Skocz do zawartości
www.babcia.com.pl

Co zrobić żeby wybudowano u mnie elektrownie wiatrowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzierżawie grunt pod budowe wiatraka/narazie jednego.

Chce zaznaczyć że do okoła naszej wsi jak pamietam bylo 6 wiatrakow ktore w dawnych czasach mełły zboze jak nie bylo elektrycznosci. Pochodze z podlasia. Posiadam 3,5 ha ziemi. Zainteresowanych prosze o kontakt pod numerem 728289240.

 

 

Niech ktos mi wytłumaczy, firmy obiecuja duze sumy za dzierzawe a w praktyce rolnicy otrzymuja okolo 1000 zl. Dlaczego jest taka duza roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działka rolna 1,84 ha, strefa najlepszych wiatrów w Polsce.

Województwo zachodniopomorskie, powiat Sławno, gmina Postomino. Kilka kilometrów od morza, kilkaset metrów od zabudowań, mam poświadczenie, że w planie zagospodarowania przestrzennego działka jest przeznaczona pod elektrownię wiatrową. Sprzedaż, dzierżawa, wynajem. Proszę tylko o poważne propozycje via e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydzierżawie działkę 6 ha pod wiatrak w dobrym punkcie, południe mazowsza tel 508245799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

 

 

Nasza spółka poszukuje rozległych terenów pod budowę Elektrowni Wiatrowych firm Vestas,Enercon,Windpower,GE... Działki najlepiej na terenach Województwa Lubelskiego, Małopolskiego oraz Podkarpackiego.. "PGE Rzeszów/Zamość"

Tylko ten zakład ma jeszcze wolne moce przyłączeniowe...

Działki muszą być oddalone min. 300-500m od zabudowań, Sam wiatrak zajmuje powierzchnię tylko 3 arów, także dalsza uprawa działki powinna być bezproblemowa.

Proponujemy bardzo dobre warunki dzierżawy...

 

Wszelkie zapytania ofertowe proszę przesyłać na grandenergy@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany wydzierżawieniem ok. 70 ha ziemi na budowę elektrowni wiatrowej. Ziemia jest w jednym kawałku woj. łodzkie, powiat brzeziński. Kontakt: poosiny@2p.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka działek potencjalnie pod elektrownię w woj. łódzkim, powiat pajęczański.

Kontakt: lzp@gazeta.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2,5- 6,5 ha działkę rolną (grunty orne) na wyżynie w której w

poblizu znajduje się linia wysokiego napięcia. Teren ten jest położony w

woj łódzkim powiat pajeczno. Jeżeli są zainteresowani państwo moge

podesłać foto tej ziemi.

pozdrawiam

Michał Kowalczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzierżawie grunty pod budowę wiatraka. Powiat pajęczański woj. łódzkie. tel.785517503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nazywam się Marek Klonowski. Obecnie pracuje dla firmy WindProspect. Firma realizuje parki wiatrowe w Anglii, Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i w Polsce. Jeśli wydaje Ci się ze masz dobry teren pod elektrownie wiatrowe (400 - 500 metrów do najbliższych budynków mieszkalnych, najlepiej duży odsłonięty teren), napisz do nas. marek.klonowski[malpa]windprospect.pl

Jesteśmy w stanie zapłacić nawet do 5000 euro rocznie za jeden wiatrak na twoim polu (wiatraki musza być od siebie także oddalone o około 350 do 500m, ale jeśli zmieści się ich 10 możesz dostawać od nas przez najbliższe 30 lat nawet 50tys euro rocznie co daje około 15tyś złotych miesięcznie !!!) . Na wszystkie pytania chętnie odpowiem. pozdrawiam. Marek

 

p.s. do tego oczywiście twoja ziemia nadal nadaje się pod uprawę (wiatraki zajmują około 1% powierzchni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zainteresował by sie działką pod budowę EW w powiecie kutnowskim gmina Krośniewice.

Odległośc od zabudowan 325m.

sila wiatru 6m/sek.

chropowatośc terenu 1,5.

wzniesienie 125m/npm.

linia średniego napięcia 50m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzierżawię 8ha gruntów rolnych na elektrownie wiatrową w gminie Kowiesy, powiat skierniewicki, województwo łódzkie. Kontakt wiola_bie@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś zainteresowany terenami pod elektrownie wiatrową proszę o kontakt -adambzowki53@interia.eu.Działka ma ok.2 h.bez żadnych zabudowań(najbliższe około 500 m)w całkowicie odkrytym ,płaskim terenie a do tego bardzo wietrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - ostatnim czasem dowiadywalem sie sporo o wiatrakach - wiem ze zmienily sie przepisy dotowania tych inwestycji przez UE. Mam pytanie do osob chcacych podzielic sie swoja juz nabyta wiedza. Mianowicie z jakiego Banku mozna uzyskac kredyt pod budowe wiatraka? Nie mowie tu o bankach komercyjnych ktore rzadaja 7-9%. Zastanawialem sie nad Bankiem Ochrony Srodowiska lecz kiedys udzielal on podobno tylko 500 000 zl pozyczki. Jestem zainteresowany postawieniem silowni wiatrowej o mocy 1,62 MW lub 2 MW w woj lodzkim. Koszt takiej inwestycji to okolo 9 mln zlotych. Jesli ktos bylby tak mily i mogl by podzielic sie swoja wiedza - bardzo prosze o kontakt.

 

Ktory bank pozycza takie pieniadze na taka inwestycje przy zalozeniu ze gwarantem kredytu jest sama silownia wiatrowa i procentowe dotacje UE.

 

prosze o kontakt: boneshade@op.pl

 

Wszystkim posiadajacym faktyczna wiedze badz chocby jakies przeslanki serdecznie dziekuje za udostepnienie wiedzy;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie ostatnio spotkalem z kims, kto sie niezle na takim interesie przejechal, a troche kasy na to wylozyl, przy czym slowo troche, to nie jest za bardzo odpowiednie chyba. w kazdym razie tak mu eko-energia wybudowala wiatraki, ze do tej pory nie chodza, a rata leasingu placona byc musi. niby gruba kasa i wydawac sie moze, ze przy takich inwestycjach bledow byc nie powinno, ale niestety sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam grunty rolne 8 ha w jednym kawałku w pobliżu przebiega linia wysokiego napięcia. Na terenie tym występują bardzo dobre warunki wietrzne, dojazd do gruntów zarówno z drogi asfaltowej jak i gruntowej. Najbliższe zabudowania znajdują się w odległości ponad 500 metrów. Grunty znajdują się w woj Lubelskim (lokalizacja dawne woj. Zamojskie) powiat Tomaszów Lubelski, gmina Jarczów. W razie zainteresowania proszę o kontakt na adres mailowy szymon.cwik@vp.pl lub nr. tel. 602522368

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM DO ZAOFEROWANIA GRUNTY ROLNE O POW.3 HA W JEDNYM KAWAŁKU POD EW, SPEŁNIAJĄ PODANE WARUNKI. WOJ.MAZOWIECKIE. ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT TEL.662 890 876.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również chętnie wydzierżawię ziemie pod wiatrak .Przez działkę przebiega linia wysokiego napięcia ,w promieniu 15km powstały 3 wiatraki .Powiat nowomiejski -warm-maz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również chętnie wydzierżawię ziemie pod wiatrak .Przez działkę przebiega linia wysokiego napięcia ,w promieniu 15km powstały 3 wiatraki .Powiat nowomiejski -warm-maz .Tylko poważne propozycje staf58@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...