Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:51 Pią 19 Kwi 2019

Agrolok
Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 1279, 1280, 1281  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoyo

PostWysłany: 18:36 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Gdyby nie te „rolasy” to co Ty byś w życiu robił ? Śrubkami byś handlował ?
Zamiast wdzięczności obrażanie i poniżanie. Brawo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13

PostWysłany: 10:27 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jakoś niedawno nie spłonęła jedną większą fabryka witaminy A? Jakiś czas temu w dolfosie takie info dostałem i że może być drożej. Ostatnio też coś tej witaminy mniej sypią do koncentratów paszowych (nawet o 1/3 mniej niż było jeszcze pół roku temu). Ktoś coś wie więcej?

Czy zmiana dawki w paszy (z 9k jednostek do lekko ponad 6k jednostek) jakoś negatywnie wpłynie na kurzyska bo nie wiem? Witaminy E za to sypią ostatnio ok 1/2 więcej i walą karoten do koncentratu na odchów (a nigdy wcześniej nie było).
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:44 Pią 30 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny puste". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze w bród i zawsze nic nie idzie. Ubaw po pachy z tymi naszymi handlarzami.

Powiem ci Yoyo, to nieładnie cytować czyjś wpis zmieniając go, słabiutko Embarassed

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenanienaceny

PostWysłany: 21:20 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny puste". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze w bród i zawsze nic nie idzie. Ubaw po pachy z tymi naszymi handlarzami.

Powiem ci Yoyo, to nieładnie cytować czyjś wpis zmieniając go, słabiutko Embarassed
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:09 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:13 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na kolegę to trzeba sobie zasłużyć ...
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 17:28 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Po świętach może być jeszcze lepiej z zejściem na eksport bardzo duże zapotrzebowanie a kur jeszcze większe WYCINANIE Cool Laughing Rolling Eyes ...
WESOŁYCH ŚWIĄT szczególnie dla DUBLA bo zaraz coś odszczeka ...

Życzę ci kolego wszystkiego dobrego
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 17:04 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po świętach może być jeszcze lepiej z zejściem na eksport bardzo duże zapotrzebowanie a kur jeszcze większe WYCINANIE Cool Laughing Rolling Eyes ...
WESOŁYCH ŚWIĄT szczególnie dla DUBLA bo zaraz coś odszczeka ...
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 14:18 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Do świąt już tylko 2 dni a u mnie jeszcze kolejka za jajkiem.
Towar wyjeżdża na bierząco, można powiedzieć, że z pominięciem magazynu.

Jakie stawiacie prognozy na pierwszą połowę kwietnia ?

Po świętach wzmożony ruch na exporcie (potwierdzam co pisał DEMI), ale....
niektórzy dali się wciągnąć i podpisali bardzo słabe cenki, a inni dokładnie te same które mieli do dwóch tygodni wstecz więc ok.27/28.

niektórzy panicznie probuja wypychac towar zeby nie zostac na swieta, a inni chetnie by dokupili ale nie ma nawet gdzie Smile
tak wiec mamy aktualnie czesc producentow takich, a czesc takich.
nikt nie stoi z towarem, ale niektorzy juz boja sie czasu po swietach.
zapowiada sie jednak ze kazdy bedzie obserwowal innych i prawdopodobnie do 14 kwietnia nie bedzie zadnych zmian, choc pewnie my handlarze (nie wszyscy Smile ) będziemy próbować obniżać cenę.

ZDROWYCH, WESOŁYCH, SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW I TYCH MNIEJSZYCH I TYCH WIĘKSZYCH !
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 14:10 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
jajeczny napisał:
nukito napisał:
Jak was czytam to się utwierdzam że "producent jaj" to stan umysłu.
Jaracie się że przed wielkanocą sprzedaliście wszystkie jajka.

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny pełne". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze brak i zamówienia już na tydzień do przodu. Ubaw po pachy z tymi naszymi producentami. No ale cóż, szacun za życiową decyzję jaką podjęli. Ja tam wolę czystą robotę.

Co ty mozesz na ten temat wiedziec piszesz byle co bo byle co jesz i byle jak zyjesz Wink

do dopiero napisane byle co.
co ma pisanie do jedzenia ? od jedzenia awokado, a nie snickersa sprzedasz wiecej jajek ? czegos nie rozumiem ? a moze powinienem zjesc awokado żeby pojąć ?
przy okazji chcialbym jeszcze sie dowiedziec co to znaczy byle jak zyc ?

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 12:10 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
nukito napisał:

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny pełne". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze brak i zamówienia już na tydzień do przodu. Ubaw po pachy z tymi naszymi producentami. No ale cóż, szacun za życiową decyzję jaką podjęli. Ja tam wolę czystą robotę.

Co ty mozesz na ten temat wiedziec piszesz byle co bo byle co jesz i byle jak zyjesz Wink
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 11:53 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nukito napisał:

Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 11:46 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nukito napisał:

Trochę zimnej wody zalecam. To pomaga Wink Wink
Powrót do góry
nukito

PostWysłany: 11:35 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 09:43 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do świąt już tylko 2 dni a u mnie jeszcze kolejka za jajkiem.
Towar wyjeżdża na bierząco, można powiedzieć, że z pominięciem magazynu.

Jakie stawiacie prognozy na pierwszą połowę kwietnia ?
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 07:47 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pustka na magazynie, jutro ostatnia przedświąteczna dostawa. Po świętach zamówienia bez zmian.

L 29
M 27
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 05:51 Czw 29 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/przydatne-w-kuchni/jakie-jajka-kupowac-jak-odczytywac-oznaczenia-na-jajkach_41345.html ;D

To nie jest śmieszne... To trzeba zwalczać. Zgłoś to do kipdip. W tym artykule jest stek bzdur... I celowych oczernień
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:34 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/przydatne-w-kuchni/jakie-jajka-kupowac-jak-odczytywac-oznaczenia-na-jajkach_41345.html ;D
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 21:38 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Yoyo napisał:
thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
Ale cisza.
Tymczasem brak towaru praktycznie w całym kraju.
Nie potwierdzam. Centrum lekko zawalone. Osobiście wyprzedzałem zapas tydzień temu i ludzie szaleju na hali dostają bo towaru nie starcza dla wszystkich. Chciałem kupić i odsprzedać w detalu, ale wprost mówią, że innych nie chcą... jak żyć.... Pierwszy taki rok od ponad 30 lat, a produkcja podobna. Sąsiady natomiast zawalone jajami 😀 i narzekają.
Detal u mnie to:
XL 0,9zł
L 0,8zł
M 0,7zł
S 0,6zł
Ceny za krem. 95% to detal w ostatnim miesiącu. Markety mają średnio 15gr taniej.

Centrum lekko zawalone ? Niby gdzie ?
Powiem Ci, że ceny w detalu masz wysokie. No chyba, że sam na targu sprzedajesz. Oczywiście nie ma co krytykować, bo można tylko pozazdrościć takich cen (a te na targu są jak najbardziej realne), ale przy ciut większej produkcji taki handel jest raczej niemożliwy.
Paradoksalnie może się jednak okazać, że Ty przy takim handlu z małej produkcji masz o wiele więcej niż niejeden z większej tylko przy odbiorcach hurtowych.

Dla mnie detal, to odbiorcy po 1-2 palety, sklepy, piekarnie, cukiernie, stołówki, itp. i takich cen jak Ty napewno w detalu nie mam.

Przez ostatnie dwa miesiące dokupowałem tygodniowo po kilka palet dużego jajka. W tym tygodniu źródełko wyschło i jajek zabrakło.

Kolega po prostu podał ceny jaj 0PL czyli ekologii. To by się zgadzało.
2PL, żadne eko, ale strzelajcie Panowie dalej, ja sprzedam a Panowie jeszcze trochę obniżcie bo konkurencja i te bzdety, najlepiej sprzedać poniżej czegokolwiek wykańczając się nawzajem... każdy robi jak mu wygodnie; fakt że dla mnie detal to do 150, czasem skrzynki, ale to tutaj są pieniądze, a nie na cukierenkach czy małych sklepikach, co innego jak jest stała umowa z molochem na odbiór. O zawalonym centrum to mówię to co widzę (na straganie jaj w bród, od producentów, nie przekupek), nie skupuję ani nie obchodzą mnie zbytnio wielcy więc co do nich nie wiem, ale u takich do 5k kur to jaja są (tylko że taki to raczej palety po 15 czy 20 gr nie sprzeda i może stąd Was to nie obchodzi).
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:16 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Wróżbita Misio tym razem się pomylił Very Happy (nie mogłem się powstrzymać Razz)

Kurde, a miałem się go pytać o numery w LOTTO Laughing

Prawda taka, że nikt nie wie, co będzie za miesiąc lub dwa. W mojej okolicy (a wiem, że nie tylko) hodowcy wstrzymują się ze wstawieniami.
Sytuacja wygląda tak, że kupisz pisklaka, odchowasz, przeniesiesz do klatki, pozbędziesz się „pierwszego groszku”, kura zacznie Ci nieść już poważne jajko, a np. w 30-tym tygodniu wchodzi weterynaria i musisz oddać i jajka i stado na utylizacje. ZERO odszkodowania. Jedną decyzją urzędnika kilkaset tys./kilka mln. PLN w plecy
No normalnie interes życia. Nic, tylko brać kurczaki i wstawiać kury.... bo aktualnie cena w miarę dobra (normalna).

I to się nazywa LOTTO !!!
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:59 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

centrum = wielkopolska ? Razz tak Poznaniacy przynajmniej uważają. Wink Dla mnie centrum to Łódź. Wink
znajomi z mazowieckiego mają za to 0 jaja na stanie... ilości mikroskopijne. Nawet na średniej wielkości fermach.
U mnie wygląda to podobnie. Zaczynają spływać zamówienia na po świętach. Jedna osoba już ma cały tydzień po świętach wybrany...

Po mojemu obniżki to po świętach minimalne mogą być na 0,28 za L i 0,24 za M
Bardziej bym się obawiał 2 połowy kwietnia. Bardzo niekorzystny jest trend na zachodzie Europy... Także 2 połowa kwietnia zdecyduje jaka bedzie cena na Lato.

Ps. Wróżbita Misio tym razem się pomylił Very Happy (nie mogłem się powstrzymać Razz)
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 18:53 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
Ale cisza.
Nie potwierdzam. Centrum lekko zawalone. Osobiście wyprzedzałem zapas tydzień temu i ludzie szaleju na hali dostają bo towaru nie starcza dla wszystkich. Chciałem kupić i odsprzedać w detalu, ale wprost mówią, że innych nie chcą... jak żyć.... Pierwszy taki rok od ponad 30 lat, a produkcja podobna. Sąsiady natomiast zawalone jajami 😀 i narzekają.
Detal u mnie to:
XL 0,9zł
L 0,8zł
M 0,7zł
S 0,6zł
Ceny za krem. 95% to detal w ostatnim miesiącu. Markety mają średnio 15gr taniej.

Powiem Ci, że ceny w detalu masz wysokie. No chyba, że sam na targu sprzedajesz. Oczywiście nie ma co krytykować, bo można tylko pozazdrościć takich cen (a te na targu są jak najbardziej realne), ale przy ciut większej produkcji taki handel jest raczej niemożliwy.
Paradoksalnie może się jednak okazać, że Ty przy takim handlu z małej produkcji masz o wiele więcej niż niejeden z większej tylko przy odbiorcach hurtowych.

Dla mnie detal, to odbiorcy po 1-2 palety, sklepy, piekarnie, cukiernie, stołówki, itp. i takich cen jak Ty napewno w detalu nie mam.

Przez ostatnie dwa miesiące dokupowałem tygodniowo po kilka palet dużego jajka. W tym tygodniu źródełko wyschło i jajek zabrakło.

Kolega po prostu podał ceny jaj 0PL czyli ekologii. To by się zgadzało.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 18:15 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
Ale cisza.
Detal u mnie to:
XL 0,9zł
L 0,8zł
M 0,7zł
S 0,6zł

Powrót do góry
89dziki89

PostWysłany: 09:52 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
BRAK BRAK BRAK JAJA zamówienia dziś na po świętach , wczoraj obdzwoniłem 7 ferm duuużych i ani jednej palety nie dostałem a usłyszałem że muszą się towarować na po świetach na eksport bo duże zamówienia Rolling Eyes

Potwierdzam, co nie oznacza, że L- 0,8
thunder, gratuluję podzielnej uwagi, jedną ręką wyjmować jaja z kosza, drugą pisać post Smile
Spadam i nie zasmiecam forum, Tobie proponuję to samo.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:45 Sro 28 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

89dziki89 napisał:
L - 0,8 M - 0,7
Ile koszy dziennie sprzedajesz?
W dzień stoisz na targu tupiac nogami z zimna, a wieczorami roznosisz po osiedlach Smile ? Niedługo doczekamy się wpisów "dziś sprzedałem 2 kratki jaj za 54 złote, L - 0,9"

Tak, tak. Zgadza się 30k na 2h targu z koszyków Wink, pewnie że dało by radę, tylko ile tych koszyków na jednym kramie by trzeba by było mieć.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 1279, 1280, 1281  Następny
Strona 52 z 1281

Skocz do: