 5 sadzę 2,5ha virginii. Będę siał nasiona Wiślicy albo vrg-2 otoczkowane. Sieję dopiero w końcowych dniach marca. Warunki opłacalności są kiepskie. Bez dopłat tracimy 3 zł na kg piszcie co u was słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI MICHAŁ TAK MNIE ZACIEKAWIŁO BO CZYTAŁEM W KWARTALNIKU ZE W KAZIMIEZU JEST DoBRA ZIEMIA 3 KlASA A TY JESTES CHYBA Z TAMTĄD DZIEKI ZA ODP A VRG2 DOSTAJESZ OD FIRMY CZY KUPUJESZ NA WŁASNA RĘKE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas wydają tylko Wiślicę ale ja postanowiłem zmienić na VRG2 a dokładnie jestem z okolic Kielc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytonex jaką odmianę virgini siejesz i ile ha zakontraktowałeś i w jakiej firmnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakontraktowałem 1,5 tony w ftka nasiona na własną reke vrg2 sadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakontraktowałem dziś 2 tony barleya w ftk .ceny 1-7zł/2-6,5zł/3-5zł.nasiona NC-97 otoczkowane.dopłaty niezwiazane maja być dalej nie wiadomo czy dalej bedzie 2006r. jako referencyjny.za tydzień wysiew nasion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. W końcu coś się ruszyło na forum. Ja w poniedziałek zakontraktowałem 3 tony w FTK i 3.5 w Uniwersalu . Od ftk dostałem wiślice a z Universalu dostałem VAB 1R . Ale posieje chyba tylko tą VAB i ewentualnie jeszcze VRG 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...