Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam słychać w gorczycy? Nadal nie macie gnatarza? U mnie są już pierwsze jednostki ale na razie nie jest groźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zaraz po zbiorze gorczycy nadaje się ona do powtórnego wysiewu czy musi trochę poleżeć i czy trzeba ją koniecznie dosuszyć. Chodzi mi siew na poplon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że potrzebuje trochę wigoci na początek jak każda roślina ale czy wilgoć którą ma w sobie jako nasiono nie przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile tej wilgoci jest , i czym bedziesz sial

bo mozna sobie musztardy narobic w siewniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ceny spadły - 3-3,50 zł/kg. Co w ub.r. było sukcesem kupno w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gościa na targu w Piaskach woj lubelskie chciał sprzedać gorczycę po 2zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po 5 zł za kg gorczycy - pomorskie

I do tego nie tak łatwo kupić bo kupa hektarów na programie rolno-środowiskowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie znać jak zaczniecie przygotowywać ziemię pod gorczycę i jak zaczniecie siać, pierwszy raz w życiu chce wsiać gorczycy na nasienie na początku na małym areale za wszystkie podpowiedzi dziękuję przeważnie daty kiedy w tym roku wypadnie optymalny sięw itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a po wsianiu gorczycy należy tylko zabronować, czy tak jak mi wiele osób mówiło "uwałować" wałem pełnym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak wasza gorczyca ?? Ja nigdzie nie mogłem dostać treflana bo wycofany. zakupiłem dziś lontrel 300 sl na dwuliścienne ale nic na jednoliścienne w hurtowni nie mieli bo peneral wycofany więc co na perz-nie wiem. A kiedy mogą zjawić się jakieś robaki i jakie?? W googlach sporo czytałem ale pytam doświadczonych. Zaznaczam że niewiele wiem o uprawie gorczycy na ziarno i każdą podpowiedź wykorzystam w celu nabycia doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny groźny robaczek to gnatarz rzepakowiec. Obserwuj nalot form latających i dwa tygodnie później będziesz miał czarne larwy. Jak jest ciepło, czasem w czerwcu a czasem nawet w lipcu to przez dwa dni mogą zjeść całą plantację. Oprysk to podwójna dawka cypermetryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc gnatarza trzeba pilnować A on też się pokaże jeśli w okolicy 20km od mojej plantacji nikt nie sieje gorczycy, rzepaku itp bo ciekawi mnie skąd ten robak w ogóle się bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt treflan wycofany

sieje gorczyce od 10 lat ale stopniowo schodzę z tej uprawy

powód?

niskie dopłaty niestety w porównaniu chociażby z rzepakiem czy też zbożem;/ za rok pewnie zaniecham zupełnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...