Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Za ile można kupić nowy silnik do Z 056 i czy wogóle takie coś sie opłaca.

 

takie coś napewno się nie opłaca

Ja wymieniałem silnik w same żniwa (na wymiane) i zapłaciałem 6 700 pln z wałem nominalnym i tłoki cztero pirścieniowe 1 rok gwarancji

silnik był robiony w Myśliborzu (Gorzów Wlkp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za ile można kupić nowy silnik do Z 056 i czy wogóle takie coś sie opłaca.

 

Nowy silnik to na pewno wydatek rzedu 20 tys wiec nie ma co o tym myslec. Najtaniej zrobic remont w dobrej firmie (ale cz w tym pieknym kraju takowe w ogole istnieja? )

Istnieją ale sobie za to odpowiednio życzą Ja miałem problemy z silnikiem przy MF tylu go robiło średnio na 1,5 roku i znowu tracił ciśnienie brał olej. Jak zrobili go w firmie zapłaciłem 3 200 zł to wydaje mi się że lepiej chodzi niż jak był nowy i co ważne już od 3 lat. Conajwyżej to pobiera pomiędzy wymianami oleju jakieś 0,5 l ale ile to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli moge zabrać głos w dyskusji o silnikach do bizona to przypomnę że bizony mają silnik Leilanda(nie wiem czy to się tak pisze), które były też stosowane albo w samochodach albo autobusach(nie jestem pewien).W związku z tym remont w specjalistycznej firmie nie powinien być problemem bo te silniki są dość powszechnie stosowane.Nie wiem kiedy Polska kupiłą licencje na silniki Leilanda, ale wiem że były one produkowane w Andrychowie i w Mielcu.W Andrychowie robili tak zwanego malego leilanda a w Mielcu dużego.Mały leiland był właśnie montowany też w bizonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak silnik Leyland SW 400 chodzi w Bizonach , także zdaje mi sie że ten sam chodzi między innymi w Autosan H9-21 .Bizon Gigant posiada silnik SW 680 taki jak w Jelczach chodzą chyba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak silnik Leyland SW 400 chodzi w Bizonach , także zdaje mi sie że ten sam chodzi między innymi w Autosan H9-21 .Bizon Gigant posiada silnik SW 680 taki jak w Jelczach chodzą chyba .

Tak dokładnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chciałbym się dowiedzieć cy może ktoś próbował wstawić do bizona Z0 56 silnki od rekoda (turbo) czy taka zmiana jest mozliwa i czy jest to opłacalne??

dzięki z góry za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytam o tą wymiane bo mając sieczkarnie w kombajnie czuje że czasem na dużej słomie jakby brakowało mu mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Bizona z Turbiną ale nie wiem czy to był silnik do rekorda popytaj fachowców czy można władować turbo do sw400 czy czeba w nim coś zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem Bizona z Turbiną ale nie wiem czy to był silnik do rekorda popytaj fachowców czy można władować turbo do sw400 czy czeba w nim coś zmieniać

z tego co wiem, to Rekordy mają silniki od kombajna Super, tylko, zę właśnie z turbiną. Czyli po prostu sa te same silniki, tylko z dodatkową mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiem że to ten sam silnik tylko z Turbo ale chyba ma inne mocowania i blok silnika się nieco rózni , ale nie jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rekordach pracuią silniki od atosanów z doladowaniem .Natomiast w 56-e zwykłe założenie turbiny to o połowe mniejsza zywotność silnika o ile nie pęknie wal.Moia rada dokończyć silnik w 56 i pujść na wymiane z turbiną stopy i mocowanie takie samo jak przy zwykłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak sądzicie jakie obroty powinnien mieć silnik podczas pracy??

mam nowy silnik i ma ustawione obroty tylko 2100. wydaje mi sie że są one troche zamałe? jak sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny silnik 2100 rożgrzany 2200 i nic nie przestawiaj !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem kiedyś kobbajniste który wciskał gałkę obrotów za 3 ząbek co dawało mu 2400 niezły wier w zbiorniku a ralf ma rację 2200 wystarczy bębem w inny sposów się podkręca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chce kupić nową kabine do bizona. zamierzam kupić kabine z Koźmina Wlkp. jest tam kilku producentów i nie wiem którą wybrać. mają różne opcje wyposażenianp. przyciemniane szyby czy opłaca się dołożyć 200zł i zamówić sobie takie?? albo czy dodatkowy wentylator z boku sie przydaje?? prosze o porade. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kase to mozesz sobie kupis kazdy bajer spełnia swoja funkcje jak by na to nie patrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce kupić nową kabine do bizona. zamierzam kupić kabine z Koźmina Wlkp. jest tam kilku producentów i nie wiem którą wybrać. mają różne opcje wyposażenianp. przyciemniane szyby czy opłaca się dołożyć 200zł i zamówić sobie takie?? albo czy dodatkowy wentylator z boku sie przydaje?? prosze o porade. dzięki

Jakiś gościu robi w Rogożewie to jakieś 40 km na zachód od Kożmina w tym roku przed zniwami za podstawową wersję chcieli koło 2700. Wiem że w Koźminie były droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

byłem tam w jakieś 3 tyg temu i koleś wołał 3100 za podstawe +dodatki.

ja bym chciał żeby ktoś wystawił mi fakture VAT (on nie wystawia) bo będe móegł odliczyc podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak.........z kabiną zawsze bezpieczniej jest. No i jak jest sie pare kilosów od domu i jak zacznie sie burza z ulewami to można sobie siedzieć w kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie montowanie turbiny do wolnossacego w z056 jest nie opłacalne, ponieważ koszt turbiny i oprzyrządowania jej jest bardzo wysoki, np wymiana chłodnicy olejowej bo w rekordach jest kompletnie inna niż w supraci w w dodatku bardzo droga. Trzebaby także odpręzyć silnik czyli jakies kombinowane podkładki pod głowićą. więć wedle mojego uznania za duzo zachodu dla kilku KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie tutaj takiego fachowca z którym zakładam tura i mówił mi że kolesiowi jak sie w bizonie zatarł silnik z turbiną to kupił drugi ale Już bez turba i przełożył turbo i tą reszte rzeczy aby to turbo zadziałało i jak sie okazało zamiast dawać większą moc to turbina tylko osłabiła tradycyjnego diesla. Jaki z tego morał?? Że zakładając turbo do zwykłego silnika albo go tylko osłabiamy ale mamy moc ale dużo mniejszą żywotność!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma powodów żeby montować turbinę do ZO56 gdyż jego moc jest w zupełności wystarczająca. Użytkując taki kombajn 20 lat nie czułem że mu brakuje mocy. Dodatkowa moc to w tym przypadku tylko zwiększone zużycie paliwa nie uzasadnione większą wydajnością.

 

Co do turbiny to na pewno nie osłabia silnika. Problem na pewno leżał w nieprawidłowej regulacji silnika.

 

Zakładanie turbiny niekoniecznie wiąże się z zmniejszeniem trwałości silnika. Zależy tylko od tego o ile chcemy zwiększyć moc. 15-20% nie stanowi dla silnika większego problemu. Oczywyście punktem wyjścia jest sprawny silnik.

Turbodoładowanie zmienia charakterystykę silnika która charakteryzuje się korzystniejszym przebiegiem i pozwala użytkowanie silnika w niższym zakresie ogrotów wału korbowego w stosunku do silnika wolnossącego. To odbija się pozytywnie na komforcie pracy (silnik bardziej elastyczniejszy) jak i na często niższym zużyciu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od którego roku malowano Rekordy na niebieski kolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...