Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

simon-gdzie twoja kultura obrażasz kolejnych forumowiczów

jak chcesz wiedzieć po ile chodzą jaja to zadzwoń pod nr 606 33 44 00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raczej nie warto się kłócić Panowie bo do niczego konstruktywnego to nie prowadzi. Ceny jakie podają czy producenci czy handlowcy na tym forum to jedno, a w realu to drugie. Każdy chce sprzedać jak najlepiej dla siebie i to jest normalne, mamy wolny rynek i jeśli jeden zaproponuje Ia po 0,26 i sprzeda i zarobi to dobrze, jeśli drugiemu się uda po 0,29 czy 0,30 to tylko niech się cieszy, że ma takie dobre zdolności negocjacyjne.

Mam za to dobre wieści i dla handlarzy i producentów, widać pierwsze oznaki ożywienia, pierwsze telefony o towar, powoli zaczyna się coś ruszać po świętach. Bo sami przyznacie - nieważne jaka cena i ile można wyciągnąć ale jak nie ma zejścia to "kwiczą" jedni i drudzy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens podawać ceny na forum skoro nie są takie jak w sprzedaży jak są prawdziwe to można porównać w którym regionie po ile , miejsi odbiorcy mogą bardziej orientować sie w cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Biedronka jeżeli kogoś obrażam to sorry! Ja dziś sprzedałem 1a po 0,27 i nie ukrywam że idzie w dół, ale ty na pewno już kupujesz 1a po 0,23 skoro kilka dni temu płaciłeś 0,24 i to jest ta różnica między nami,wy cenę na tym forum sugerujecie i wymyślacie a ja pisze po ile w danym dniu na kaszubach jajo kosztuje i to jest REAL!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada dzisiaj sprzedawanie jaj???

Zastanawiam się nad tym biznesem i chciałbym zapytać fachowców o zdanie.

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia - jednym słowem; przeanalizuj historie tego forum; tu kazdy dokłada przynajmniej 2 grosze do kazdego jaja; cud ze w ogole na rachunki za internet mamy. Wez se lepiej McDonalda otworz albo budke z kebabami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem że narzekasz Jajcowniku.... kazdy narzeka na konkurencję i na to czym się zajmuje. Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma....

 

2 gr to mały narzut... dla 2 gr na jajku to może i warto ale sprzedając miliony sztuk.

A jeśli sprzedajesz za 2 gr i nie masz na internet to proponuję zmienić branżę. W tej się nie sprawdzasz...

I wiem że można zarobić na sprzedaży jajek wiec interesują mnie Wasze doświadczenia i problemy na jakie napotykaliście a nie osobiste żale że nie masz za co zapłacić żeby móc popisać w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0-0,30-33

s-0,26-27

1a-0,20-24

..............

ceny poleciały i to mocno ciekawe jak długo taka tendencja utrzyma się i czy będzie póżniej na odwrót .

ciekawe te wywiady- ciekawe kto podszył się pod michugor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2 gr to mały narzut... dla 2 gr na jajku to może i warto ale sprzedając miliony sztuk" - taaa to ja Ci zycze z całego serca "tylko" dwoch groszy narzutu....taaaaa.....szybko Cie zycie wyprostuje i zrozumiesz ze 1pln na 360szt(to skrzynka w tej branzy!) to tez zarobek, a czasami 2pln a czasami nawet 3,60 albo 7,20 - ale przygotuj sie na poczatku do przedzialu od 1-3,60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem.... początki trudna rzecz... tylko że budowanie czegoś od podstaw mi wychodzi. Zbudowałem dział handlowy w firmie usługowej w której jestem zatrudniony, stworzyłem i zbudowałem żony firmę. Udowadnianie ze coś może wyjść jest moją domeną. I wierzę że to także może wyjść... trzeba się tylko dobrze przygotować i działać ...

nie obrażaj sie na mnie Jajcowniku. Wiem, Twoja reakcja to : "następny się pcha k...mać, znowu konkurencja".

Ale i tak wydaje mi się że mieszkasz zupełnie gdzie indziej niż ja... więc przez najbliższe kilka lat ci nie zagrożę....

a powiedz mi kto bierze najwięcej jaj??? jaka branża??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie o to chodzi Kolego ze nastepny.....najwiecej jaj biora...posrednicy, ja zawsze polecam cukiernie i ciastkarnie...ale na ogol tam wozi 2-3-4 dostawcow ze cena jest obcieta strasznie, u mnie na silesii to najwiecej jaj bierze gielda Katowice Obroki. trzeba szukac, sklepy osiedlowe biora duzo jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ MICHUGOR . NIEBO NA GŁOWĘ MI SIĘ ZWALIŁO JAK SIĘ NACZYTAŁEM TYCH PSALMÓW POCHWALNYCH . CZŁOWIEKU JAK TAKI JESTEŚ ŚWIETNY W TYM CO ROBIŁEŚ DO TEJ PORY ,TO CZEGO JESZCZE SZUKASZ ? ŚWIETNIE ,ŻE SIĘ ODEZWAŁEŚ BO JESZCZE NIGDY NIE MIAŁEM PRZYJEMNOŚCI Z KIMŚ KTO ZAMIENIA WSZYSTKO CZEGO DOTKNIE W ZŁOTO . TERAZ MOJA DOBRA WOLA -OBYŚ NIE SPADŁ Z TEGO ZŁOTEGO OBŁOKU......................................... ZA TE DWA GROSZE ................. A NAJWIĘCEJ JAJ BIORĄ ZAKŁADY POGRZEBOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Lisek1....chyba pomyliłeś fora... a kości oprócz rozwożenia po zakładach pogrzebowych możesz także rozwozić do schronisk.... to może być twój kolejny odbiorca.

I NIE UŻALAJ SIĘ NAD SOBĄ DRĘTWY FAJANSIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek szacun bo on mi chyba w ta złotówe na skrzynce nie wierzył; ale nieee spoko zrobi pewnie ze 4 na skrzynce,lighcik. normalnie Warren Buffet in da polant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 zł na skrzynce ???? tak sobie pojebaliście rynek???

Toć Wy nie jesteście normalni.... Na skrzynce to ja zakładam....zarobek przynajmniej 10,00 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my tyle nie pijemy, my lightowo szklaneczke 18latki w piatek jak zawioze kilka ton plnów do banku, nieee jak to Fox powiedzial-czego sie nie tkniesz to robisz złoto - wiec to biznes nie dla Ciebie) pozdrawiam Kolego - 10pln na skrzynce to okolo 3gr na jajku (10,80 skrzynka) POWODZENIA producenci na pewni rozeslali Ci na priva swoje namiary - od poniedzialku zaczynasz - odwaznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O JEJ MICHUGORZE ,DYZIU MARZYCIELU DROGI -W CELU JAKIM TY OD RAZU TAK OSTRO STARTUJESZ? NA TYM FORUM LUDZI SIĘ NIE OBRAŻA ,TU SIĘ DYSKUTUJE ,WYRAŻA OPINIE I PRZYJMUJE NA KLATĘ EWENTUALNĄ KRYTYKĘ!. NO I CI ODNOSZĄCY NAJWIĘKSZE SUKCESY SĄ TUTAJ OCZYWIŚCIE NAJTWARDSI.WIĘC WITAJ W GRUPIE QUASI - TWARDZIELU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Biedronka 1a po 0,20? żałoba ci na głowę padła!!! Koledzy omijajcie tego pajaca szerokim łukiem bo jest niebezpieczny i za to nie może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a 0,21 z przywozem z Poznania można zadzwonić i sprawdzić

u stałego 1a 0,23

po raz kolejny simon obraża ludzi , ale mam nadzieję że w życiu osobistym także w ten sam sposób traktuje otoczenie.

pajace to są w cyrku .

jak 1a była po 0,34 to nie pisałeś tych śmiesznych i płytkich komentarzy

jak idzie to trzeba zarabiać i ja wykorzystam to bezwzględnie.

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już nie pisać w tym temacie(to forum jest mało rzetelne ) , ale moje wiadomosci od producentów troche sie gryza z informacjami podawanymi przez pana Biedronka

wiec przytaczam przykład podawania ceny przez w/w z 11 kwietnia i

 

pomimo żałoby postanowiłem wpisać swoje uwagi ponieważ nie mogę już czytać tych głupot pisanych przez producentów.

1a 0,24-0,26

1b 0,23-0,25

2a 0,21-0,23

towaru coraz więcej zejścia brak

jak nie wierzycie zadzwońcie do złotej kury

pozdrawiam i powodzenia

 

 

Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej

Biuletyn przedstawia średnie tygodniowe ceny producenta wybranych owoców i warzyw i produktów rolnychw wybranych województwach. Został on utworzony przez Krajową Radę Izb Rolniczych w oparciu o informacje ZSRIR (Zintegrowany System Rolniczej Informacji Rynkowej) i stanowi wersję systemu przeznaczoną dla Polski. Dane gromadzone są przez pracowników izb rolniczych w wybranych województwach od reprezentatywnych producentów określonych towarów i dotyczą jego ceny wyjściowej.

 

 

Ceny jaj

Notowanie typ

notowań data cena zmiana % jedn.

Jaja XL tyg. 2010-04-11 41.20 = 0.00 (0.0)% zł/100 szt.

Jaja L tyg. 2010-04-11 36.80 ↓ -0.10 (-0.3)% zł/100 szt.

Jaja M tyg. 2010-04-11 32.20 ↓ -1.90 (-5.6)% zł/100 szt.

Jaja S tyg. 2010-04-11 25.70 ↑ 0.10 (0.4)% zł/100 szt.

Jaja spożywcze do przetwórstwa tyg. 2010-04-11 3875 ↓ -139.00 (-3.5)% zł/tona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ferma mi wyskoczyla i szukam producenta z duzym jajkiem EX i O.

Kontakt priv.

 

 

p.s. Co do cen to moze nie spadly tak gwaltownie jak po swietach BN (tzn. na drugi dzien), ale caly czas jest rowna pochyla i trudno napisac kiedy bedzie the end. No coz dwoch potentatow z WLKP nie maja co eksportowac(bo eksport stopnal), wiec i fermy, ktore im zwozily jak i sami nagle przypominja sobie o tych z placowego podworka. Jakie to polskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jetsem nowym uzytkownikiem i tak naprawdę nie wiem po co jest to forum bo wiedżę że gadacie tu o wszystkim ... ja jednak chce konkretnie mam do sprzedanie dużo białego jajka i szukam odbiorcy może ktoś byłby zainteresowany....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Tak tak nie ma co ukrywac ze spadlo i to ostro ! Ale takie zycie .Popyt decyduje o cenie a ten obecnie bardzo slaby ! Z czego to wynika ?? To juz wielka zagadka dla mnie bo spadki rzedu 2-6 gr. nie nowosc ale 10 gr. to juz niezrozumiale w swietle prognoz ze jajo ma strasznie zdrozec !! bo klatki nowe itp... aczkolwiek jak sie okazuje realne !! Jeszcze w pon. jajo do hurtu poszlo po : 1A-0.26 itd za to dzis slysze ze ta cena juz bardzo nieaktualna Podobno p.Pachura zapych jajem co sie da ) A jak to wyglada w innych regionach ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,faktycznie spada, dziś sprzedałem 1a po 0,25 1b 0,22 2a 0,21 dla stałych odbiorców którzy wiedzą co ode mnie biorą,ale wiem że w tej cenie większej ilości bym nie sprzedał,spada i pewnie jeszcze spadnie,ale jestem pewien że w maju podejdzie do 1a za 0,28 0,30.Jajek jest mniej niż przed kwartałem a będzie jeszcze mniej.Zastanawiam się tylko skąd u handlarzy ta radość ze spadku ceny niech tylko nikt mi nie mówi że wszyscy jedziemy na jednym wózku itd... przecież wy i tak swój grosz lub dwa zarabiacie czy jajo jest po 0.30 czy 0,20 Koledzy producenci głowa do góry!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...