Skocz do zawartości
Technik rolnik

Gniotowniki do zboża.

Rekomendowane odpowiedzi

mały coś od 2,2 tyś, duży z silnikiem 7,5kw 3,6 tyś, sam zamierzam kupic gniotownik, ale chyba kupie jakiś mniejszy bo podobno wydajność zajebista to może wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sipma (widziałem na allegro)od 2,2tyś, jak tylko dostanę kase za płyte i zbiorniki to biorę taki, ja poszukuje jeszcze taki czepiany do ciągnika, bo może będzie tańszy bo bez silnika i zaczepił bym do c330 to pod każdy śpichlerz podjade, ale z tego co słyszałem to tylko wersja eksportowa i u nas niedostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiany do traktora gniotownik widziałem ok.10 lat temu w sklepie w Wyszogrodzie ( a to chyba w Polsce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kserakses a może pamiętasz ile kosztował? pytałem na dożynkach w 2001 to powiedzieli że od paru lat tylko na eksport u innych pytałem nigdzie nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś się jeździło po targach , ja jestem pow. Płońsk ok.30km od Wyszogrodu , a nie z Persepolis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze wkoncu jakis ziomek, ja mam troszku ziemi przy trasie Wyszogrod Plonsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył wzrost wydajności mleka po przejściu z bąka czy czegoś podobnego na pasze z gniotownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do sprzedania gniotownik, Sipma, z silnikiem lub bez, sprawny. szwiesiek@o2.pl

 

mam śrutownik bijakowy wydajność pszenica jęczmień około 2t/h silnik wysoko obrotowy 7,5kw a jaka cena cię interesuje za ten gniotownik oczywiście silnika nie trzeba mi wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o śrutowniku BĄK jak z przerobem i czy jest dobry dla chodowli świń ??????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o śrutowniku BĄK jak z przerobem i czy jest dobry dla chodowli świń ??????????????????????????????????

 

To zależy ile świń masz bo teń śrutownik to raczej nie ma za wielkiej wydalności. Jak chcesz drobno ześrutować to max. 700 kg/h wiec jak masz więcej sztuk i karmisz na sucho to możesz spedzieć przy nim duzo czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: w gniotowniku prod. Spima Lublin (dwuwalcowy, a przekłądnią pasową) nagle zaczęły się ślizgac paski. Myślałem, ze to łożyska siadły, ale po rozebraniu okazało się, ze łożyska są ok. Posunąłem się dalej i rzebrałem go niemal do końca, bo myślałem, ze coś wpadło i zablokowało walce. Co się okazało. Jak skręciłem gniotownik to obydwa walce mocno przylegąły do ściany obudowy (jeden z jednej, drugi z drugiej strony). Czy spotkaliście się już z takim przypadkiem?? Co może być przyczyną?? Czy może się do tego przyczynić np. zurzuty wał na którym jest osadzony walec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz regulację odległości walców pomiędzy sobą? POwinno dać się wyregulować,u mnie się rozsunęły walce od drgań i zboże całe przelatywało ale o obudowe nie wadził żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walce napewno o siebie nie trą, więc to nie jest przyczyną. Tylko dlaczego ociera o obudowę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie kupilem srutownik tloczacy z mieszalnikiem i u tego goscia cogo bralem chodzil jak powinien a u mnie nie chce pchac ospy do mieszalnika tylkozaraz zapcha sie w rurze i na pod sitem i klapa ! Co to moze byc za przyczyna ze tak sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobra ! Waz troche skrocilem ale wiecej nie moge bo nie signie do mieszalnika worki nowe uszylem z przepuszczalnego materialu zdialem waz z mieszalnika to sadzi jak niewiem a do srodka slabo ! moze sito kupic rzadsze ? Sam juz niewiem co zrobic ? Bijaki obrocilem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...