Skocz do zawartości
miszka01

Normy szacunkowe czy pełna księgowość

Rekomendowane odpowiedzi

Już ten temat był wielokrotnie wałkowany, ale nadal kazdy inaczej interpretuje przepisy. Urząd Skarbowy inaczej, Izba Skarbowa inaczej, UKS inaczej. Jak Wy hodowcy sie rozliczacie po przekroczeniu 1 200 0000 Euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już ten temat był wielokrotnie wałkowany, ale nadal kazdy inaczej interpretuje przepisy. Urząd Skarbowy inaczej, Izba Skarbowa inaczej, UKS inaczej. Jak Wy hodowcy sie rozliczacie po przekroczeniu 1 200 0000 Euro?

 

Przepraszam za pomyłkę 1 200 000 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już ten temat był wielokrotnie wałkowany, ale nadal kazdy inaczej interpretuje przepisy. Urząd Skarbowy inaczej, Izba Skarbowa inaczej, UKS inaczej. Jak Wy hodowcy sie rozliczacie po przekroczeniu 1 200 0000 Euro?

 

Polecam lekturę - wyrok WSA w Gliwicach z 11 stycznia 2009 r., I SA/Gl 535/09

 

..Podatnik osiągający przychody z działów specjalnych produkcji rolnej, ma obowiązek ustalania dochodu do opodatkowania na podstawie ksiąg rachunkowych, jeżeli jego przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 1.200.000 EURO...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już ten temat był wielokrotnie wałkowany, ale nadal kazdy inaczej interpretuje przepisy. Urząd Skarbowy inaczej, Izba Skarbowa inaczej, UKS inaczej. Jak Wy hodowcy sie rozliczacie po przekroczeniu 1 200 0000 Euro?

 

Polecam lekturę - wyrok WSA w Gliwicach z 11 stycznia 2009 r., I SA/Gl 535/09

 

..Podatnik osiągający przychody z działów specjalnych produkcji rolnej, ma obowiązek ustalania dochodu do opodatkowania na podstawie ksiąg rachunkowych, jeżeli jego przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 1.200.000 EURO...

 

Pozdrawiam

 

Ja musiałem przejść na księgę rachunkową w pierwszym podejściu, 800 000.

Kiedy wystąpiłem do US o interpretację przepisu, to oni zapowiedzieli kontrolę

Ksęgowa uprzedziła kontrolę i dokonała oceny i wyceny obiektów przez rzeczoznawcę, wciągając kurniki i inne obiekty związane z produkcją do odliczania amortyzacji. Sęk w tym, że kurniki w PL są na 40lat, natomiast w D na 16lat. Wszystkie remonty, i inne roboty należy wykonywać na fakturę, robiąc koszty. Dla banków jestę mało wiarygodny, ponieważ dochód spadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę, dopiero teraz zauważyłem, wyrok jest z 2010r., a nie jak wcześniej napisałem 2009r..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...