Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec kupił dziś 330 z 1985 roku.Przebieg 8300 motogodzin, zapłacił 12500zl.Mam nadzieję ze będzie dobrze chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma pytanie jakie dotyczące chlodnicy oyoz teraz przez kilka lat lałem wode do chłodnicy i zrobiło sie nieco w niej kamienia czy polecacie jakieś dobre w środki do czyszczenia ich z tego kamienia słyszalem ze mozna wlac tez ocet ale nie wiemczy to prawda ,toche mnie wkurza wlewanie wody zima więć mam pytanie czy moge teraz zalac chłodnice płyem chlodniczym i czy polecacie lac wode czy plyn ewentualnie jakiej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chce zapytac czy ta cena C 330M jest dobra jak na ten roczniki?

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69829954

 

Moim skromnym zdaniem to te motogodziny są prawdziwe, czyli silnik mógł zardzewić od nieużywania, lub też ma sporo więcej bo licznik cofnięty lub też nie działał od nowości Po za tym to Ty się nie boisz kupuwać na allegro?A jak to jest jakiś oszust, albo te zdjęcia to tylko atrapa a ciągnik wygląda inaczej. Niech mi tego nikt za złe nie bierze bo ja się niebardzo znam na zakupach przez internet tylko słyszałem że to rzykowne

Jakbym ja kupowł ciągnik to był go chciał widzieć jak pracujwe .

choć cena jest kusząca, ale na tym może podstęp polegać

Jeszcze raz mówię że się na zakupach internetowych nie znam, więc mnie nie gańcie że jestem taki ostrożny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Patrząc na stan opon, a w szczególności przednich to 1000 motogodzin jak nic!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do GRZEŚ

 

Jak skończyła się twoja przygoda z ciśnieniem oleju?? Czy znalazłes w czym tkwił problem. Jestem bardzo ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Patrząc na stan opon, a w szczególności przednich to 1000 motogodzin jak nic!!!!!!!

 

wdługmnie, o ile dobrze dojrzałem to przednie opony wyglądają jak z przebiegiem 4000-6000 mtg.Tak wnioskuje po stanie prawej przedniej opony, patrząc od przodu bo ona jest chyba komletnie łysa.U mnie 330 ma 6500 motogodzin i przednie opony wyglądją podobnie

Po za tym tylne były zmieniane, bo sa 12,4 a takie to raczej nie były montowane w fabryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nu i nasza trzydziecha olej bierze, a miala być taka idealna.Ojciec przepłacił za ten sprzęt.

Za to patrzyliśmy do skrzyni i oczom nie wierzyliśmy bo wszystkie tryby jak nowe. A przebieg ponad 8000 mtogodzin

Jednak jak wspomniałem na wstępie silnik olej bierze bo jak ojciec nim przyjechał do domu(70 km) to nic na baganecie nie było

zobaczymy jutro co będzie

 

Oczywiście olej sprwdzaliśmy na zimnym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojciec kupił dziś 330 z 1985 roku.Przebieg 8300 motogodzin, zapłacił 12500zl.Mam nadzieję ze będzie dobrze chodzić

 

 

Sprzedawca to miał być znajomy mojego dalekiego wujku a trochę marnie na tym wyszlismy, bo ciągnik do remontu silnika się kwalifikuje Niskie ciśnienie sprężania i bierze olej, czyli remont jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o problem z ciśnieniem oleju i podejrzenie przytarcia, to wszystko skończyło się dobrze.Dwa tygodnie temu trzeba bylo wymienić czujnik ciśnienia oleju,dobrze wskazywal ciśnienie ale przeciekał. Coś mnie tkneło żeby zmienić na stary czujnik i zobczyć.Wszystko jest ok - to był czujnik.A już mialem wyciągac wał i szlifować Cale zajscie mialo swoje plusy, chcąc zaorać przed zimą ojciec pożyczył ciągnik od kuzyna i oraliśmy na dwa, poszlo szybko i sprawnie

 

Mam jeszcze pytanko

Wiem że były kiedyś trzydziestki(wersja export) z podnośnikiem(jak w C-360) z regulacją silową i pozycyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.......Mam jeszcze pytanko

Wiem że były kiedyś trzydziestki(wersja export) z podnośnikiem(jak w C-360) z regulacją silową i pozycyjną

 

Tak, była taka wersja. Wiele lat temu sąsiad miał taki traktor. Niestety wziął pożyczkę w lombardzie i traktor poszedł pod :młotek" wskutek niespłacenia długu. Nie pamiętam dokładnie szczegółów budowy, ale różnił się chyba tylko tylnym mostem i oczywiście podnośnikiem. Zobaczywszy go pierwszy raz byłem zaskoczony właśnie tym podnośnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ojcem rozebraliśmy dziś silnik w naszej trzydziestce

Do wymiany będą tłoki, pierścienie tuleje i głowica bo okazało się że jest pęknięta.

Wał jest w stanie idealnym tak więc go nie ruszamy. Co ciekawe to chyba pierwszy remont silnika tego trakotora, wcześniej podobno wymieniane były tylko pierścienie.Ale czy to możliwe żeby 330 przejechała ponad 8000 motogodzin bez wymiany tłoków i tulei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byliśmy wczoraj z ojcem w hurtowni części do ciągników.Chcieliśmy kupić tuleje i tłoki do 330 i były dwa rodzaje tych części to znaczy droższe i tańsze.Czy te droższe to są jakieś orginalne a tańsze to lipne podróbki?Jak wygląda sprawa jakości takich części?cy te tańsze są gorsze?Kto w ogóle odpowiada i kontroluje jakość części zamiennych w Polsce?i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co prawda spotkałem sie z takim czymś. Małą rzecz kupiłem ale mnie zdenerwowała .Potrzebowałem wymienić kranik (zawór) baku paliwa od C 330 bo nie był szczelny i paliwo uciekało.Więc podjechałem do jednego punktu częściami , kupiłem taki właśnie (chyba za 7 zł) . Gdy go założyłem to normalnie zdenerwowałem sie bo wyciek był większy niz na starym kraniku.Ja nie wiem co oni produkują. Zeby takie coś sprzedawać! Chamstwo, więc uważajcie co kupujecie bo można sie przejechaćna niby nowych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy wtryskiwacze powinne w glowice wchodzić z oporami czy też luźno?Pytam dlatego że kupiłem nowa głowice(nie ursusa ale jakeś rzemiosło) ze starej ledwie wyciagnołem a w nowa wlożyłem bez oporów a nawet z lekkim luzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie maksymalne ciśnienie powinno być ustawione w układzie hydraulicznym C330?

Jakie są parametry pomp aluminiowej wrocławskiej 200 i jakiejś żeliwnej 150? Jak się sprawują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wtryskiwacze powinne w glowice wchodzić z oporami czy też luźno?Pytam dlatego że kupiłem nowa głowice(nie ursusa ale jakeś rzemiosło) ze starej ledwie wyciagnołem a w nowa wlożyłem bez oporów a nawet z lekkim luzem.

 

Spokojnie normalna sprawa.

 

Podczas eksploatacji w przestrzeni między głowicą a wtryskiwaczem dochodzi do zabrudzenia oraz korozji co skutecznie utrudnia wyciągnięcie starego wtryskiwacza.

 

Nie zapomnij tylko włożyć nowych podkładek miedzianych aby dobrze uszczelnić komorę spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...