Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszyscy sie cieszą z obnizki ceny i to takiej jak obecna -niepotrzebne zamieszanie na rynku.

Ale posrednio producenci sami są winni zaistniałej sytuacji >W okresie hossy na jajka , a już szczególnie przed świetami podbijacie ceny na maxa - nawet ostatnia dostawe potraficie podbić o 2-3 gr licząc na jednorazowy zysk(krótkowzroczność) .

W okresie przedświatecznym super i hiper markety wala promocje na jaja i nikt nie jest głupi i różnice cen miedzy sklepem osiedlowym a hipermarketem widzi .Wielu klientów , którzy normalnie nie kupuja w hipermarketach w okresie przedświatecvznym robi tam jednak zakupy i ceny walą go po oczach ---Jaką cene pamieta sie szczególnie w Wielkanoc -CENE JAJEK!!!!!!

I teraz jest problem jak go przekonać do jajek w sklepie osiedlowym

Dwa tygodnie zastoju w handlu i cena leci na łeb na szyje , ale dostawcy towaru do hiper marketów pomysleli już wczesniej i ceny jajek w Biedronce, Tesco już spadły zaraz po świętach (2,99)--oni zawsze są krok przed nami .

 

I jak zawsze producenci po chwilowym zastoju odbiją sobie obecne straty na cenie , jak tylko sie troche ruch w interesie poprawi -wyśrubuja cene do granic mozliwosci i koło sie zamknie aż obudza sie znowu po kolejnych świetach z reka w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tylko trzeba wiedziec dlaczego tak w ostatnim tygodniu przed swietami ceny w marketach polecialy tak nisko i zaraz do swietach pare osob nie przewidzialo sytuacji no i musieli towar uplynic z magazynu dlatego tak szybka promocja wiem ze byla na niekorzysc nasza ale pozostajac w ich sytuacji zrobilbym tak samo a Kolega Biedronka ma racje jesli nie masz potrzeby kupowac duzego jajka jedynie 1a w dol to cena jest bardzo niska lub nie ma ceny a tak poza tym to eksporcik troche ruszyl ale w jakich cenach m-20 l-22 wiec sami widzicie jaka jest sytuacja jak cena zejdzie ponizej ceny produkcji a nie wiele brakuje i sie troszke utrzyma to jak to tej pory bylo odreagowanie w gore ale co pokaza te pare miesiecy a przed nami krotki majowy weekand poki co niskie temeratury dzieki czemu jeszcze nie ma starego jaja ale jeszcze troszke i sie pojawi szczyt na nowalijki dopiero od polowy maja wiec jeszcze do stabilizacja ceny potrwa kolo 3 tygodni pozyjemy zobaczymy my wam wyliczamy a wy man wyliczacie kto ile zarabia wiec trezba przebranzowic sie i teraz zostac handlarzem a jak bedzie odwrotnie to hodowca Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny b różne, ale uśredniając to Ia około 0,24. Nie przeczę dostajemy oferty za Ia nawet po 0,19 ale póki ktoś się nie gotuje z towarem to nie ma co panikować. Zresztą szczerze mówiąc kupując Ia po 0,19 to na eksporcie można z 4gr wyciągnąć także idzie pożyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprzedaje 1a po 0,25,towar schodzi na bieżąco i nic nie zapowiada dalszego spadku,a wręcz przeciwnie.Kto sprzedaje niżej niż 0,23 jest kompletnym frajerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jaja dalej spada uważam , że hodowcy wystraszyli się wecandu i sami opuszczają ceny aby być na bieżąco z towarem.

dziś miałem oferte od pośrednika 2a-0,17 i 1b 0,18 nie kupiłem bo towaru mam a ruch znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena jaja dalej spada uważam , że hodowcy wystraszyli się wecandu i sami opuszczają ceny aby być na bieżąco z towarem.

dziś miałem oferte od pośrednika 2a-0,17 i 1b 0,18 nie kupiłem bo towaru mam a ruch znikomy.

Prawdziwe spadki zacznę się dopiero za rok.Jak całe towarzystwo zakończy wymianę klatek.Osobiście nie znam nikogo ani nie słyszałem o żadnym nioskarzu który wymienia klatkę 1 do 1. Wszyscy wymieniają 1 do 1,5 i więcej plus nowe inwestycje. Złoty się umacnia więc eksport też siada. Więc inwestycja w obiekt ponad 1 mln. zł jest wielce ryzykowna. Oby nie powtórzyła się sytuacja jak w brojlerze. Dzisiejsza koniunktura nie potrwa wiecznie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja słyszałem wymiana klatki 1do1 nie jest możliwa na starym obiekcie:D nowe normy zakładają wieksze klatki , większe odstepy itd . wsadzenie w stary obiekt nowych klatek na taką sama ilosć obsady jest mozliwe tylko jak kurnik jest gumowy i sie rozciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja słyszałem wymiana klatki 1do1 nie jest możliwa na starym obiekcie:D nowe normy zakładają wieksze klatki , większe odstepy itd . wsadzenie w stary obiekt nowych klatek na taką sama ilosć obsady jest mozliwe tylko jak kurnik jest gumowy i sie rozciągnie

Masz rację.Więc kurniki idą w górę i w dół.Kto inwestuje milion w klatkę dołoży jeszcze parę stów i przerabia dach,podnosząc go do góry.Niektórzy też kopią piętro w dół.Mniejsza o szczegóły.Moim,powtarzam moim zdaniem w ciągu najbliższych 2 lat wystąpi nadprodukcja jajka konsumpcyjnego.Oby nie , ale taką ewentualność należy brać pod uwagę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nadprodukcja jajka to już jest od kilku lat, także nic nowego. Oby tylko eksport się odbił to będzie i zejście i cena.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słucham na takich fachowców jak Alojz i spółka to robi mi się nie dobrze! aha i jeszcze Biedronka co kupuje już 1a po 0,15gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to napisze krótko SZOK, ale co poniektórym producentom taki zimny prysznic przyda się, bo w okresie przedświątecznym traktują Cię z buta, a teraz nagle sobie przypominają o Tobie. Ale mniejsza z tym . Szukam jajka 45-53 gr , większą ilość i dobrą cenę. Kontakt priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to napisze krótko SZOK, ale co poniektórym producentom taki zimny prysznic przyda się, bo w okresie przedświątecznym traktują Cię z buta, a teraz nagle sobie przypominają o Tobie. Ale mniejsza z tym . Szukam jajka 45-53 gr , większą ilość i dobrą cenę. Kontakt priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze to forum przyciaga przekupki z targowiska Zero konkretow wolna amerykanka ! Co by nie dolaczac do tego bezowocnego belkotu.. U nas 1a-0.22 itd. Faktem jest ze export a raczej jego brak jest glownym powodem spadku cen . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany klatek to slyszalem wrecz odwrotnie, watpie ze hodowcy beda mieli mozliwosci wymiany w stosunku 1 do 1,5. juz z technicznego punktu widzenia nie jest to mozliwe bez radykalch ingerencji w konstrukcje kurnika. takze albo podnoszenie badz stawianie nowych obiektow. podejrzewam ze wikszosc ktora zdecyduje sie modernizowac klatki bedzie upychac jak najwiecej w stary obiekt. co do podazy na nastepne lata, sadze iz raczej logiczne jest to ze bedzie mniejsza, raz ze stosunek wymiany na kure bedzie wedlug mnie wynosil raczej 1 na 0,8, dwa nie wszyscy zdecyduja sie modernizowac i wypadna z rynku badz przestawia sie na alternatywny chow. zresza majac na uwadze medialna nagonke na chow klatkowy jest to bardzo prawdopodobne. nawet najwiekszym producentom w Polsce nie wiem czy bedzie sie chcialo inwestowac grube miliony by modernizowac caly swoj potencjal. latwo sobie policzyc typowy kurnik na ok 30000 kur to wydatek najmniej 900 tys zl. na same wyposazenie.

a co do rzekomej nadwyzki produkcji to z tego co pamietam to w tej chwili w Polsce wynosi ok 105-110% (zrodlo mag. "hodowca"), takze nie jest to jakas straszna nadprodukcja. dla porownania holandia 150%, niemcy ok 95%(przed wymiana klatek).

zresza w tym temacie trzeba by wyciagnac najswiezsze dane dot. produkcji w niemczech po wymianie, sadze ze tendencja w polsce bedzie podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy od wymiany klatek sie znalezli! myślicie że producenci mają tyle kasy żeby od tak klatki wymieniać,a banki tylko czekają żeby takie super inwestycje finansować.Ktoś napisał że ten co klatki wymienia od razu rozbudowuje kurnik,najpierw zastanówcie się ile to kosztuje a potem piszcie te bzdury.Co do ceny to 1a na dziś 0,23 dla stałych odbiorców i jakoś nikt nie narzeka.Wszystko sprzedaję na bieżąco,a sytuacja jest taka jak co roku po wielkanocy.

Koledzy producenci nie jest zle,pamiętamy gorsze czasy.Ostatnio rozmawiałem z kolegą piekarzem kupuje 1a po 0,31!! no ale handlarze muszą nadrobić straty-nóż się otwiera w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a 0,19 bez problemów 1a 0,20 od stałego , ale widzę , ze od wtorku będzie taniej -trudno był czas producenta teraz nadszedł czas handlowca oby jak najdłużej a szczególnie na Kaszubach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż otwiera się w kieszeni..... hmmm. Bycie handlarzem robi się niebezpieczne. To może handlarzom otwierał się jak 1A było 32 i miałeś kolego producencie 100% zysku na każdym sprzedanym jajku i miełeś gdzieś ,że handlarz sprzedaje na przetrwanie - mówiłeś TAKA JEST CENA i koniec. Więc teraz handlarz mówi TAKA JEST CENA i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam juz wszystko jest realne 20-19-18-17-16-?????? no coz w koncu gdzies sie zatrzyma Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZOK to już nie spadek. To krach na rynku jaj. A co będzie po długim weekendzie? W detalu ruch spada (wchodzi zielone, a za nie długo truskawka). Strach pomyślec co będzie w lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fermy sprzedające TYLKO na export gotują się z towarem no cóż jak chciałem kupić jaja gdy były powyżej 0,30 gr to bezczelnie odpowiadano , że towar tylko na export , a krajowi handlarze niech handlują zieleniną.

Dziś gdy export siadł to telefony się urywają i każdy widzi rodzimych WSPÓŁPRACOWNIKÓW ,których nazywa nawet kolegami a ja z nutką uśmiechu odpowiadam grzecznie , że nie kupie od nich nawet 1 skrzynki.

Dziś szanuję stałego dostawcę któremu zapłacę relatywnie więcej niż można kupić.

A można 2a -0,13

1a -0,17

Moim zdaniem taka sytuacja potrwa sporo czasu , aż na rynku zostanie elita producentów , którzy zdołają podołać krachowi cenowemu i nie będą już na ŚLEPO budować kolejnych hal produkcyjnych.

ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA PO 1 MAJA(IDĄ DUŻE UPAŁY A RUCH ZNIKOMY I UBOJNIE Z TEGO Co SŁYSZAŁEM TEŻ ZAŁADOWANE ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wekendem majowym zeszłego roku

 

Super oferta

................................, na szczęście kupuje taniej.

o-0,30

s-0,25

1a-0,21-0,22

1b-0,19-0,20

2a-0,18-0,19

2b-0,17

3-,015

Pozdrawiam handlowców , a hodowcom życzę takiej ceny majowej w kolejnych latach , to przynajmniej nie będziecie narzekali ,że zimowy zysk tracicie w jeden miesiąc i nie będziecie szaleć z cenami na BOŻE NARODZENIE.

Takich cen na jaja w maju nie było od wojny i pewnie długo nie będzie.

 

 

poczytajcie Państwo zesłoroczne wpisy -sytuacja jest taka jak co rok

ceny do góry zaczęły iśc w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...