Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ruch oporu chyba - społeczeństwo polskie podjęło działania zmierzające do zbojkotowania ferm tudzież hurtowni i jajkom powiedziało - NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku jest identyczna sytacja - brak ruchu po tłustym czwartku , więc ten rok jest jak lata poprzednie , ruch zacznie sie na hurcie praktycznie już na sklepach w ostatnim tygodniu - ceny na dzis płaciłem 1a -32 i po 2 gr w dół reszta sortu "0"-0,35 . w ostatnim tygodniu podzwoniłem troche po fermach szukając jajka - zapasu towaru na kurnikach niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a na dziś max. cena 0,32 gr. , ale można na mniejszych fermach kupić już grosz taniej.

ruchu dalej nie widać pewnie zacznie się po 25 marca albo i nie

 

napiszcie jak u Was sprzedaż. wiem , że na fermach na bieżąco ale czy u pośredników jest zejście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak zwykle podawanie cen zależy od tego czy jest się handlującym, producentem czy pośredniczącym. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia ostatnich tygodni obserwuję wzmożony ruch, pośrednicy, hurtownicy szukają towaru, jak sądze po rozmowach cena nie jest istotna. Producenci także raczej na bieżąco opróżniają magazyny także zapasów świątecznych nie ma. A co do cen to naprawdę są bardzo zróżnicowane - wiadomo stali odbiorcy ceny stabilne pozostali różnie Ia od 0,31 do 0,34 i tak co 2gr. Uprzedzając larum na forum odpowiadam - NAPRAWDĘ SĄ TACY CO W TEJ CHWILI ZAPŁACĄ ZA Ia 0,34 ZŁ I MOŻE NAWET JEST TO JEDEN Z WAS

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas /Małopolska/ ceny są następujące:

 

M /IIa/ - 0.29 - 0.30

 

M /Ib/ - 0.31 - 0.32

 

L /Ia/ - 0.33 - 0.34

 

L /I+/ - 0.35 - 0.36

 

No i zapasów jajek nigdzie nie ma,raczej są poszukiwania!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie, w jakiej cenie jest jajko "groszek" ponizej 50 gr, od wchodzacego w niesnosc stada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak to koniec wysokich ceny i to nie tylko na miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie twoja historia.....biorac pod uwage ze przynajmniej 50% kurnikow jest w remoncie to na pewno cena poleci na łeb na szyje. Kupcie sobie razem z Dronka w Dopalaczach.com piguły na rozluznienie nerwow i czekajcie kilka lat na to az spadnie.....najlepiej ponizej 20groszy......have a fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli , że mamy sami postawić kurniki ,bo kilka lat to kiepska perspektywa dla handlarzy. A do rzeczy 1A 31,32 i co dwa grosze w dół. W cenę powyżej 32 nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać mecz i po wygranej FC Barcelona zażyłem dwie piguły

na rozluznienie i jutro ładuję 1 b po 0,29 gr. i nie mam zamiaru więcej płacić za i tak drogie jaja.

U stałego dostawcy 1 b 0,30 gr. brutto.

W moim regionie 20 % ferm remontuje , ale w ciągu roku przybyło 8 kurników na ponad 400 000 szt. i nadal są w budowie kolejne 4 na 235 000 szt.

Według mnie produkcja się zwiększy , a nie zmniejszy w najbliższych 2 latach.

Pożyjemy zobaczymy .Uważam , iż na dzień dzisiejszy nie ma powodów do obaw o spadek can , ponieważ nawet jak spadnie o 20-25% to hodowca i tak będzie dobrze zarabiał i nie przyślą nam jaj zza oceanu za 0,23 gr.

Gdy handlarze zaczną budować kurniki , to nie będzie miał kto od nich kupować i jajo spadnie na łeb na szyję.

Pa-idę spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAJCOWNIK ZAL ,BRAK WLASNYCH POMYSLOW NA NIK TO JAKAS MARNA PODROBA CIEKAWE KTO SIE ZA NIM KRYJE, 50% KOLEJNY ZAL ALE I TAK POZDRAWIAM CIE KOLEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM A ceny w markietach jak zwykle niskie real 9.99 za L- 30 szt. i jak to zrozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Tesco 20 szt. M 6,99

w polo-market 30 szt. M 9,9

widzę nadejście dobrych czasów dla handlowców

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ceny podajecie z reklamy czy jaja leą na półkach ? bo w sklepach które przejżałem zapasy bardzo skąpe -praktycznie tego jajka reklamowanego niema ( zreszta jak zwykle wala ludzi w balona )

po drugie , jak co roku swoje sprzeda i duży i mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja w polo dostępne paletami .

masz racje , że ludzi robią w balona , ale już mam w uszach jutrzejsze telefony od odbiorców i lament oraz próby zbijania cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYŁEM WCZORAJ W CARREFOUR M 8,99

P. MIZGIER WYTŁACZANKA PAPIER Z PRZYKRYWKĄ

P. KOŹLAKIEWICZ PAKOWANE W PRZEZROCZYSTE ZAMYKANE 30-STKI

BYŁ DWIE PEŁNE PALETY

WÓZKIEM MOŻNA WYWOZIĆ BEZ OGRANICZEŃ NIKT SIĘ NIE NIE RZUCAŁ

JAJO W ŚRODKU ŁADNA 1B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam Panowie Swięta czy ruch jest czy tylko w marketach

jakie rokowania na przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak co roku , "panie jajka nie idą , ludzie wcale nie kupują " taka gadka na sklepach a panika zacznie sie od srody -dawaj towar bo brakuje w tym tygodniu wpycham na siłę i wiem , że zejdzie -tak jest rokrocznie

Moje przewidwania na porzyszłosc - o ile sie nic nie zmieni to nowalijka w tym roku bedzie droga ( zobaczymy po swietach , ale sałata na obecna chwile w granicach 3,5 rzodkiewka 4 , pomidor 5 na hurcie dobrze to wróży) i nie powinno ostro zwalic handlu jajkiem w kwietniu .Pola zalane wodą - błoto , zboze ozime lipa , wiec prawdopodobnie w tym roku cena zboza bedzie wysoka to i cena jaj bardzo nie spadnie .

 

ostatnio płaciłem 2a -0,29 1b-0,31 1a-0,33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch troche idzie ale zadnej paniki nie bedzie no moze po swietach w sobote biore ostaniego tira i wystarczy mi napewno a jak nie to mozna kupic teraz z dnia na dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...