Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:20 Sro 18 Wrz 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 1321, 1322, 1323  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fermajaj m

PostWysłany: 18:30 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiat Żuromin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przeor

PostWysłany: 18:28 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za gotówkę , kupisz u mnie za 0,18
Powrót do góry
lana_del-rey

PostWysłany: 18:08 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: cena L1B Odpowiedz z cytatem

fermajaj m napisał:
Jak masz gotówkowe to wszędzie

Podasz namiary??
Oczywiście, jest gotówka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
fermajaj m

PostWysłany: 18:04 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz gotówkowe to wszędzie
Powrót do góry
lana_del-rey

PostWysłany: 17:31 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: cena 1B Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy gdzieś kupie jeszcze 1B po mniej niż 0,20 .-paletowe ilości.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 14:41 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak dalej pójdzie, to zostaniemy z tym, co wyprodukujemy na własnym rynku.

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/591943,slowenia-salmonella-mieso-z-polski-kebab.html
Powrót do góry
Mrok

PostWysłany: 12:37 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odezwały się na forum jak sądzę dwie zbulwersowane panie. Prawda jest taka niema złych PRODUCENTÓW ani SPRZEDAWCÓW jest tylko za niska cena i za słabe zejście towaru . I wtedy zaczyna się cięcie kosztów
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 06:56 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

magdaKato napisał:
Przestrzegam i proszę uważać na firmę handlującą jajkiem z Katowic ( Obroki Hale Targowe )
Przejechałam sie powaznie i straciłam duzo kupców...
Jajko w exstra cenie ale to odpad z duzych ferm , trzeci gatunek , jajko klekocze jak sie nim potrzesie , żółtko sie rozlewa, kolor pomaranczowy ostry...
Dzwoniłam w sprawie reklamacji to jeszcze zostałam wysmiana
I do tego żenująco pisze NASZA WIZYTÓWKA TO WYSOKIEJ JAKOSCI JAJA...

przepraszam jak kogos uraziłam

Przejechała się Pani na chęci zarobienia dodatkowych kilku groszy na szt. Jak się szuka okazji w takim towarze jak jajka to bywa różnie. I jeszcze pretensje do sprzedającego, że pisze o wysokiej jakości..., a co ma napisać, że sprzedaje leżaki magazynowe sprzed 2 miesięcy. Handel to w dużej mierze sztuka mówienia tego co klient CHCE usłyszeć. Tylko, że w 99% okazje to zwykła ściema, nie ma darmowych obiadów. I dotyczy to tak samo promocji w markecie jak i super ceny w budzie z jajkiem na giełdzie.
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 00:04 Sro 20 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż za przemiła odpowiedź pracownika weterynarii ''najgorsze jaja z klatki'' to jeśli ja robię od 20 lat sama paszę ,nigdy nie leczyłam przez ten czas kur więc nie używam antybiotyków, robię wszystkie badania regularnie ,utrzymuję czystość na fermie i dbam o bio asekurację .Robię wszystkie zalecane wymazy z paszarni sortowni pakowalni i wszystkich urządzeń, dbam aby jajko opuszczało fermę do trzech dni od zniesienia to produkuję najgorsze jajka ? To chyba jest coś nie tak mam wrażenie że wszystkim bez wyjątku poprzewracało się już w głowach nawet tym, którzy o drobiarstwie powinni mieć pojęcie . To po co te kontrole, audyty ,przepisy, badania nie można wszystkich hodowców wrzucać do jednego worka .
Są dobre i złe hodowle zarówno fermowe jak i przyzagrodowe i zależy to tylko od uczciwości producenta a gloryfikowanie jednych kosztem drugich jest zwykłym oszustwem.
Powrót do góry
magdaKato

PostWysłany: 17:31 Wto 19 Mar 2019    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Przestrzegam i proszę uważać na firmę handlującą jajkiem z Katowic ( Obroki Hale Targowe )
Przejechałam sie powaznie i straciłam duzo kupców...
Jajko w exstra cenie ale to odpad z duzych ferm , trzeci gatunek , jajko klekocze jak sie nim potrzesie , żółtko sie rozlewa, kolor pomaranczowy ostry...
Dzwoniłam w sprawie reklamacji to jeszcze zostałam wysmiana
I do tego żenująco pisze NASZA WIZYTÓWKA TO WYSOKIEJ JAKOSCI JAJA...

przepraszam jak kogos uraziłam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13

PostWysłany: 15:30 Wto 19 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Pracownik inspekcji weterynaryjnej wątpi i ostrzega: - Jeżeli jajko nie ma pieczątki, to nie znaczy, że jest ekologiczne, zdrowe i wiejskie. Równie dobrze może to być najgorszy sort jajek klatkowych albo odpad produkcyjny z wielkiej fermy - komentuje rozmówca WP." W drugą stronę też to działa- to że ma certyfikaty i numerek jak w obozie to nie znaczy, że to da się zjeść i jest zdrowe Wink, termin też można sfałszować. I w jednym i w drugim przypadku będzie patologia, a inspektor zapomina że nie wszystko jest regulowane tak jakby tego najpewniej pragnął. A "odpad produkcyjny w wielkich ferm" też ląduje w legalnym obrocie na co Pan inspektor pewnie zezwala (przetwórnie, proszkownie, itp.). Pan inspektor "równie dobrze" może się znać lub się nie znać na tym co robi- od tego są wytyczne i procedury, aby nie musieć myśleć Wink. Artykuł tendencyjny i żenujący, byle tylko następną aferę ukręcić. Dopóki prawo będzie można interpretować dopóty będą się działy cuda na kiju tylko po to aby uciec od odpowiedzialności i nawet jak zamknie się drogę tej Pani do handlu/hodowli to na jej miejsce wyroście 2 czy 3 następnych jeszcze gorszych.
Powrót do góry
jajcoo

PostWysłany: 12:00 Wto 19 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
https://wiadomosci.wp.pl/wiejskie-jaja-od-szczesliwych-kur-weterynarz-demaskuje-typowe-oszustwo-6360757349033601a

to chyba chodzi o tą panią co się ogłasza https://www.olx.pl/oferta/jaja-wiejskie-CID757-IDz3Gmm.html#9297a92dcf Cool Cool
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:14 Wto 19 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
https://wiadomosci.wp.pl/wiejskie-jaja-od-szczesliwych-kur-weterynarz-demaskuje-typowe-oszustwo-6360757349033601a

Walka z wiatrakami... Nawet sam inspektor twierdzi, że zdobycie potrzebnych dokumentów nie wymaga wielkiego wysiłku. Więc jaki problem sprzedawać takie jajka legalnie jako rzeczywiście "wiejskie". Kto sprawdzi ile ich sprzedał, nawet gdy w rzeczywistości miałby tylko 50 kur. Artykuł krzywdzący tych, którzy chcą faktycznie sprzedać uczciwie. Typowe dla tego kraju, że z góry zakładamy iż sprzedający jest nieuczciwy.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 07:52 Wto 19 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
poranny kogut

PostWysłany: 13:40 Pon 18 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jak sprzedajcie w tym tyg ?
Telefony dzwonią i dzwonią w poszukiwaniu Mki....
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:39 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://facet.onet.pl/kurczeta-usmiercily-lisa-polaczyly-sily-i-zaatakowaly-go-dziobami/kyw7ngc - na infografice brakuje jeszcze co najmniej jednego ptaka Gallus Gallus Domesticus Twisted Evil
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:21 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Ale ja zupełnie o czym innym... Widzimy tylko to co ktoś chce nam pokazać. Nie znamy jego zamiarów i właśnie przez ciekawość wpadamy w podstawioną pułapkę. Na zasadzie: Małpka widzi małpka robi... Ale rozumieć już nie musi.

Dlatego nie trzeba wierzyć bezgranicznie we wszystko to co ludzie mówią i co się widzi, to tak jak słuchanie wyłącznie radia Maryja lub oglądanie wyłącznie TVP lub TVNu- a wielu takich jest niestety.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 15:09 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
Nie liczcie cudzych pieniędzy bo i tak się nie doliczycie. Taka chyba przypadłość ludzka, że przeważnie każdy wie ile sąsiad ma w kieszeni a swoich policzyć nie potrafi. I jeszcze to, że ludzie wiedzą więcej o Tobie niż ty sam o sobie. Skupiamy całą uwagę na to co za płotem a za naszymi plecami lis kury podkrada. Laughing
ciekawość Wink Zaś branża jest tak mała w okolicy, że każdy wie wszystko. Nie moja sprawa ile ktoś ma i co i jak robi bo to znaczenia nie ma. Poza tym dobrze wiedzieć o różnych rzeczach chociażby po to aby nie wpadać w podobne pułapki. Przecież Panowie też chcecie wiedzieć jakie ceny ma sąsiad w branży i trudno to mieć komukolwiek za złe- na tym to polega. Ważne żeby zbyt nie wykorzystywać tych informacji w celu pogrążenia konkurenta, bo o to nikomu nie powinno chodzić, a jak jest to inna sprawa.

Ale ja zupełnie o czym innym... Widzimy tylko to co ktoś chce nam pokazać. Nie znamy jego zamiarów i właśnie przez ciekawość wpadamy w podstawioną pułapkę. Na zasadzie: Małpka widzi małpka robi... Ale rozumieć już nie musi.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:36 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Nie liczcie cudzych pieniędzy bo i tak się nie doliczycie. Taka chyba przypadłość ludzka, że przeważnie każdy wie ile sąsiad ma w kieszeni a swoich policzyć nie potrafi. I jeszcze to, że ludzie wiedzą więcej o Tobie niż ty sam o sobie. Skupiamy całą uwagę na to co za płotem a za naszymi plecami lis kury podkrada. Laughing
ciekawość Wink Zaś branża jest tak mała w okolicy, że każdy wie wszystko. Nie moja sprawa ile ktoś ma i co i jak robi bo to znaczenia nie ma. Poza tym dobrze wiedzieć o różnych rzeczach chociażby po to aby nie wpadać w podobne pułapki. Przecież Panowie też chcecie wiedzieć jakie ceny ma sąsiad w branży i trudno to mieć komukolwiek za złe- na tym to polega. Ważne żeby zbyt nie wykorzystywać tych informacji w celu pogrążenia konkurenta, bo o to nikomu nie powinno chodzić, a jak jest to inna sprawa.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 14:24 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:08 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrok napisał:
panowie piszecie o różnych aspektach produkcji i handlu. Ale zastanówcie się nad średnią wieku producenta jaj , myślę że jest to 50+,a po za tym ilu ma następców . Dlatego kurniki będą się zamykać
To zjawisko istnieje minimum od 20 lat (chodzi o brak młodego pokolenia) i za każdym razem jak obserwuję to więksi stają się jeszcze więksi, przez brak konkurencji cena leci na zbity pysk dla wszystkich bo ten duży ustala coraz bardziej w zmowie z handlem i jest coraz większy lament że się nie opłaca. Jest też tak że ojciec prowadził hodowlę na jaja a młody idzie wyłącznie w brojlery lub w inną gałąź rolniczą aby mniej się narobić (znam 2 takie przypadki w okolicy, ale nie powiedział bym że wyszli na tym lepiej a wręcz niektórzy popadli w krótkim czasie w znaczne długi których nie mieli).
Powrót do góry
Mrok

PostWysłany: 13:29 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie piszecie o różnych aspektach produkcji i handlu. Ale zastanówcie się nad średnią wieku producenta jaj , myślę że jest to 50+,a po za tym ilu ma następców . Dlatego kurniki będą się zamykać
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:22 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Demiurg napisał:
jajeczny napisał:
misio8 napisał:
Koledzy i koleżanki to niestety jest już koniec handlu.
Przetrwają tylko mądrzy.
Ten rok wykończy wielu producentów i pośredników.
Życzę każdemu powodzenia.

Dobra zmiana !

Bardzo dobra zmiana!!! Jak sam zauważyłeś przetrwają tylko mądrzy. Koniec z rzeźbiarzami i partyzantami. Może nareszcie zacznie się prawdziwy handel. Czego życzę sobie i innym ludziom biznesu z krwi i kości. Podróbkom dziękujemy.

Plotka głosi że znana swego czasu z doniesień medialnych firma, ma lekkie problemy z płynnościami… czuję że ktoś zostanie wyje...ny jeśli to prawda Rolling Eyes

I tu się jajeczny muszę z tobą zgodzić...
Gal też prawdę napisałeś. Ale największe zamykanie ferm jeszcze przed nami...

Podobno wcale nie lekkie, pilnować portfeli

Chodzi o firmę promująca się w „uwadze” TVN?

Tak
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 12:57 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i M ka goni L , za M płacą już 0,22 .
Powrót do góry
Marcin P

PostWysłany: 12:42 Pią 15 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam kury nioski białe roczne w ilości 30000 sztuk
tel 601 86 10 87
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 1321, 1322, 1323  Następny
Strona 52 z 1323

Skocz do: