Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem ten wynalazek w ubiegłym sezonie i jest rewelacyjny.Temperatura wody nigdy nie przekroczła 80 stopni,nawet w szarpaczu.Wystarczy wieczorem po omłocie otworzyc dolną klapkę,spadnie kilka źdźbeł i chłodnica na jutro gotowa.Polecam,produkt sprawdzony,choć wyprodukowany we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję wymiary klepiska w kombajnie a dokładnie jego szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Według instrukcji(ZO56 z1986r. szerokośc4,2m.) masa zespołu żniwnego-1185kg.Masa wózka-347kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał tarcze sprzęgłowe w bizonie rekordzie - chodzi mi o to ile czasu trzeba na taką operację przeznaczyć i czy jest to trudne do wykonania. Jak to najszybciej zrobić i czy trzeba ściągnąć całą skrzynię?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Rekordzie ale w ZO56 zeszło mi jakieś 3 godziny. Robiłem to sam po raz pierwszy i bez żadnej instrukcji. Nie ma w tym nic trudnego tylko elementy troszku ciężkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

man problem z otwieraniem rury wysypowej w rekordzie jak nagrzeje się olej może ktoś zna ten problem ,cieknie mi rozdzielacz hydrauliczny czy mozna go rozebrać bez doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
man problem z otwieraniem rury wysypowej w rekordzie jak nagrzeje się olej może ktoś zna ten problem ,cieknie mi rozdzielacz hydrauliczny czy mozna go rozebrać bez doświadczenia

albo masz przytarta rure na obrotnicy albo rozdzielacz i zawor w nim niema juz szczelnosci i jak sie rozgrzeje brakuje cisnienia a najpewniej jedno i drugie.

mozna go rozebrac tylko troche starannosci i patrzec gdzie co bylo,kilka oringow i bedzie suchutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rekordzie w przewodach hydraulicznych masz z tego co pamiętam 9 dławików. Do rury od wysypu też jest. Możesz wymienić ten dławik na inny z większym otworkiem albo rozwiercić powodując tym samym zwiększenie przepływu oleju do siłownika. Dzięki temu siłownik na starcie będzie miał więcej siły. Chyba że inne siłowniki też nie działają poprawnie to wina może leżeć w pompie, albo w zaworze regulacji ciśnienia w rozdzelaczu. Czasami potrafi się przyblokować i część oleju idzie na przelew.

Pozdrawiam Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąś maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wymieniałem ostatnio cepy w bizonie (oczywiście dwa sąsiednie wyważałem na wadze podkładkami tak aby miały idealnie równą masę) i po operacji wymiany zauważyłem że po obróceniu wału młocarnia zawsze się cofa i zatrzymuje w jednym miejscu. W tym miejscu były zamontowane podkładki wyważające. Po ich wykręceniu wał już nie cofa się ani razu zawsze zatrzymuje się w miejscu w którym stanie.

 

Moje pytanie jest czy można te podkładki demontować?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chyba chodziło o naprzeciwległe cepy.Ja jak w swoim wymieniałem wszystkie nowe(niby tej samej wagi),to też przeważało w jedną stronę.Żeby zatrzymywał się w dowolnym miejscu,to wymontowałem.Nie zauważyłem z tego powodu jakiś anomalii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka powinna być odległość bębna od klepiska do omłotu rzepaku w bizonie zo 56 super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jaka powinna być odległość bębna od klepiska do omłotu rzepaku w bizonie zo 56 super?

Ja jak jadę w rzepak to szczelina na max a obroty bębna na min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś wie jak powinny być prawidłowo ustawione kierownice strumienia powietrza za wentylatorem w przypadku koszenia rzepaku oraz zboża. Byłbym baardzo wdzięczny gdy ktoś pomógł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze smarowaniem bizona u znajomego dotychczas smarowałem codziennie wszystko bo nie miał instrukcji co ile godz ,ostatnio znalazłem w internecie tabele smarowania i po za kołem napędzającym jezdnym co 10 godz smarowanie i przeguby przy kosie resztę co 50 godz to by było w ostrej akcji raz na tydzień ,bo co wiem łożyska bębna nie ma jak smarować i odpukać ponad 20 lat wytrzymują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za zdjęcie " tekmie " . Byłem u nas w kołku rolniczym i mówili że też tak na połowie mają i nie ruszają tego , ja też tak ustawie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się spytać jakie powinny być obroty młocarni w Bizonie zo56 do omłotu zbóż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...