Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ruch jak na ten okres niespecjalny. To juz nie te czasy, gdzie dwa tygodnie przed swietami rwano sie o jajko. Handel ruszy od poniedzialku ze wskazaniem na wtorek. Ceny? Dookola sie mowi, ze srednie i male jajko leci na dol, wiec w tygodniu swiatecznym moze dojsc do wachniec cen, choc trudno przewidziec,ale rozbieznosci cenowe juz sa. Martwi Mnie inna rzecz. Wlasnie cena PO swietach, bo spadek bedzie napewno tylko na ile sie trzeba przygotowac? Dla przykladu 27 grudnia 2009 roku , czyli zaledwie dzien po swietach jajko na GŚ weszlo o 5 groszy tansze od cen z przed 24 grudnia(b.duza ferma z Dolnego Slaska wwiozla, a potem poszlo lawinowo). Jak bedzie 6 kwietnia? Czy fermy majace produkcje kilkaset skrzynek dziennie beda trzymac tak wysoka cene?

 

Kupie "O"(70-75gr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jajo w tracilo 10gr w niecale dwa tygodnie spadnie napewno pytanie na jak dlugo podobno Niemcy maja juz zasiedlone kurniki wiec czas pokaze no i kurs euro wplywa na cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej cena paszy spadła w tym tygodniu 30 zł na tonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam-mam pytanie,jaka jest obecnie cena jaj ściółkowych z wybiegiem-[1]? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy z hurtowni mówił, że drogie te jaja ok 50gr, ja nie siedze w konsumpcyjnych wiec dokladych cen nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Stachu ,że coś odpisałeś,ale czemu to taka tajemnica i nikt się nie chce podzielić wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy boją się przyznać, że dokładają do intersu bo tak tanio sprzedają, a Ci co mają zbyt i bardzo dobrą cene mają gdzieś, forum taka natura Polaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 1 b po 0,27 gr. to dobra cena na dziś?

co do jaj z nr 1 to z fermy sprzedają po 0,40 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego biedronka jeśli masz tak dobrą cenę to ja zapłacę ci na dzień dzisiejszy 0,29 gr każda ilośc

u mnie cena bez zmian ruch różny ale na pewno dużo dużo większy

koledzy jakie rokowania cenowe na po świętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Panie, panowie jaka jest różnica w cenie między jajkiem z 2 a 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w carrfour 7,99 30 szt kupiłem 6 wkładek dla sprawdzenia w których jest ładna 1 b-bardzo dziwne ale prawdziwe.

co do jaj z 2 pl to różnica jest 2gr.

jakie rokowania po świętach zadajecie pytania ?

no pewnie , że dół kwestia czy 5 gr czy 10 gr.

na dzień dzisiejszy jaj nie kupuje , ruchu na święta nie było no może 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w carrfour 7,99 30 szt kupiłem 6 wkładek dla sprawdzenia w których jest ładna 1 b-bardzo dziwne ale prawdziwe.

co do jaj z 2 pl to różnica jest 2gr.

jakie rokowania po świętach zadajecie pytania ?

no pewnie , że dół kwestia czy 5 gr czy 10 gr.

na dzień dzisiejszy jaj nie kupuje , ruchu na święta nie było no może 2 dni.

 

 

 

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czytam wszystkie posty i normalnie prawie spac nie moge ze smiechu. kupilem 6 paletek ..7,99 i siedzi 1b, chyba w zyciu nie widziałes 1b. jest to 2a i 2b, wazone z ok 120 wytłaczanek. poza tym zakup jaja u tego pana na fermie jest w cenie na dzis 2a 0,29 dla stalych 28. wiec nie robcie nadziei sobie ze spadnie 5 czy 10 groszy, bo dlaczego ma spasc??, rok temu u mojego dostwawcy było 42000 kur w kurniku a po modernizacji jest 26800. eksport idzie bardzo ładnie, jesli nie skaczesz z kwiatka na kwiatek to bedziesz zyl i to dobrze, roznica miedzu 3 a 2 jest srednio min 4 grosze, jaja z 1 za 0,4 )), chyba ze sam stemplujesz ,

jednym słowem Panowie, chyba d...py daliscie na przetargach i teraz ciezko wyjsc z dołka, znam osobiscie kilku sprytnych co na dzis dają 1a po 0,24 i muszą bo kazda dostawa jest ważona. dobrze. jeden sie wycofał i wykluczony na 3 lata. dobrze. wiec chcialbym sie dowiedziec czy jesli podajecie ceny " nierealnie niskie" to dla lepszego poczucia, własnego czy dla .... niewiem czego. kup nawet po 0,50, potem dokladasz swoje 5 groszy i lecimy. roznicy nie widac, ale przyzwyczajenie ze 60 % to minimum teraz czkawka sie odbija. p.s. jesli miedzy klatka a sciółka jest 2 grosze roznicy to dlaczego z tego samego zakladu pakowania jaj klatka kosztuje 4,45 a sciólka 5,99, opakowanie to samo, wielkosc tez, transport ten sam i marza tez ta sama???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cena miala by spasc bo zawsze po wielkanocy spada jeszcze raz napisze to samo to ze spadnie to pewne ile tego nie wiadomo ale najwazniejsze pytanie to na jak dlugo natomiast pewne jast to ze jaja nie beda kosztowaly mniej niz 20 gr to jest pewne

 

Spokojnych Swiat Wielkanocnych i duzo spokoju po !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim forumowiczom Wesołych Swiąt i smacznego DROGIEGO w tym roku jajka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt

 

Dla wszystkich mówiących ,ze jajko jest za drogie , ewentualnie za tanie mam pytanie :

 

Jajko jest drogie( tanie) w porównaniu do czego ??Czy istnieje jakis zamiennik jajka pozwalajacy określić stosunek ceny

Pytam sie swoich klientów czy chleb u niego na sklepie jest drogi ? czy ma coś taniego ? tanie to on ma zapałki bo zapalniczka jest droższa:D

To jest tak jak z olejem napędowym , mozemy sobie pogadać , ze jest drogi , a kazdy tankuje bo musi jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

NA MAZOWSZU PO SWIETACH CENKI DUZO NIE ZLECIAŁY,SREDNIO GROSZ,DWA.RUCH UMIARKOWANY,ZAPASOW BRAK.

NA WIELKIE OBNIZKI NIE MA CO LICZYC.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Biedronka 3 kwietnia życzy hodowcom wszystkiego dobrego i wysokiej ceny,a 6 kwietnia cieszy się i łże że cena spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ja życzę wysokiej ceny?

jak ktoś nie potrafi czytać wpisów to nie powinien ich recenzować.

to , że cena spada to nie jest mój wymysł tylko rynku.

simon-kaszub po chamsku dokonuje oceny osoby , której nie zna , ale widać na kaszubach taki obyczaj.

jak jesteś dżentelmenem to wiesz co powinno się napisać.

proszę o podanie cen zakupu 2 a dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...