Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:53 Czw 25 Kwi 2019

Agrolok
Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 1280, 1281, 1282  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczorek

PostWysłany: 06:31 Wto 3 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korekty to będą ale w górę ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 23:19 Pon 2 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

28 palet załadowane, cena Question Rolling Eyes - bez żadnych korekt Wink
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 08:59 Pon 2 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
thunder13 napisał:
Jajczarek napisał:
Kurza ślepota Very Happy Razz Laughing Wink
a poza tym? Wiem że leki żarcik, ale i jakaś oczywistość. Raczej nie zauważyłem aby stare stado traciło widzenie w półmroku po 2msc stosowania obniżonej dawki. Ale chodzi mi głównie o pisklęta bo niedługo mi przywiozą, a koncentrat dostałem ze sporo uboższą ilością wit. A.

Zapotrzebowanie na wit A jest wzmożone u zwierząt szybko rosnących. Wit. A jest niezbędna do właściwego funkcjonowania nabłonków... Ogólnie teorii, nie chce mi się pisać. Ale A ma wpływ na wchłanianie i proliferację kom.... Po za premiksem to co dajesz w paszy też zawiera wit A, tylko w małych ilościach. Można to rozwiązać na 2 sposoby: Albo wzbogacić paszę albo dawać suplementy do wody. Pasze możesz wzbogacić chociażby marchewką (czego sobie w dzisiejszych czasach nie wyobrażam żeby stosować to przy hodowli na masową skalę - kiedyś się tak robiło, jeszcze 20-30 lat temu.) lub po prostu suplementuj do wody. Najlepiej to porównaj wzorzec stada z tym co powinno wychodzić w paszy. I czy wartości się zgadzają.

Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Więcej opanowania i mniej naszego polskiego biadolenia.

Pozdrawiam
Wink
Ps. Pogoda sama nam robi śmigus dyngus w tym roku. Razz
marchewka, marchewką, kurczakom nie podam, stare... dostają, zostają witaminki do picia lub do paszy. Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź. Również życzę Wszystkim tutaj goszczącym spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 07:22 Pon 2 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Jajczarek napisał:
a poza tym? Wiem że leki żarcik, ale i jakaś oczywistość. Raczej nie zauważyłem aby stare stado traciło widzenie w półmroku po 2msc stosowania obniżonej dawki. Ale chodzi mi głównie o pisklęta bo niedługo mi przywiozą, a koncentrat dostałem ze sporo uboższą ilością wit. A.

Zapotrzebowanie na wit A jest wzmożone u zwierząt szybko rosnących. Wit. A jest niezbędna do właściwego funkcjonowania nabłonków... Ogólnie teorii, nie chce mi się pisać. Ale A ma wpływ na wchłanianie i proliferację kom.... Po za premiksem to co dajesz w paszy też zawiera wit A, tylko w małych ilościach. Można to rozwiązać na 2 sposoby: Albo wzbogacić paszę albo dawać suplementy do wody. Pasze możesz wzbogacić chociażby marchewką (czego sobie w dzisiejszych czasach nie wyobrażam żeby stosować to przy hodowli na masową skalę - kiedyś się tak robiło, jeszcze 20-30 lat temu.) lub po prostu suplementuj do wody. Najlepiej to porównaj wzorzec stada z tym co powinno wychodzić w paszy. I czy wartości się zgadzają.

Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Więcej opanowania i mniej naszego polskiego biadolenia.

Pozdrawiam
Wink
Ps. Pogoda sama nam robi śmigus dyngus w tym roku. Razz
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:40 Nie 1 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Zgadza się. Jajecznego poniosło jak niektórych z tego forum.
Obrażają tylko leszcze.
Natomiast co do wdzięczności- to nie przesadzajmy. Można by powiedzieć, że obie strony powinny być sobie wdzięczne.

Grunt żeby się szanować.

(słowo zostało usunięte), małorolny czy jak tam jeszcze jajeczny pisze to stan umysłu, a nie określenie wykonywanego zawodu.
Znam takich przedsiębiorców co prowadzą produkcję jajek, że nie jedna korpo spozna branży rolniczej, standardami, obrotami itp. do pięt im nie dorasta. O kulturze nie wspomnę.
Ciężko ich nazwać małorolnymi.

I tu się muszę z Tobą zgodzić... Rolas to właśnie stan umysłu i wcale nie znaczy, że to zjawisko generalizuję. Każdy kto uważnie czyta to wie do kogo to się odnosi. Ale z punktu widzenia Yoyo to tylko jajami da się handlować. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13

PostWysłany: 16:38 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 13:00 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 11:50 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś znalazłem o brakach witaminy A http://www.josera-agrar.pl/wp-content/uploads/witamina-A-informacja-dla-rolników.pdf ale wciąż nie wiem jakie negatywne skutki będzie miało obniżenie zawartości wit. A w paszach.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 10:28 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Gdyby nie te „rolasy” to co Ty byś w życiu robił ? Śrubkami byś handlował ?
Zamiast wdzięczności obrażanie i poniżanie. Brawo.

Zgadza się. Jajecznego poniosło jak niektórych z tego forum.
Obrażają tylko leszcze.
Natomiast co do wdzięczności- to nie przesadzajmy. Można by powiedzieć, że obie strony powinny być sobie wdzięczne.

Grunt żeby się szanować.

(słowo zostało usunięte), małorolny czy jak tam jeszcze jajeczny pisze to stan umysłu, a nie określenie wykonywanego zawodu.
Znam takich przedsiębiorców co prowadzą produkcję jajek, że nie jedna korpo spozna branży rolniczej, standardami, obrotami itp. do pięt im nie dorasta. O kulturze nie wspomnę.
Ciężko ich nazwać małorolnymi.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 08:39 Sob 31 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze życzonka, pięknego słonka, smutków małych jak biedronka, szczęścia wielkiego jak smok, smacznego jajuszka, mokrego Dynguska Wink
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 20:42 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Nie ma co się podniecać, handlarzyna żyje z naszej pracy, ciekawe jakby pokierował własną fermą??? Jeden stres z niska cena i gacie pełne.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 18:36 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:27 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jakoś niedawno nie spłonęła jedną większą fabryka witaminy A? Jakiś czas temu w dolfosie takie info dostałem i że może być drożej. Ostatnio też coś tej witaminy mniej sypią do koncentratów paszowych (nawet o 1/3 mniej niż było jeszcze pół roku temu). Ktoś coś wie więcej?

Czy zmiana dawki w paszy (z 9k jednostek do lekko ponad 6k jednostek) jakoś negatywnie wpłynie na kurzyska bo nie wiem? Witaminy E za to sypią ostatnio ok 1/2 więcej i walą karoten do koncentratu na odchów (a nigdy wcześniej nie było).
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:44 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny puste". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze w bród i zawsze nic nie idzie. Ubaw po pachy z tymi naszymi handlarzami.

Powiem ci Yoyo, to nieładnie cytować czyjś wpis zmieniając go, słabiutko Embarassed

Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 21:20 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny puste". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze w bród i zawsze nic nie idzie. Ubaw po pachy z tymi naszymi handlarzami.

Powiem ci Yoyo, to nieładnie cytować czyjś wpis zmieniając go, słabiutko Embarassed
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:09 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:13 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na kolegę to trzeba sobie zasłużyć ...
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 17:28 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Po świętach może być jeszcze lepiej z zejściem na eksport bardzo duże zapotrzebowanie a kur jeszcze większe WYCINANIE Cool Laughing Rolling Eyes ...
WESOŁYCH ŚWIĄT szczególnie dla DUBLA bo zaraz coś odszczeka ...

Życzę ci kolego wszystkiego dobrego
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 17:04 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po świętach może być jeszcze lepiej z zejściem na eksport bardzo duże zapotrzebowanie a kur jeszcze większe WYCINANIE Cool Laughing Rolling Eyes ...
WESOŁYCH ŚWIĄT szczególnie dla DUBLA bo zaraz coś odszczeka ...
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 14:18 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Do świąt już tylko 2 dni a u mnie jeszcze kolejka za jajkiem.
Towar wyjeżdża na bierząco, można powiedzieć, że z pominięciem magazynu.

Jakie stawiacie prognozy na pierwszą połowę kwietnia ?

Po świętach wzmożony ruch na exporcie (potwierdzam co pisał DEMI), ale....
niektórzy dali się wciągnąć i podpisali bardzo słabe cenki, a inni dokładnie te same które mieli do dwóch tygodni wstecz więc ok.27/28.

niektórzy panicznie probuja wypychac towar zeby nie zostac na swieta, a inni chetnie by dokupili ale nie ma nawet gdzie Smile
tak wiec mamy aktualnie czesc producentow takich, a czesc takich.
nikt nie stoi z towarem, ale niektorzy juz boja sie czasu po swietach.
zapowiada sie jednak ze kazdy bedzie obserwowal innych i prawdopodobnie do 14 kwietnia nie bedzie zadnych zmian, choc pewnie my handlarze (nie wszyscy Smile ) będziemy próbować obniżać cenę.

ZDROWYCH, WESOŁYCH, SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW I TYCH MNIEJSZYCH I TYCH WIĘKSZYCH !
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 14:10 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
jajeczny napisał:
nukito napisał:
Jak was czytam to się utwierdzam że "producent jaj" to stan umysłu.
Jaracie się że przed wielkanocą sprzedaliście wszystkie jajka.

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny pełne". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze brak i zamówienia już na tydzień do przodu. Ubaw po pachy z tymi naszymi producentami. No ale cóż, szacun za życiową decyzję jaką podjęli. Ja tam wolę czystą robotę.

Co ty mozesz na ten temat wiedziec piszesz byle co bo byle co jesz i byle jak zyjesz Wink

do dopiero napisane byle co.
co ma pisanie do jedzenia ? od jedzenia awokado, a nie snickersa sprzedasz wiecej jajek ? czegos nie rozumiem ? a moze powinienem zjesc awokado żeby pojąć ?
przy okazji chcialbym jeszcze sie dowiedziec co to znaczy byle jak zyc ?

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 12:10 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
nukito napisał:

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny pełne". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze brak i zamówienia już na tydzień do przodu. Ubaw po pachy z tymi naszymi producentami. No ale cóż, szacun za życiową decyzję jaką podjęli. Ja tam wolę czystą robotę.

Co ty mozesz na ten temat wiedziec piszesz byle co bo byle co jesz i byle jak zyjesz Wink
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 11:53 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nukito napisał:

Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 11:46 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nukito napisał:

Trochę zimnej wody zalecam. To pomaga Wink Wink
Powrót do góry
nukito

PostWysłany: 11:35 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 1280, 1281, 1282  Następny
Strona 52 z 1282

Skocz do: